'Gerici' parti CHP kıskançlık krizine girdi

Güncelleme: 22.01.2019 08:34

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ı sürekli toplumu kutuplaştırdığı iddiasıyla suçlayan CHP’liler, toplumu asıl gerenlerin kendileri olduğunu bir kez daha tescilledi.

KORAY TAŞDEMİR-İSTANBUL

Son olarak Piyanist Fazıl Say’ın konserine aldığı davet üzerine katılan Başkan Erdoğan’a yüklenen CHP’liler, Erdoğan’ı Fazıl Say karşısında geri adım atmakla suçladı. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Erdoğan’ın Fazıl Say’ın konserine katılmasına bile tahammül edemeyerek Erdoğan’ın takiye yaptığını söyledi ve ekledi: Fazıl Say çizgisini korumaktadır.

 

Özel, aklıselim olan herkesin olumlu karşıladığı bir olaydan da malzeme çıkardı.

 

Erdoğan’ın toplumu kutuplaştırdığını iddia eden Özel, Erdoğan’ın konsere katılmasını yerel seçimlere yönelik bir adım olarak değerlendirdi. Özel, "Bu katılımın samimi olup olmadığı, siyasi görüşleri gerekçe gösterilerek Anadolu'nun çeşitli kentlerinde sanatçılarımıza sahne vermeyen AK Parti'li belediyelerin bundan sonra takınacağı tavırların yanı sıra sansür ve yasaklamaların bir daha kültür ve sanat etkinlikleriyle yan yana getirilmemesi gerektiği konusundaki görüşümüze yaklaşılıp yaklaşılmadığıyla test edilecektir" ifadesini kullandı.

Erdoğan Endonezya Büyükelçisi'ni kabul etti

Başkan Erdoğan'dan Celal Bayar mesajı

İbrahim Kalın: Erdoğan ile Putin İdlib konusunu görüşecek

AK Parti'den HDP'li başkanlara ilişkin açıklama
Soylu 'Milletin oyları teröre istismar edilmemeli'

Erdoğan ile Merkel telefonda görüştü

Kırsalda bitirdiğimiz MLKP ile Amerikalılar görüştü

Bakan Soylu: Önemli bir ilimize giden bombayı yakaladık