Kurtulmuş: 31 Mart'ta bu densizlere haddini bildireceğiz

Güncelleme: 21.03.2019 19:45

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, milletin geleceğine bir şekilde plan kurmak ve Türkiye'yi köşeye sıkıştırmak isteyenlere 31 Mart'ta haddini bildireceklerini ifade etti.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Burdur Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde, Cumhur İttifakı'nın belediye başkan adayı Deniz Kurt için destek istedi.

AK Parti iktidarları döneminde Burdur'a 9 milyar lira değerinde hizmetler yapıldığını, 475 yataklı devlet hastanesi projesini de en kısa sürede kente kazandıracaklarını belirten Kurtulmuş, 31 Mart'ta yapılacak seçimlerin önemine dikkati çekti.

Seçimlerin bir beka meselesi olduğuna dikkati çeken Kurtulmuş, şöyle konuştu:

"Son 6 yılda MİT müsteşarının sorguya çağrılması, Gezi Parkı olayları, 17-25 Aralık operasyonları, 6-8 Ekim Kobani olayları, çukur eylemleri ve 15 Temmuz hain darbe girişimi olaylarını atlattık. Bunların hepsi bir beka meselesidir. Bunların bir tanesi başka ülkelerde olsa ne hükümet ne devlet ne de düzen kalır. Milletin kararlılığı ve cesaretiyle Cumhurbaşkanı'mızın kararlılığıyla bunların hepsini bertaraf ettik. Bütün bunlar hiç yokmuş gibi davranıyorlar. Bütün bunların hiçbir şekilde Türkiye'de demokrasiye, milli iradeye zarar vermek için yapılmadığını söylemek istiyorlar. Bu olayları yapan 3-5 eşkıyadan ibaret olsa 'Allah cezalarını versin' der kenara çekilirsiniz. Bu olayların içinde, siyasetin bazı figürleri de işin içindedir. Gezi Parkı'nda bazı CHP milletvekillerinin, duvarlara 'Zulüm 1453'de başladı' diyenlere destek verdiğini hatırlıyorsunuz. Kılıçdaroğlu o dönem grup toplantısında 'Gezi Parkı'nda bu ülkenin geleceği, özgürlük için mücadele eden genç evlatlarımızın gözlerinden öpüyorum' diyor. Onu da geçin 6-8 Ekim olayları sonrasında dağın kontrolündeki siyasi partinin yönetimi başkaldırı, iç savaş çağrısı yapıyor. Dünyanın her yerinde her birisi bir beka meselesi olan böylesi önemli meselelerin karşısında bütün siyaset temsilcileri milli duruş sergiler. Milletin iradesine sahip çıkmak, demokrasiye sahip çıkmak için hepsi aynı yerde durur. Ne yazık ki CHP, HDP ve bazı siyasi figürler bütün bu süreçlerde milli iradenin yanında durmadığını görüyoruz."

"Bu millet bu zihniyetten çok çekti"

Yerel seçimlerde belediye başkanı seçiminin yanı sıra Türkiye'nin hangi istikamette yürüyeceğinin de belirleneceğini anlatan Kurtulmuş, Türkiye'yi Gezi Parkı olaylarıyla, dışarıdan kışkırtmalarla, FETÖ ve YPG ile köşeye sıkıştıramayanların şimdi bu seçimlerde Türkiye'nin bir şekilde yolundan sapmasını istediklerini kaydetti.

CHP'li milletvekilinin "PKK'lı kardeşlerimin oylarına talibim" dediğini, bu sözleri duyan çok sayıda CHP'linin içinin burkulduğunu dile getiren Kurtulmuş, "Allah akıl fikir, izan versin. Bu millet bu zihniyetten çok çekti. Bu seçimlerde bu zihniyete geçit verilmeyecek. HDP'nin eş genel başkanı ise 'batıda Cumhur İttifakı'na kaybettireceğiz' diyor. Bizim için Burdur ile Şırnak, İstanbul ile Diyarbakır arasında hiçbir fark yoktur. Hepsi bizim memleketimizdir. Şu kafaya bakar mısınız? Bu kadar açık. Gizli kapaklı bir şey yok. 'CHP niye HDP ile iş birliği yapıyor?' diye sorsan yüzleri kızarıyor. Çıplak bir ittifak. Takke düştü kel göründü. Artık gizleyemezsin. 'HDP ile ittifakım yok' dersen onu külahıma anlat." ifadelerini kullandı.

FETÖ'nün sözcülerinden birisinin de sosyal medyadan mesajlar yayımladığını anımsatan Kurtulmuş, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bir günde terörist olduk' diyor. Hoca kılıklı bir eşkıyadan aldığınız talimatlarla milletin üstüne tankları süren siz değil misiniz? Beyleri bir günde terörist ilan etmişiz. Siz zaten terörist olduğunuzu bir gecede ispat ettiniz. Bunlar piyon. Karagöz Hacivat oynatırlar, perdenin gerisinde birisi vardır. Bunlar kukla. Biz kuklacının ne olduğunu, kim olduğunu biliyoruz. Her şeyi hesap ettiler. Ertesi gün hangi yayınları bile yapacaklarının hazırlıklarını yaptılar. 15 Temmuz'a 15 sene hazırlandılar. Her şeyi hesapladılar ama bir şeyi unuttular. Bu milletin imanını, cesaretini, kararlılığını, vatana olan aşkını, bayrağa olan sevdasını, inancını unuttular. Sağlam bir kayaya çarptılar. Bütün iradeleri bozuldu, hesapları alt üst oldu. Bu milletin bir ferdi olmak hayatımızın en büyük onurudur. Adama sormazlar mı? Madem o kadar masumsun, hoca kılıklı eşkıya başının Amerika'da ne işi var. Hiç kimse orada kalmayacak. Allah'ın izniyle onların hepsini getireceğiz. Birisi 'PKK'lı kardeşlerimden oy isterim', öteki 'Biz batıda AK Parti'nin karşısında kim varsa onu destekleyeceğiz' diyor, diğeri de 'Tayyip Erdoğan'ı yıkın nasıl yıkarsanız yıkın' diyor. Birisi CHP, öteki HDP, diğeri de FETÖ'cü. Hepsinin birleştiği nokta güçlü ve büyük Türkiye istikametinde yürüyen milletin adamı Cumhurbaşkanımız Erdoğan ve onun şahsında bu milletin geleceğine bir şekilde plan kurmak ve Türkiye'yi köşeye sıkıştırmaktır. 31 Mart'ta bu densizlere haddini bildireceğiz."

Akdamar tüm ihtişamıyla ziyaretçilerini ağırlıyor

40 yıllık savaşın acısı müzede sergileniyor

Kolombiya'da göstericiler ve polis arasında arbede

Washington'da yaşayan Türklerden protesto

Ailesiyle tartıştı evini yaktı

Günün diğer manşetleri

Türk vatandaşı kimdir? Gazeteci Uğur Mumcu'dan dinleyin

Teknolojinin geldiği son nokta! 5G üzerinden kazı yaptı

Almanya'nın Münih kentindeki bir kepçe operatörü 5G bağlantısı üzerinden, Güney Kore'deki bir iş sahasında kazı yapıyor.

Marmara Denizi'nin rengi değişti

Marmara Denizi'nin Tekirdağ sahilinde plankton çoğalmasıyla deniz suyu renginde oluşan turunculuk devam ediyor.

Savunma sanayinin yeni yıldızı: SONGAR

Milli savunmada gelişme devam ederken, Türk savunma sanayi şirketi Asis Elektronik ve Bilişim Sistemleri A.Ş. üzerine makineli tüfek monte edilmiş uzaktan kumandalı insansız hava aracı (İHA) geliştirdi

Çirkefliğin böylesi

İstanbul Havalimanı'nda seferini bekleyen bir yolcu, uçağının rötar yapması üzerine özel şirket personeli kadına ağzı alınmayacak sözlerle hakaret etti.

Türkiye, Rusya ve İran'dan ABD'nin Golan kararına sert tepki!
Batı Müslümanlara yönelik nefreti görmezden geliyor!
İlandır
Veliaht Prens'in güç sarhoşluğu ve Suudileri bekleyen tehlike!
Seçimsiz dönemin şifresi: Yatırım
CHP'nin İstanbul algısı YSK kararlarıyla ellerinde patladı!
Üç kat fazla tazminat alabilirsiniz
Bakan Soylu'dan suç duyurusuna ilişkin açıklama
Türkiye'den ABD'nin tehdidine rest!
YSK İstanbul mesaisinde sona yaklaştı
40 yıllık savaşın acısı
Tüm ihtişamıyla ziyaretçilerini ağırlıyor
İskandinav Hava Yolları'nda pilot krizi
Yeni İHA sahalara iniyor
Kuzey Irak'a hava harekatı

Ahmet Davutoğlu hakkında şok iddia!

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yeni parti için sahaya indiği iddia ediliyor. İddialara göre Davutoğlu, kurulacak yeni parti için il başkanları düzeyinde 15 ilde görüşme gerçekleştiriyor.

HDPKK'lı Demirtaş'tan küstah cevap

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın “terör örgütü yöneticiliği”, “terör örgütü propagandası yapmak”, “halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik”, “suç işlemeye tahrik”, “suçu ve suçluyu övme” suçlarından yargılanmasına devam edildi.

Bahçeli'ye çok özel hediye!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın, partilerinin Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye özel olarak yaptırdığı tesbihi hediye etti.

İYİ Parti kurucularından kurultay çağrısı!

İYİ Parti'nin İzmir'deki kurucu ilçe başkanları, kurucular kurulu üyeleri, üst kurul delegeleri ve kurucu ilçe yönetim kurulu üyeleri, bugün düzenledikleri basın toplantısıyla Genel Başkan Meral Akşener'e olağanüstü büyük kurultayın toplanması için çağrıda bulundu.

Bakan Murat Kurum'dan üniversitelere proje çağrısı!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum imzasıyla üniversitelere gönderilen yazıda, çevre ve şehircilik konularında üretilen projelerin Bakanlık tarafından destekleneceği bildirildi.

En Çok Okunan Haberler