MGK'dan sert bildiri: Asla izin verilmeyecek

Güncelleme: 20.03.2019 20:57

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki MGK sona erdi. Toplantı sonrası yapılan yazılı açıklamada "Türkiye'nin güney sınırları boyunca oluşturulmaya çalışılan terör koridoruna asla izin vermeyeceği kuvvetle vurgulandı." ifadeleri kullanıldı. Ayrıca yapılan açıklamada Yeni Zelanda'daki terör saldırısı da kınandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında saat 15:50'de başlayan Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sona erdi. 4,5 saat süren toplantı sonrası yazılı açıklama yapıldı.

MGK sonrası yapılan yazılı açıklamadan başlıklar:

1 Mart'ta yapılacak seçimlerin, huzur ve güven içinde gerçekleştirilmesi için yetkili kurumlarca alınan tedbirler gözden geçirildi.

Türkiye'nin bütün terör örgütleriyle mücadelesini, geçmişte olduğu gibi aynı azim ve kararlılıkla yerine getirmeye devam edeceği vurgulanmıştır.

Türkiye'nin Güney sınırları boyunca oluşturulmaya çalışılan terör koridoruna asla izin vermeyeceği kuvvetle vurgulandı.

Münbiç ve Fırat'ın doğusunun terör örgütlerinden temizlenmeden bölgede istikrarın sağlanmasının ve göç hareketliliğinin durdurulmasının mümkün olmayacağı ifade edilmiştir.

Yeni Zelanda'da masum insanların yalnızca inançlarından dolayı hunharca katledildiği terör saldırısı şiddetle kınanmıştır.

Giderek şiddet ve teröre dönüşen İslam ve Müslüman düşmanlığına çeşitli gerekçelerle göz yumulmasının, benzer saldırılara zemin hazırlayacağı uyarısında bulunuldu.

AK Parti'den 18. yıla özel marş

KKTC Başbakanı: Türkiye bize güç veriyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Doğu Akdeniz'deki çalışmalar aynı kararlılıkla devam edecek

Başkan Erdoğan'dan Celal Bayar mesajı
İbrahim Kalın: Erdoğan ile Putin İdlib konusunu görüşecek

Ankara'dan dünyaya mesaj: Kritik zirve

4 ülkeden Erdoğan'a güven mektubu!

Erdoğan Endonezya Büyükelçisi'ni kabul etti