Vekil alışverişine iyi alıştılar

Güncelleme: 13.12.2019 09:52

İP Genel Başkanı Meral Akşener, yeni parti çalışmalarını yürüten Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'un istemeleri durumunda milletvekili vereceğini söyledi.

CHP'nin değneğiyle zar zor Meclis'te grup oluşturabilen İP Genel Başkanı Meral Akşener, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'ın istemesi durumunda milletvekili vereceğini söyledi.

Dün akşam TV100 yayınına katılan Meral Akşener, CHP'nin kendilerine yaptığı milletvekili desteğini aynı şekilde Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'ın kuracağı partilere yapabileceğini ifade etti.

Akşener, kendine yöneltilen; "Yeni partilerden birinin genel başkanı sizden 20 milletvekili isterse, verir misiniz?” sorusuna şu cevabı verdi; "Biz böyle bir yoldan geçtiğimiz için elbette evet derim. Bu durumda kendinizi çok kötü hissediyorsunuz. Birileri size bel bağlamış. Ki bize bir de büyük bir haksızlık yapıldı. Bizim teşkilatlarımız, kongremiz, her şeyimiz tamamdı. Nitekim o 15 milletvekili de dahil olduktan sonra YSK’nın kararında bütün bunlar olduğu için ve de grubu da olduğu için ‘seçime girebilir’ dendi. Canımız o kadar yanık ki, sonuç olarak ben bunu Sayın Kılıçdaroğlu’ndan nasıl gidip istediysem benden de Sayın Babacan veya Davutoğlu böyle bir talepte bulunduğu zaman elbette evet derim."

Bakanı Akar ile Şoygu arasında kritik görüşme

Erdoğan'dan şehit ailesine taziye

Erdoğan'dan Libya açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkel ile Libya'yı görüştü
MetroPOLL'ün genel seçim anketi

Fatih Erbakan: Kılıçdaroğlu milletle alay ediyor

Başkan Erdoğan'dan önemli açıklamalar!

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Yunanistan'a 'Hafter' tepkisi