Yalçın Topçu: Bunlar dedelerimizin üzerine gelenlerin torunlarının piyonları

Güncelleme: 18.10.2019 15:04

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu: “Kahraman Mehmetçiğimiz, dedelerimizin Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da üzerine gelenlerin torunlarının piyonları ile mücadele ediyor”

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, İçişleri Eski Bakanı Abdulkadir Aksu, Ak Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, Ak Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Ak Parti İstanbul Milletvekili Eyüp Özsoy, Ak Parti 26. Dönem Adana Milletvekili Tamer Dağlı ve Ak Parti Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya’nın katıldığı bir heyet, Ankara ASO 2. Organize Sanayi Bölgesine ziyarette bulundu.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu organize sanayi ziyareti sırasında gazetecilere yaptığı değerlendirmede; “Kahraman Mehmetçiğimiz dedelerimizin Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da üzerine gelenlerin torunlarının piyonları ile silahlı mücadele ediyorken, sanayicimiz de onların dolarlarına ve ekonomik yaptırımlarına karşı dimdik mücadele ediyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu, “Devlet-Millet ele ele, birlik içinde dirliğe” diyerek, herkesi çalışmaya, üretmeye, alın teri dökmeye davet etti. Bunu yaptığımız zaman her türlü sorunun üstesinden gelebileceğimizi belirten Topçu, sözlerini şöyle sürdürdü; “istihdamı ve üretimi artırmak gayreti içinde olan esnafımıza, sanayici ve tüccarımıza destek olmaya, onların sayılarını artırmaya her zamankinden daha çok ihtiyacımız var.”

İçişleri Eski Bakanı Abdülkadir Aksu ise, devletimiz bütün kurumları ile esnaf, sanayici ve tüccarımızın üretime ve istihdama katkısı olan insanımızın yanında olduğunu belirtti. Aksu, Türk Silahlı Kuvvetleri’mizin Suriye sınırında sürdürdüğü Barış Pınarı Harekatı’na dikkati çekerek,” Ordumuz, ülkemizin ve bölgenin güvenliği ve istikrarı için mücadele ediyor. Allah yardımcımız olsun. Ordumuza güç kuvvet versin. İnşallah ekonomik istikrarımız daha da büyüyerek devam edecektir” dedi.

Tuğcular Metal Yönetim Kurulu Başkanı Sanayici ve İşadamı Faruk Tuğcu ise, “Başta sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere ilgili Bakan, Milletvekili ve Bürokratlarımızın; sanayici, iş insanı ve esnafımıza vereceği destekler ile üretimi artırırsak, istihdamımız daha da çok artacak, buna göre de işsizlik oranı düşecektir. Ben bu vesile bizleri fabrikamızda ziyaretleri ile şereflendiren Sayın Bakanıma Sayın Cumhurbaşkanı Başdanışmanıma ve değerli Milletvekillerimize şahsım ve çalışanlarım adına teşekkürlerimi sunarım” dedi.

Başkan Erdoğan yeni normalleşme adımlarını duyurdu

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan '27 Mayıs' mesajı

Fatih Erbakan'dan '27 Mayıs' açıklaması

Başkan Erdoğan Yassıada'da tarihi konuşma!

Bahçeli Yassıada'da konuştu!

Erdoğan Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nda

Nazar değmiş kişi hangi duaları okumalı?
Keten tohumu faydaları nelerdir?
Topuk çatlakları neden olur?
Yüzdeki renk eşitsizliği nasıl geçer?
Münafikun suresi, Münafikun suresinin okunuşu ve anlamı
Tur suresinin faziletleri ve faydaları
Tur suresinin nüzul sebebi...
Tur suresinin okunuşu nasıldır?
Kalın bağırsak kanseri neden olur? İşte kalın bağırsak kanseri belirtileri
Kahve çekirdeği kurabiye nasıl yapılır?
Hafızayı güçlendirmek için okunacak dua...
En Nafi Esmaül Hüsnası manası ve faziletleri
Bugün hava nasıl olacak?
Altın fiyatlarında son durum...(28.05.2020)
Dolar ne kadar? 28.05.2020
Esmaül Hüsnadan Er Rauf isminin faziletleri