Yalçın Topçu: 'Engelli insanımıza engeI çıkartan her şeye engel olmaya devam edeceğiz'

Güncelleme: 19.09.2019 10:59

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Bürokrat, İşadamı, STK temsilcileri ve Sakarya’da eğitim gören Kazakistanlı öğrencilerden oluşan bir heyeti Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki çalışma ofisinde kabul etti.

Paralimpik Sporcu-İşadamı Selim ÖZEN ile engelli vatandaşların meselelerini konuşan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu,  engeIIi olmanın bir kusur olmadığına dikkati çekerek,

“EngeIIi  oImak bir problem veya bir kusur değildir. Şu anda engelsiz olanların,

bir an sonrasında engelli olmaması için hiç bir garantisi yoktur. Selim kardeşimiz de buna örnek, kendisi  2000 yılına kadar engelsizdi, şimdi ise  ortopedik engelli olmasına rağmen bir çok alanda çalışmalar yaparak başarılar elde etmiş, halen de mücadelesine devam ediyor” dedi.

Topçu, Cumhurbaşkanı Sn. Erdoğan’ın engellilere yönelik pozitif ayrımcılık politikalarının hayata geçirilmesinde çok ciddi duyarlılığının olduğunu belirterek; devletimiz, engelleri dolayısıyla her alanda karşılaştıkları güçlükleri yılmadan azimle çalışarak aşan, inanç ve gayretleri ile hepimize örnek olan engelli vatandaşlarımızın eğitim, istihdam ve sağlık konuları başta olmak üzere, kamunun her imkanından pozitif bir ayrımcılıkla faydalandıklarını, sorunlarının çözümünde de ülkemizin refah seviyesi yüksek ülkeler seviyesinde olduğuna dikkat çekti.

Topçu son olarak “devlet ve millet olarak el ele, hayatın her alanında engeIIi insanımıza engeI çıkartan her şeye engel olmaya devam edeceğiz” dedi.

Paralimpik Sporcu-İşadamı Selim ÖZEN ise;

Kendisinin ülkemizde ilk defa  tekerlekli sandalye dans ve ağır düzeyde engelli bireylerin yapmış olduğu Boccia branşında antrenörlük belgesine sahip olduğunu, bedensel engelli sporlarında lisanslı olarak  aktif  Trap , Okçuluk  ve Masa Tenisi sporlarını yaptığını, bu alanlarda ulusal derecelerinin bulunduğunu  ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi  ve  Boccia Branş Sorumlu As Başkanı olduğunu söyleyerek, 2000 yılında geçirmiş olduğu bir kaza sonucu omurilik yaralanmasından ötürü yürüme yetisini yitirdiğini, bu sebepten ötürü tekerlekli sandalyede yaşamını idame ettirdiğini söyledi.

ÖZEN sözlerine şöyle devam etti; “Cumhurbaşkanımız Sn Erdoğan’nın iktidara geldikleri günden bugüne kadar bizimle ilgili çalışmalarını ve kendilerinin engellilere yönelik özel hassasiyetlerini biliyoruz. Bunun için Sn. Bakanımız Yalçın Topçu’nun  nezdinizde Cumhurbaşkanımızın zatı alilerine camiamız adına şükranlarımızı iletiyorum. Ayrıca bugün burada bizleri kendi evimizde gibi ağırlayan Sn Yalçın Topçu bakanımıza gösterdikleri ilgi ve alakaları için teşekkür ediyorum. Kendileriyle eğitimden istihdama kadar, her konuda engelli vatandaşlarımızın meselelerini ele alma imkanı bulduk. Bize bu fırsatı sundukları için tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

 

Başkan Erdoğan yeni normalleşme adımlarını duyurdu

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan '27 Mayıs' mesajı

Fatih Erbakan'dan '27 Mayıs' açıklaması

Başkan Erdoğan Yassıada'da tarihi konuşma!

Bahçeli Yassıada'da konuştu!

Erdoğan Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nda

Nazar değmiş kişi hangi duaları okumalı?
Keten tohumu faydaları nelerdir?
Topuk çatlakları neden olur?
Yüzdeki renk eşitsizliği nasıl geçer?
Münafikun suresi, Münafikun suresinin okunuşu ve anlamı
Tur suresinin faziletleri ve faydaları
Tur suresinin nüzul sebebi...
Tur suresinin okunuşu nasıldır?
Kalın bağırsak kanseri neden olur? İşte kalın bağırsak kanseri belirtileri
Kahve çekirdeği kurabiye nasıl yapılır?
Hafızayı güçlendirmek için okunacak dua...
En Nafi Esmaül Hüsnası manası ve faziletleri
Bugün hava nasıl olacak?
Altın fiyatlarında son durum...(28.05.2020)
Dolar ne kadar? 28.05.2020
Esmaül Hüsnadan Er Rauf isminin faziletleri