Yeni Zelanda’daki hastalıklı vahşet Müslüman düşmanlığının hangi noktaya geldiğini göstermekte

Güncelleme: 15.03.2019 19:52

Yeni Zelanda’da Cuma namazı sırasında meydana gelen terör eylemini değerlendiren Yalçın Topçu “Yeni Zelanda’da  yapılmış olan bu hastalıklı vahşet bütün dünyaya ve insanlığa Müslüman düşmanlığının hangi noktaya geldiğini göstermektedir” dedi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu Muaythai Gençler Ankara İl Şampiyonası Final Müsabakaları ödül törenine katıldı. 19 Mayıs Spor Kompleksi Şefik Tetik Boks Salonu’ndaki törene Topçu’nun yanı sıra Ak Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek ve  Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürü Ferhat Türkoğlu da katıldı.

Gazetecilerin sorusu üzerine Yeni Zelanda’da Cuma namazı sırasında meydana gelen terör eylemini değerlendiren Topçu “iki camiye yapılan planlı ve ideolojik hazırlıklı vahşi ırkçı saldırıda hayatını kaybedenlere Cenabı Hakktan rahmet, yaralılara acil şifa diliyorum. İnsanlığın başı sağolsun. Yeni Zelanda’da  yapılmış olan bu hastalıklı vahşet bütün dünyaya ve insanlığa Müslüman düşmanlığının hangi noktaya geldiğini göstermektedir.” İfadelerini kullandı.

“İnsanlık bu vahşetin hesabını sormadıkça insanlık onurundan bahsedilemez”

“ABD, AB ülkelerinin bazı siyasetçileri ve Avrupa Parlamentosu’nun bazı üyeleri FETÖ, PKK, PYD, YPG, DEAŞ gibi  terör örgütlerini koruyup kollamaktan vaz geçmeli. İnsanlık bu İslam ve insanlık düşmanı, sapık, ırkçı ve vahşi terörizme, bu canileri besleyen anlayışa karşı,insan olma gereğini yapıp hemen şimdi ayağakalkmalı. İnsanlık hep birlikte bu vahşetin kaynağına ve faillerine hesabını sormadıkça insanlık onurundan bahsedilemez.”

 “Gençlerimizi spor ile buluşturmak çok kıymetlidir”

Muaythai müsabakarı sonrası ödül töreninde Feyzi Berdibek ve Ferhat Türkoğlu ile birlikte başarılı genç sporculara madalyalarını veren ve tribündeki seyircilere hitap eden Topçu “geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi spor ile buluşturmak için her kesimden yapılacak gayret ve çalışma çok kıymetlidir, mühimdir. Aslında yediden yetmişe sporun değerini anlayıp sağlığımız, sevdiklerimiz ve vatanımız için kutsal bir vazife olarak görüp üzerimize düşen görevi yapmamız gerekir. Bu şuura sahip olan herkese minnet şükran duygularımla teşekkür ediyorum. Gençlerimize uluslararası başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.
 

Yeni Zelanda'da şehid olan baba oğul toprağa verildi

İstanbul'da rezidansta sır ölüm

Asırlar sonra ibadete açılacak

New York'a yeni kent simgesi

Veliden öğretmene yumruklu saldırı

Günün diğer manşetleri

Başkan Erdoğan telefonda tebrik etti

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Özel Kuvvetler Komutanlığı mezuniyet törenine telefonla bağlanarak mezunları tebrik ettiği görüşmeyi resmi Twitter hesabından paylaştı.

Minyatür top mermisinin performansına bakın!

Kibrit ucundan güç alıp, kağıttan yapılmış mermisiyle hedefini delip geçen minyatür top bataryasının hayran bırakan performansını izleyin.

Camilere balyozla saldırdılar

İngiltere'nin Birmingham kentinde 5 camiye gece saatlerinde balyozla nefret saldırısı düzenlendi.

CHP'li başkanın koruması herşeyi itiraf etti! Belediyenin parasıyla...

Antalya Muratpaşa CHP'li Belediye Başkanı Ümit Uysal'ın koruması Mahir Çağlar itiraflarda bulundu: 📌Otellere rant karşılığı ruhsat verdi 📌FETÖ belediyeler imamı Erkan Karaarslan ile rant için görüştüğüne şahidim 📌Belediyenin parası ile viski alıp içti..

Vahşi doğada, tedbirsiz uyursanız ölürsünüz.

Golan Tepeleri konusundaki hadsizliğe fırsat vermeyeceğiz
Başkan Erdoğan'dan 'terör' açıklaması: O dönemin kapanması gerekiyor
2 bin 500 kadın polis alınacak!
FETÖ'nün suikast timine verilen cezalar onandı!
300 insan bakın neden öldü!
YPG/PKK yaptıkları katliamı gizleme peşinde
Yirmi dört firmaya soruşturma!
Başkan Erdoğan'dan tebrik telefonu
Başbakana ölüm tehdidi
AB'den Trump sert tepki!
Türkiye'ye para yağdırdı!
Bakan Pakdemirli'den müjde!
Milli ürüne talep yağdı
İmran Han'dan Başkan Erdoğan'a övgü dolu sözler
700 milyon dolar kazandıracak

İlk Oy Hareketi'nden yerel seçimlere damga vuracak kampanya: Türkiye için ışık tut

Her bir oyun önemini bilen ve herkesin seçme hakkını kullanması için yoğun çaba harcayan İlk Oy Hareketi isimli bağımsız platform, eşi benzeri görülmemiş bir kampanyaya imza atmaya hazırlanıyor.

Golan Tepeleri konusundaki hadsizliğe fırsat vermeyeceğiz

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, "Türkiye olarak buna müsaade edemeyiz. Türkiye böyle oldubittilere müsaade etmeyecektir. Golan Tepeleri konusundaki bu hadsizliğe de fırsat vermeyeceğiz." dedi.

Türkiye'nin seçimlerine karışmayan bir IMF kalmıştı

Adalet Bakanı Gül, "Türkiye'nin seçimlerine karışmayan bir IMF kalmıştı. Bugün onlar da bir şeyler yapmaya başladı. Bakalım daha kimler tweet atacak?" dedi.

Başkan Erdoğan'dan 'terör' açıklaması: O dönemin kapanması gerekiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Terör örgütleri konusunda ikircikli davranma döneminin artık kapanması gerekiyor. DEAŞ'ı kötü, PKK-PYD'yi cici gösterme çabalarının sonu yarın öbür gün dünyanın hiç umulmadık yerlerinde terörün baş göstermesidir." dedi.

2 bin 500 kadın polis alınacak!

İçişleri Bakanı Soylu, tüm karakollarda oluşturulan "güven masaları"nda çalışmak üzere 2 bin 500 kadın polisin alınacağını bildirdi.

En Çok Okunan Haberler