YAZARLAR

Tüm Yazıları Prof. Dr. İbrahim Balcıoğlu

İ.Ü-Cerrahpaşa, Spor Bi̇li̇mleri̇ Fakültesi

11.01.2019 00:01

KURUCUSU olduğumuz İstanbul Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO)’nun bugüne gelmesinde emeği geçen Prof.Dr. (Turgay Atasü, Selami Görenç, Nail Kır, Atilla Erdemli) ve diğer hocalarımı saygı ile anıyoruz. Diğer emektarları da, ders verenleri de unutamıyoruz.

Prof.Dr. Mehmet Kurtoğlu eğitim aşamasında çok emek verdi. Prof.Dr. Bülent Bayraktar eğitimi rayına oturtturdu. 2015 yılında BESYO Fakülteye dönüştürüldü. Yeni tesislerin yapılmasında Osman Avcı’nın rolünü minnetle hatırlarız. Tesisler yapıldı, eğitim başladı. Ancak fakülte atmosferine geçişte zorluklarımız oldu.

Prof.Dr. Yunus Söylet, Prof.Dr. Mahmut Ak fakültemizin isteklerini göz ardı etmediler. Prof.Dr. Mahmut Ak döneminde bendeniz dekan olma şansını yakaladık. Dekanlığımız döneminde birçok arkadaşımız akademik kariyerinde, bileklerinin hakkıyla, basamak atladılar. Ülkemiz için yeni şampiyonların yetişmesine katkı verdiler.

Fakültemizdeki öğrencilerimize yetkin hocalarca eğitim verilmektedir. Hem öğretim üyesi hem öğrenciler yönünden fakültemiz altın çağını yaşamaktadır. Ulusal ve uluslararası düzeyde şampiyon birçok öğrencimiz var. Mesela Dünya Şampiyonu Beytullah Eroğlu, futbolcu Ozan Kabak gibi değerleri sayabilirim.

Fakültemizde engelli öğrencilerimiz de eğitim görüyor. Değişik açıdan (görme, işitme vb.) engelli evlatlarımızın her isteğini ve ihtiyacını maalesef karşılayamadık. Duyarlılık gösteriyoruz ama elimizde olmayan sebeplerle ihtiyaçlarını yerine getiremedik. Yine de bazı mesafeler aldığımızı söyleyebiliriz.    

Tabii ki eksikliklerimiz var. Ancak azmimiz ve yeteneklerimiz, ekibimiz sayesinde bu problemler aşılacaktır. Dergimiz faaliyete geçmiştir.

İşte böyle bir ortamda Rektörümüz Prof.Dr. Nuri Aydın fakültemizi ziyaret etti. Yanında yardımcıları Prof.Dr. (Erol İnce, Mehmet Bilgin ve Erdoğan Köse) vardı. Bu ziyarete hepimiz çok sevindik.

Rektör Prof.Dr. Nuri Aydın her geçen gün deneyim kazanıyor, konulara hakim oluyor. Genç rektörümüz öğretim üyelerini tek tek dinledi. Sorunlara çözüm yolu gösterdi. Son derece samimi ve sıcak ortamda gerçekleşen toplantıda problemlerimiz dile getirildi. Rektör dileklerimizin hepsini not aldı, neler yapacağını söyledi.

Artık Dekanlık süremiz sona eriyor, emeklilik dönemine giriyoruz. Dekanlık dönemimizde neler yaptığımızın cevabını zaman gösterecektir. Rektörümüz gelerek bizi onore etti, sağ olsunlar. Biz de yavaş yavaş kendimizi vedaya hazırlıyoruz. Geride kalan arkadaşlarımıza iyilik temennilerinde bulunacağız.

Not: İnece-Erikliman-Giresun yolunun açılması için milletvekilimiz Sabri Öztürk ilgileniyor. İl Özel İdaresinden gerekli atılımı bekliyoruz.

Not: Emekliliğimiz Ocak ayında gerçekleşiyor. Dostlarımıza duyurulur.

Sonuç: “Spor Bilimleri Fakülteleri ülke sporunun gelişmesine katkı verecek hazinelerdir.”

Kudüs'e giriş engeli

BİM 10 Mayıs aktüel ürünler indirim kataloğu!

Türkiye'deki marketler zincirinden biri olan ''BİM'' 10 Mayıs Aktüel İndirim ürünler kataloğu yayınladı. 10 Mayıs 2019 tarihi için indirimde olan ürünleri haberimizde bulabilirsiniz. İndirimli ürünler hangileri? Kampanya ne kadar sürecek? Öğrenmek için haberimizi okuyun.

Anadolu Savunma 'Seyit' ile görücüye çıktı

Assange'a böyle götürüldü

'Altınkale' turizme kazandırılacak

İsrail canlı yayınında Filistin'e destek

İsrail'de düzenlenen Eurovision yarışmasında İzlanda'yı temsil eden grup, Filistin'e destek mesajı yolladı.

Tarımda susuzluğa çare olacak icat

Konya'da 3 mühendis, tarımda susuzluğa çare olarak, susuz tarım yapabilen,bitkilerin su ihtiyacını düzenli olarak karşılamayı sağlayan bitki ünitesi Ecobox sistemini geliştirdi. Ve bu icat yakında kurak bölgelerde ki ağaçlandırma sahalarında da kullanılabilecek.

Donmuş üzümün soğuk su ile buluşması

Donmuş üzüm soğuk suyla temas ettiriliyor ve ortaya muazzam bir görüntü çıkıyor.

Yunan botu böyle taciz etti!

Denizkurdu-2019 Tatbikatı'na katılan TCG Burgazada korveti, uluslararası sularda Yunan hücumbotu tarafından taciz edildi.

Cam şişeleri kuma çeviren makine

Yeni Zelanda'lıların geliştirdiği bu makine cam şişeleri kuma çeviriyor. Kumlar yol ve inşaat yapımında kullanılıyor..