YAZARLAR

Tüm Yazıları Prof. Dr. İbrahim Balcıoğlu

Kura çekimi

07.12.2018 00:02

ASLINA bakarsanız ülkemizdeki futbol düzeyi çok kötü değil. Problem ekol oluşturamamakta. İnişli çıkışlı bir seyir izliyoruz. Yetenekli evlatlarımız kendisini gösteremiyorlar. Daha doğrusu yarışma fırsatını yakalayamıyoruz.

“Ekol oluşturma” işi bilimsel ve akli temele dayanır. Daha önceden öğretmen antrenör olarak Piontek gelmişti. Onun öğretileriyle bir yere gelmiş, seviye atlamıştık. Ancak yeni durumlara ayak uyduramadık, Avrupa’daki yarışlara nefesimiz yetmedi.

Bugün ise eğitimi göz ardı etmiş, ehliyetli ve yetenekleri bilinen gençlerin önü bilmeyerek kesilmiştir. Toplumun içinde “bizden adam olmaz, futbolcu çıkmaz” havası egemen olmuştur. Yabancı yaşlı oyuncular ülkemize gelmiş, hiçbir katkı sunmamışlardır. Burada Hagi, Alex gibi oyuncuları dışarıda tutuyorum. Ve onları alkışlıyoruz.

Lucescu bir öğretmen gibi görülmelidir. Birikimi, bilgisi, bizim için bir fırsattır. Ayrıca ülkemizde şampiyonluklara imzasını atmıştır. Yanına gençleri ve meraklıları verip yetiştirsin. Lucescu yeni başlangıç noktası olarak kabul edilmelidir.

2020 Avrupa Kupası için kuralar çekildi. Fransa hariç diğer takımlardan şansımız fazladır. Burada vurgulamak istediğimiz yeni gençlerimize şans verilmesidir ve onların kamuoyunda desteklenmesidir. Lucescu hoca bu işin merkezinde olmalıdır.

Not: Fransa’nın başkentinde kaos yaşanıyor. “Sarı Yelekliler” örgütleniyor ve sokağa çıkıyorlar. Bu gösteriler Belçika’ya ve Hollanda’ya yayılıyor. Endişemiz o’dur ki, bu hareketler ideolojik kılıf bürünürse Avrupa’ya yayılabilir. Endişemiz vardır bu konuda.

Not: Giresun-Erikliman İnece Köyü arasındaki 1700 m. yolun yapılmasını bekliyoruz. Bu konuda bize yardımcı olan kaymakamımız Hamdi Üncü, Valimiz Harun Sarıfakıoğulları, milletvekilimiz avukat Sabri Öztürk’e teşekkür eder; onlardan sonuçlandırılmasını bekliyoruz.

Konumuza dönelim. Futbolumuzun gelişmesi için “Ekol” ortaya koymaya gerek vardır.

Not: “Lucescu hocadan yararlanmalıyız: onu öğretmen olarak görmek lazımdır.”

 

 

Kudüs'e giriş engeli

BİM 10 Mayıs aktüel ürünler indirim kataloğu!

Türkiye'deki marketler zincirinden biri olan ''BİM'' 10 Mayıs Aktüel İndirim ürünler kataloğu yayınladı. 10 Mayıs 2019 tarihi için indirimde olan ürünleri haberimizde bulabilirsiniz. İndirimli ürünler hangileri? Kampanya ne kadar sürecek? Öğrenmek için haberimizi okuyun.

Anadolu Savunma 'Seyit' ile görücüye çıktı

Assange'a böyle götürüldü

'Altınkale' turizme kazandırılacak

"İkinci Efes"in çarşısı ortaya çıkarılacak

"İkinci Efes" olarak adlandırılan Kütahya'nın Çavdarhisar ilçesindeki Aizanoi Antik Kenti'nin "agora" olarak adlandırılan çarşısında kamulaştırma sonrası çalışma başlayacak.

Taklit edilemeyen tek şey cesarettir!

İhtiyaç fazlası yiyecekleri bakın nasıl değerlendiriyorlar

Yeni Zelenda'da ihtiyacı olanlar için, ihtiyaç fazlası yiyeceklerin konulduğu sokaklardaki buzdolabları.

Dünyanın en büyük deprem testleri

Sağlam binaların kullanıldığı, dünyanın en büyük deprem testleri. ABD'deki binaların inşaat güvenliğini artırmak için yapılan bu testlerde maket yerine gerçek binalar kullanılıyor. Testi başarılı geçen proje ülke genelinde inşaatlar da bu şekille yapılıyor.

Yüksek sese maruz kaldığında solan bitki!

Mimosa Pudica yani 'küstüm otu'. Yüksek düzeyde sese mâruz kaldığı an, anında soluyor. Ayrıca 1 hafta bakmadığınız ve su vermediğiniz zaman da soluyor.