YAZARLAR

Tüm Yazıları Prof. Dr. Sefa Saygılı

Erdoğan’ı dışlamak mümkün mü?

16.04.2019 00:03

Hepsinin hedefi Sayın Cumhurbaşkanımızı makamından el aşağı etmek. Maalesef Erdoğan düşmanlığı gözlerini karartmış durumda bu insanların.

Bakıyorsunuz hiçbir özelliği olmayan, ne yapacağı bilinmeyen biri oyları toplamış ve belediye başkanı seçilmiş. Sebebi de Erdoğan karşıtına oy verme fikrinden kaynaklanıyor.

‘Peki, neden karşısınız?’ diye sorduğumuzda öyle garip, saçma sapan cevaplar alabiliyorum ki şaşırıyorum. Geçen birisi marketlerden alınmaya başlanan 25 kuruşluk poşet ücreti yüzünden AK Partili adaya oy vermediğini ifade etti.

Düşünün bir iktidar kendisine zarar vereceğini bildiği halde neden böyle bir karar alır ki? Çünkü dönüşmeyen ve çevreyi kirleten naylon poşetlere karşı bütün dünyada savaş açılmış durumda. AK  Parti iktidarı da gelecek nesillerimizi düşünerek, onlara temiz bir çevre bırakmak için elini taşın altına koyarak bu kararı aldı (üstelik seçimlere bir iki ay kala) ve sonuçta poşet tüketimi % 70 oranında düştü. Kısacası çevre temizliği açısından büyük başarı sağlandı.

 Bu vatandaşımızdan soruma şöyle bir cevap beklerdim: “Oyumu vermeyecektim ama hükümetin bu ince duyarlılığından dolayı  AK Parti’yi destekledim.”

Ama maalesef böyle olmadı. Ne diyelim, toplumlar neye layıklarsa ona uygun idarecilerle yönetilirler.

Yazımı Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in hak verdiğimiz sözü ile bitirelim:

"Ama AK Parti'yi ve Recep Tayyip Erdoğan'ı da dışlayarak Türkiye buradan çıkamaz. Vatan Partililer de bunu söyleyince yakama yapışıyor, 'Tayip Erdoğan'la beraber mi Türkiye'yi yöneteceksin?' Evet, Tayyip Erdoğan ile beraber Türkiye'yi yönetmeye mecburuz. Türkiye'ye Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde tek başına onunla buradan çıkamaz ama onsuz da buradan çıkamaz. Çünkü hala arkasında Türkiye'nin yarısı var. Devlet Bahçeli de onunla birlikte, ikisi Türkiye'nin yarısı ediyor. Bir de onun tabanında vatansever, emekçi, zanaatkâr güçler var. Tayyip Erdoğansız bir hükümet kurmaya kalktığınızda o hükümet, FETÖ, PKK, CHP, İYİ Parti hükümeti olur. Onlar da Türkiye'yi yangın yerine çevirir, 3 ay yönetemez."

Sudan'daki gösteriler

Şüheda toprağına ziyaretçi akını

Mübarek Berat Kandili gecesi ihya edildi

Türk dünyasının yeni 'başkenti'

Akşam saatinde kar sürprizi

Avrupa'nın kalbinde isyan dinmiyor!

Fransa'da Sarı Yelekler protestoları 23. haftasına girdi

Sağlık alanında devrim niteliğinde buluş!

Bu hapı yutunca, midemizde ve bağırsaklarımızda olan rahatsızlıkların kaynakları anlaşılıyor.

Giyilebilir jet takımı! Değeri 440 bin dolar

Gravity Industries tarafından üretilen 1050 beygir gücünde ve 440 bin dolar değerinde olan bu giyilebilir jet takımı özellikle sahil güvenlik alanında faaliyet gösteren kolluk güçlerine destek verecek.

Kılıçdaroğlu'na saldırı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, şehit er Kırıkcı'nın cenaze namazı sonrası bir grup tarafından protesto edilerek saldırıya uğradı. Kılıçdaroğlu güvenlik için götürüldüğü evden zırhlı araçla çıkarıldı.

Sri Lanka'da kilisedeki patlama anı

Sri Lanka'da üç kilise ve üç otelde patlama meydana geldi. İlk belirlemelere göre patlamalarda en az 138 kişi hayatını kaybederken, 400'den fazla kişi ise yaralandı. Ayrıca 7. bir patlamanın daha meydana geldiği bildirildi.