YAZARLAR

Tüm Yazıları Prof. Dr. Sefa Saygılı

Mansur Yavaş’ın iş ortağı

15.03.2019 00:01

Psikiyatri eğitimine başladığım sıralarda deneyimli bir hocamız, “Teşhis koymakta zorlandığınız hastaları serviste takip edin. Kimlerle arkadaşlık ediyorlarsa aynı teşhise sahip olmaları kuvvetle muhtemeldir.” demişti.

Hocamın bu sözlerinde isabet ettiğini meslek hayatı boyunca hep müşahede ettim. Manik olanlar maniklerle, depresif olanlar depresiflerle, psikotik olanlar psikotiklerle yarenlik ediyorlardı. Özellikle de psikopat olanlar veya karakter bozukluğu olanlar yine kendine benzer kişilerle birlikte oluyorlardı.

Bunları niçin mi anlattım. CHP’nin, daha doğrusu Millet İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediyesi için başkanlığa aday gösterdiği ve Ankaralıların seçmesini istediği Sayın Mansur Yavaş’ın şimdi mahkemelik olduğu ortağından söz etmek istiyorum.

Elbette hocamızın söylediği ve az önce ifade ettiğimiz kural her arkadaşlıkta geçerli değildir. Ancak Sayın Mansur Yavaş’ın yıllarca birlikte iş yaptığı ortağı ilginç özelliklere sahip biri.

Üstelik bu özelliklerini bizzat eski ortağı Mansur Yavaş söylüyor: “O çocuk tacizcisidir” diyor, “Şizofrendir. % 80 maluliyeti var, yani çalışma ve iş gücünün % 80’ini kaybetmiştir” diyor.

Bunlarla da yetinmiyor, ortağı için çok ağır suçlamalarla ilgili dava dosyaları bulunduğunu söylüyor: “Şantaj, tehdit, resmi evrakta sahtecilik” gibi suçları işlediğini iddia ediyor.

Yine evlilik dışı seks kasetlerinin olduğu ileri sürülüyor.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da Mansur Yavaş’ın ortağı konusunda, “Bu iddialar (Mansur Yavaş hakkında ileri sürülen iddialar) doğru değil. İddiayı yapan kişi kim? Şizofren ve çocuk tacizcisi. Bunlar daha önce defalarca gündeme getirildi. Hiçbirisi doğru değil. Neden şimdi gündeme getiriliyor?”

Şimdi kendisine soruyoruz: Özel hayatıyla ilgili bu kadar ağır suçlamalarda bulunduğunuz Necmettin Kesgin’le neden yıllarca arkadaşlık, dostluk ve iş ortaklığı yaptınız? Yoksa kişilik yapılarınızda bir benzeşme mi var?

 

 

 

               

 

Milat Ailesi iftarda buluştu

Milat ve Yenisöz ailesi, 8. kez düzenlenen geleneksel iftar programında bir araya geldi. Ertuğrul Gazi Parkı Osmanlı Konağı'nda gerçekleştirilen iftar programına Genel Yayın Yönetmenimiz Ali Adakoğlu, Medya Grup Başkanımız Ahmet Zeki Gayberi, Genel Yayın Koordinatörümüz Serdar Arseven, Ankara Temsilcimiz Bayram Zilan ve Milat ve Yenisöz yazarları katıldı.

Kudüs'e giriş engeli

BİM 10 Mayıs aktüel ürünler indirim kataloğu!

Türkiye'deki marketler zincirinden biri olan ''BİM'' 10 Mayıs Aktüel İndirim ürünler kataloğu yayınladı. 10 Mayıs 2019 tarihi için indirimde olan ürünleri haberimizde bulabilirsiniz. İndirimli ürünler hangileri? Kampanya ne kadar sürecek? Öğrenmek için haberimizi okuyun.

Anadolu Savunma 'Seyit' ile görücüye çıktı

Assange'a böyle götürüldü

Korkuluk dediğin böyle olur

Nükleer ve kimyasal tehditler insansız araçla tespit edilecek

Türk savunma sanayisinde insan hayatını tehdit eden kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer (KBRN) risklerin tespiti ve koruyucu tedbirlerin hızla alınmasına yönelik milli bir sistem geliştirildi.

Aşırı sağcı lider Kur'an-ı Kerim'i yırtıp yere attı

Finlandiya'da aşırı sağcı Önce Finlandiya İnsanı Partisi (Suomen Kansa Ensin) Başkanı Marco De Wit, Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerine yönelik çalışmalarında Kur'an-ı Kerim'i yırtıp yere attı.

Doğu Ekspresi ile baharda yolculuk bir başka güzel

Seyahat ve gezi tutkunlarının yanı sıra üniversite öğrencilerinin de ilgi odağı olan, Ankara ile Kars arasında sefer yapan Doğu Ekspresi, ilkbaharda güzel manzaralar eşliğinde yolculuk imkanı sunuyor.

Marangoni etkisi nedir

İki sıvının farklı yüzey gerilimleri neticesinde birbirleri arasındaki kütle transferine Marangoni Etkisi denir.