YAZARLAR

Tüm Yazıları Prof. Dr. Sefa Saygılı

Ülkemizin sorunları

08.11.2019 00:02

Türkiye’nin her bakımdan stratejik konumda olan bir ülke olduğunu herkes kabul etmektedir. Sadece coğrafi açıdan değil özellikle ehemmiyet olarak da öyle. Yakın zamana kadar dünyanın ilk bir iki devletinden biriydik. Çok değil 150 sene evvel bugünkü topraklarımızın belki de 10 katına sahiptik. Türk ve İslam dünyası kadar mazlum ülkelerin de lideri ve hamisi durumundaydık.

Üstelik başka devletler halen bizim bu potansiyele sahip olduğumuzu düşünüyorlar. Bu yüzden Türkiye’nin büyümesini ve gelişmesini istemeyen, bunun için içerde ve dışarıda her türlü fitne ve fesat kazanını kaynatan kurum ve devletler var ki şaşırmamak elde değil. Üstelik inanılmaz argümanlarla açıktan veya sinsice düşmanlıklar yapıyorlar. Beyanat vermekten tutun istihbarat örgütlerinin komplolarına, ambargolardan iftira atmaya kadar her yolu deniyorlar.

Gayet haklı sebeplerle kahraman ordumuz Suriye’ye girdiğinde içten ve dıştan her çeşit yalanı ve tezviratı yapabilen ihanet odakları söz konusu. Sivilleri vurmaktan tutun kimyasal silah kullanıldığına kadar gidiyor bu yalanlar. Kendileri de biliyorlar böyle şey olmadığını ve olmayacağını ama ‘çamur at, izi kalsın’ kabilinden yine de şom ağızlılıklarına devam ediyorlar.

Böyle olunca da her sahada sadece devlet yetkililerinin değil ülkemiz insanlarının da uyanık ve gayretli olması gerekiyor. Çünkü sorunlar bitmiyor, bir konu mesele olmaktan çıksa başka hususlar devreye giriyor. Biri hallolsa bir diğeri ortaya çıkıyor. Kısacası ülkemize rahat yok.

Bu yüzden Türkiye’nin problemlerini kısa sürede bitireceklerini söyleyen siyasiler, hatta mevcut hükümetimizden daha etkili çözümler sunanlar bence inandırıcı değiller.

Tabi biz hassas ve dikkatli vatandaşlar olarak Türkiye gemisini ustaca yöneten ve bir kayaya çarpmamaya, kıyıya oturtmamaya azami gayret gösteren Sayın Cumhurbaşkanımıza dua etmek, O’nun enerjisini tükenmemesi için özenli olmak zorundayız diye düşünüyorum. Çünkü Türkiye gemisinin kaptanı formda olmazsa veya gemi yara alırsa bundan hepimiz etkileniriz.

 

 

Son Haberler

 • 1

  Çin'deki salgında 3 kent karantina altına alındı

 • 2

  MB rezervleri 106 milyar 456 milyon dolara yükseldi

 • 3

  Kuveyt Ulusal Meclis Başkanı TBMM'de

 • 4

  İspanya'da Gloria kasırgasında 11 kişi öldü

 • 5

  Bakan Kasapoğlu'ndan Şenol Güneş'e ziyaret

Günün Manşetleri

Kudüs'teki meydan artık Rusya'nın
Kobani'de Türk askerine saldırı
Suriye'deki El Bab Ulu Camisi yarın yeniden ibadete açılacak
Türkiye'den NATO'ya S-400 için teklif
Trump rahat, Demokratlar diken üstünde
Adalet Divanı'ndan Arakanlı Müslümanlara yönelik tedbir kararı
Avrupa Birliği'nden İdlib çağrısı
ABD'den Kasım Süleymani'nin halefine tehdit
ABD'den Patriot çıkışı
Çin'de toplu taşıma seferleri durduruldu!