YAZARLAR

Tüm Yazıları Prof. Dr. Sefa Saygılı

Yine 6284 nolu yasa

10.01.2020 00:02

İçişleri Bakanlığı "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Genelgesi" yayınlamış(2 Ocak tarihli gazeteler). 6284 sayılı yasa ve yönetmeliğinin etkin ve acil uygulaması kapsamında ki tedbirler 81 ilimize gönderilmiş. 500.000 kolluk görevlisi (Polis, Jandarma ve Sahil güvenlik birimleri) eğitilerek, kamu gücü aile içinde kullanılacaktır (Türkiye Gazetesi bu haberi ‘Kadına 500 bin Kişilik Koruma Ordusu’ manşeti ile vermiş).

İstanbul Sözleşmesi ve 6284 sayılı yasanın yürürlük tarihinden itibaren (sadece 2019 yılında 553 bin 463 erkeğin evlerinden uzaklaştırılmalarına rağmen) şiddetin azalmayıp aksine arttığı gerçeği karşısında; feministlerin çıkarttırdıklarını iddia ettikleri 6284 sayılı yasayı tekraren anlatmamız, tanıtmamız gerekmektedir.

6284 sayılı yasa ve yönetmeliğinin yürürlük tarihinden itibaren;

*Evlilikler hızla azalmış ve boşanmalar belirgin olarak artmıştır. Aile içi ve kadına yönelik şiddet artmıştır. Evlilik yaşı yükselmiştir. Bunun sonucu olarak nüfus artışı durmuş ve hatta gerilemektedir.

*6284 sayılı yasa ve İstanbul Sözleşmesi ev içi kavramını getirmektedir. Toplumsal Cinsiyet eşitliği dayatması ile birlikte LGTBİ bireyleri ve evlilik dışı ilişkiler özendirilmekte ve koruma altına alınmaktadır. Ceza mevzuatımızda da fuhuş yapmak suç olarak tanımlanmadığından ahlaki bozulma/erozyon artmaktadır.

*6284 sayılı yasanın DÜNYADA EŞİ VE BENZERİ yoktur. Bu yasanın uygulama sonuçları izlenmektedir. Bir kısım alan çalışmaları yapıldığı bilinmektedir.

Hiçbir hukuk metninde yer almayan, sadece ülkemizde yargıda karşılık bulan “Kadının beyanı esastır” kuralının kabulü de haksızlık ve adaletsizliğe kapı açmaktadır.

Aile son kaledir. Toplum atomize edilmektedir. Şiddeti artıran yasa ve uygulama sonuçları ortada iken feministlerin talepleri doğrultusunda tüm kurumların harekete geçirilmesi doğru olmayacaktır.

Sayın Cumhurbaşkanımız: Sizin de bir konuşmanızda ifade ettiğiniz gibi Ahmet Davutoğlu’nun gayretleriyle ve ısrarlı takibi ile kabul edilen İstanbul Sözleşmesi ve onun uzantısı olan 6284 nolu yasanın bir an önce iptal edilmesi şarttır.

Ahlaki değerlerimize ve hukukun temel ilkelerine geri dönülerek ailenin ve kadının korunması ancak mümkün olabilecektir.

Son Haberler

 • 1

  Çavuşoğlu'ndan Yunanistan-Mısır anlaşmasına ilişkin açıklama

 • 2

  AB yönetimi, üye ülkelerden Lübnan için yardım istedi

 • 3

  S.Arabistan'da 35 kişi daha hayatını kaybetti

 • 4

  Bir ilde daha maske takmak zorunlu hale geldi

 • 5

  Filip Novak Fenerbahçe'de!

Konuşamayan çocuğa okunacak dua ve sureler
Sarımsak suyu nasıl tüketilir?
Melisa yağının faydaları nelerdir? Nasıl kullanılır?
Moringa çayının faydaları nelerdir?
Enbiya suresi, Enbiya suresinin okunuşu ve anlamı
Maide suresinin faziletleri ve faydaları
Maide suresinin nüzul sebebi
Maide suresinin okunuşu nasıldır?
Göz kanserinin belirtileri nelerdir?
Tarte tatin nasıl yapılır?
Minik tarçınlı kurabiye nasıl yapılır?
Esmaül Hüsna'dan El Hafız zikrinin faziletleri
Esmaül Hüsna'dan El Kebir zikrinin faziletleri
Bugün hava nasıl olacak?
Altın fiyatlarında son durum...(06.08.2020)
Dolar ne kadar? 06.08.2020
Dinimizde erkeğin altın takması neden haram?
İşlerin rast gitmesi için okunacak dua ve sureler...
Kudret narı nasıl tüketilir?
Mide bulantısına ne iyi gelir?
Sarımsak yağının faydaları nelerdir?
Biberiye çayının faydaları nelerdir?
Hac suresi, Hac suresinin okunuşu ve anlamı
Enam suresinin faziletleri ve faydaları