2 saatte kelliğe çözüm

Güncelleme: 13.03.2019 12:11

Premium saç protez sistemini Türkiye’ye getiren Platin Hair’in kurucusu Selahattin Filiz, “Saç kadın ve erkeğin modası geçmeyen aksesuarıdır, Premium protez saç ile saçı dökülen herkes ağrısız sızısız iki saat içinde yepyeni saçlarına kavuşabilir, yeniden daha genç görünebilir ve rutin hayatına devam edebilir” dedi.

Günümüzde erkek ve kadınların en çok karşılaştığı sorunlardan biri saç dökülmesidir. Daha çok erkeklere özgü olduğu düşünülen bu sorun ile kadınlar da karşı karşıya kalıyor.

Güzel, gür ve bakımlı saçlar her zaman, her ortamda dikkat çekip kişinin özgüvenini artırırken dökülmüş saçlar bireylerin psikolojisinde derin yaralar açabilir ve kişinin kendine olan saygısını yitirmesine neden olabilir. Buna rağmen dökülen saçlar karşısında bireylerin başvuracağı çeşitli çareler de yok değil. Saçları dökülen kadın ya da erkeklerin son zamanlarda çokça tercih ettiği protez saç konusunda Premium protez saç sistemini Türkiye’ye getiren Platin Hair’in kurucusu Selahattin Filiz ile konuştuk.

Daha genç bir görünüm

Saç protezi nedir biraz anlatır mısınız?

Protez saç profesyonel uzmanlar tarafından ölçülendirme yapılan ve yüzde yüz insan saçı dokusundan gelişmiş teknik yöntemlerle üretilmekte olan saç protezinin özel yapıştırıcılarla saçsız ya da seyrek olan saç bölgelerine yerleştirilip şekillendirilmekte olan yönteme denilir. Tıbbi operasyon gereği duyulmayan ve memnun kalınmadığı takdirde geri dönüşü mümkün hijyenik, kullanım açısından sorunsuz, dayanıklılık açısından sağlam ve estetik görüntüye kavuşturan bir uygulamadır. Protez saç için uygulanan alt yapı hava ve su geçirebilir, kullanımı gerçek saçınız gibidir. Premium sitemi Türkiye’ye getiren Platin Hair’dir. Ancak bazı firmalar Premium sistem adı altında sahte ürünler kullanıyor ve insanları kandırıyor. Protez saç yaptırmak isteyenlerin kesinlikle buna dikkat etmeleri gerekiyor.

Değişim baştan başlatabilirsiniz

Peki protez saç uygulamasının tekniklerinden söz eder misiniz?

Protez saç sektöründe farklı yapıda protez saçlar ve farklı teknikler kullanılır. Bu nedenle, saç protezini hangi merkezde yaptırdığınız çok önemlidir. Saç protezinizin tamamen doğal görünmesini ve kalıcı olmasını istiyorsanız, hangi merkezde, hangi teknik uygulanarak saç protezi uygulaması yaptıracağınıza çok dikkat etmelisiniz. Yanlış uygulamalar nedeniyle saçınız yapay görünebilir ve kısa sürede kullanılmaz hale gelebilir.  Bizim uyguladığımız yöntemde kesinlikle yüzde yüz doğal saç kullanılmakta. Protez saç ile kendi değişiminizi baştan başlatabilirsiniz.

Bu işlemin uygulama aşaması nasıldır?

Saç protezinden memnun kalınabilmesi açısından kesinlikle bu uygulamayı deneyimli ellere ve uzman ellere yaptırmalısınız. Bu şekilde memnuniyetiniz artarken hijyen açısından da sağlığınız korunmuş olur. Protez saçın yerleştirme aşamasının ilk basamağını oluşturmakta olan ölçülendirme işleminde saç olmayan yerlerin simetrik açıdan saç tasarımına uygun bir kalıbı oluşturulur. Saçın rengi, inceliği ve kalınlığı belirlenir. Ölçülendirme aşamasının ardından protez saçın yerleştirilmesi aşaması gelir ki protez özel solüsyonla başa sabitlenir. Bu aşamalardan sonra saçın bireylerin istediği modele göre kesilmesi ve biçimlendirilmesi gelir. Saç kesiminden sonra işlem tamamlanır ve kişi yeni görünümünün tadını çıkarabilir.

Protezde saç ekimi gibi cerrahi müdahale yok

Saç ekimi ve saç protezi arasında ne gibi farklar var?

Saç protezi, saç ekiminden beklenen tüm faydaları sağladığı gibi, herhangi bir cerrahi müdahaleye gerek duyulmayan ağrısız ve acısız bir yöntemdir. Saç protezi, kalıcılık, yüzde yüz doğal görünüm, her ortamda rahat kullanım gibi birçok talebi fazlasıyla karşılayan modern ve sağlıklı bir yöntemdir. Saç ekimi öncelikli olarak cerrahi bir operasyondur. Saç ekimi yapılan kişinin bir hazırlık süreci ve işlem yapıldıktan sonra da bir tedavi süreci bulunmakta. Protez saçta ise iki saat gibi bir sürede hayal edilen saça kavuşuluyor. Herhangi bir tedavi süreci yok, işlem yapıldıktan sonra yepyeni görünüm ile gündelik hayatınıza dönebiliyorsunuz.  Saç ekimi ile protez maliyet olarak da kıyaslanamaz, en basit saç ekimi 10 bin TL’nin altında değilken protez saç bu fiyatının hemen hemen üçte biri kadar.

Protez saç kesinlikle peruk değildir

Peruk ve protez arasında ne gibi farklar var?

Önemli konulardan biri de bu. İnsanların büyük çoğunluğu peruk ile protezi birbirine karıştırıyor. İkisi kesinlikle aynı şeyler değil. Protez kesinlikle peruk değildir. Peruk tamamen sentetik maddelerden yapılan bir şey. Alıp kullandıklarında bir rüzgar çıktığında kafadan uçacak bir şeydir. Protezde böyle bir şey yok.  Protez saç ile kişi normal saçı ile neler yapabiliyorsa aynı şeyleri yapabilir. Duşa ve denize girebilir, günlük hiçbir rutininde sıkıntı yaşamaz. Dikkat edilmesi gereken tek şey, ayda bir kez bakımı yapmaktır.

 

Kudüs'e giriş engeli

BİM 10 Mayıs aktüel ürünler indirim kataloğu!

Türkiye'deki marketler zincirinden biri olan ''BİM'' 10 Mayıs Aktüel İndirim ürünler kataloğu yayınladı. 10 Mayıs 2019 tarihi için indirimde olan ürünleri haberimizde bulabilirsiniz. İndirimli ürünler hangileri? Kampanya ne kadar sürecek? Öğrenmek için haberimizi okuyun.

Anadolu Savunma 'Seyit' ile görücüye çıktı

Assange'a böyle götürüldü

'Altınkale' turizme kazandırılacak

Günün diğer manşetleri

İsrail canlı yayınında Filistin'e destek

İsrail'de düzenlenen Eurovision yarışmasında İzlanda'yı temsil eden grup, Filistin'e destek mesajı yolladı.

Tarımda susuzluğa çare olacak icat

Konya'da 3 mühendis, tarımda susuzluğa çare olarak, susuz tarım yapabilen,bitkilerin su ihtiyacını düzenli olarak karşılamayı sağlayan bitki ünitesi Ecobox sistemini geliştirdi. Ve bu icat yakında kurak bölgelerde ki ağaçlandırma sahalarında da kullanılabilecek.

Donmuş üzümün soğuk su ile buluşması

Donmuş üzüm soğuk suyla temas ettiriliyor ve ortaya muazzam bir görüntü çıkıyor.

Yunan botu böyle taciz etti!

Denizkurdu-2019 Tatbikatı'na katılan TCG Burgazada korveti, uluslararası sularda Yunan hücumbotu tarafından taciz edildi.

Cam şişeleri kuma çeviren makine

Yeni Zelanda'lıların geliştirdiği bu makine cam şişeleri kuma çeviriyor. Kumlar yol ve inşaat yapımında kullanılıyor..

YSK toplantısı bitti! Gerekçeli karar...
Dışişleri Bakanlığına personel alımı sınavında inanılmaz FETÖ ayrıntısı!
12 il için kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı
İlan İHH
'Turistik Doğu Ekspresi'nin ilk seferi için geri sayım
FETÖ'nün Afrika'da bayrak oyunu!
Trump'a 'İskender ve Cengiz Han' benzetmesi!
HDP'den şiddet ve tehdit dolu '23 Haziran' açıklaması!
Bu çiçeği koparmanın cezası 60 bin 163 TL!
Google'ın kararı sonrası Huawei'den açıklama
Zelenskiy herkesi görevden alarak başladı
Meteoroloji'den 6 ile sağanak uyarısı
TSK'dan sınır ötesi harekat!
Brezilya'da silahlı saldırı!
Venezuela'da bomba alarmı!

Dikkat! Ölüme yol açıyor

Doğru koşullarda saklanmayan patates, yeşillenip filizlendiği zaman zehirleyerek ölüme yol açabiliyor. Diyetisyen Beyza Köse, “Patates yedikten sonra mide bulantısı, boğaz yanması ve baş ağrısı başladıysa hemen hastaneye gidin” diyerek uyarılarda bulundu.

Uzmanlar uyardı! Ölüme yol açabiliyor

Doğru koşullarda saklanmayan patates, yeşillenip filizlendiği zaman zehirleyerek ölüme yol açabiliyor. Diyetisyen Beyza Köse, “Patates yedikten sonra mide bulantısı, boğaz yanması ve baş ağrısı başladıysa hemen hastaneye gidin” diyerek uyarılarda bulundu.

Kuru üzümün besin değerleri ve faydaları

Kuru üzüm özellikle bağların çok olduğu, üzüme mevsimin ve toprağın uygun olduğu Elazığ, Diyarbakır, Malatya gibi bölgelerde bol ve çeşitli olarak endam etmektedir. Kuru üzümün faydaları saymakla bitmeyecek kadar çoktur ama en çok bilineni pekmezinde ham maddesi olmasından dolayı da anlaşılacağı üzere kansızlığa iyi gelmesidir. Diğer çoğu kurutulmuş meyve gibi, antioksidan özelliklere sahiptir kuru üzüm. Ayrıca kuru üzüm içinde bir çok besin değerini de barındırmaktadır. Kuru üzüme dair her şey yazımızda.

Üzüm pekmezi nasıl yapılır? Neye iyi gelir?

Pekmezin her çeşidi insan sağlığı için önemlidir. Haberimizde sizlere Üzüm pekmezinin faydalarından bahsettik. Vitamin ve mineral açısından çok zengin olan üzüm pekmezi ülkemizde çokça yetiştirilmektedir. Üzüm pekmezi içerdiği früktoz ve glikoz ile de enerji deposu bir gıdadır. Üzüm pekmezinin keşfi de yüzyıllar öncesine dayanmaktadır. Amerikalı bir misyoner üzüm pekmezinin sarhoş edici bir özelliği olmadığı için Müslümanların rahatça kullanabileceği bir besin kaynağı olduğuna dikkat çekmiştir. Bir çok faydası olan üzüm pekmezinin evde hazırlanışı ve faydalarını yazımızda inceleyebilirsiniz.

Ramazan ayı için 'çay' uyarısı: İftarda çok, sahurda az

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Bingür Sönmez, iftarda yemeğe birden yüklenmemek, sahurda ise kesinlikle karbonhidratlı yiyecekler tüketmemek gerektiğini belirterek, "İftarda çok çay içsinler ama sahurda çok çay içmesinler çünkü çay idrar söktürücüdür, su kaybettirir. Sahurda bir veya iki yumurta yesinler." dedi.

En Çok Okunan Haberler