DSÖ'den korkutan koronavirüs açıklaması

Güncelleme: 10.07.2020 09:35

DS֒den korkutan koronavirüs açıklaması geldi. Dünya geneline hızla yayılan salgınla mücadele kapsamında topyekun mücadele devam ediyor. Bilim insanları aşı ve tedavi çalışmalarına hız kazandırırken Dünya Sağlık Örgütü kritik bir açıklamaya imza attı. Uzun süren araştırmalar sonucunda araştırmalarda korona virüsün hava yoluyla bulaştığına, el yıkamak ve sosyal mesafenin virüsten korunmak için yeterli olmayacağını söylendi. İşte corona virüsü son dakika haberleri!

Salgınla mücadelede aşı ve tedavi çalışmaları hız kazanmış olsa da bilim insanları her geçen gün yeni bulgulara değiniyor. Son olarak Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) korona virüsün havada asılı kalan damlacıklar yoluyla yayılma ihtimalini saf dışı bırakamayacağı yönünde bir açıklama yaparken el yıkamak ve sosyal mesafenin virüsten korunmak için yeterli olmayacağını söyledi. İşte DSÖ'den yapılan son dakika corona virüsü açıklaması…

DSÖ'DEN KORKUTAN UYARI! ''BUNLARDA YETERLİ OLMAYACAK''
Dünya Sağlık Örgütü, (DSÖ) sosyal mesafe ve el yıkamanın koronavirüs tedbirleri açısından önemli olduğunu ancak havadan bulaşan hastalıklar için yeterli olmayacağını ifade etti.

YENİ TEDBİRLER GÜNDEME GELEBİLİR
Koronavirüs konusunda dünyada en yetkili kurum olan Dünya Sağlık Örgütü'nden gelen yeni bir haber ise hastalıkla ilgili endişeleri artırdı. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) koronavirüsün havada asılı kalan damlacıklar yoluyla yayılma ihtimalini saf dışı bırakamayacağı yönündeki bir açıklama yaptı. Dünya Sağlık Örgütü'nün bu açıklaması önemli bir tavır değişikliği olarak gösteriliyor.

Bu konuda aylardır yapılan araştırmalarda koronavirüsün hava yoluyla bulaştığına dair bulgular elde edildi. Son dönemde ise hava yoluyla bulaşmanın nasıl gerçekleştiği yönündeki çalışmalar hız kazandı.

Bu araştırmaların bulgularına göre politika değişikliğine gidilmesi hailnde koronavirüsle mücadelede alınan önlemlerin değiştirilmesi ve el yıkama, sosyal mesafe gibi uygulamalara yenilerinin eklenmesi gündeme gelebilir.

Koronavirüs, şu anda ağırlıklı olarak temas yoluyla bulaşan bir virüs olarak değerlendiriliyor ve önlemler de buna uygun olarak uygulanıyor.

SALGINDA SON DURUM!
Covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı dünya genelinde 552 bin 121'e, virüs tespit edilen kişi sayısı 12 milyon 170 bin 840'a yükseldi. Dünya genelinde hastalığı yenerek iyileşenlerin sayısı ise 7 milyon 70 bin 199'a ulaştı.

Koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülke ABD olurken, Brezilya en fazla vaka ve ölüm görülen ikinci, Hindistan ise üçüncü ülke durumunda.

Covid-19'un bulaşmasını önleyecek bir aşı bulma çalışmaları birçok ülkede devam ederken bilim insanları bir yandan da virüsün insanlara nasıl bulaştığını daha iyi anlayabilmek için mücadele ediyorlar.

Koronavirüse nasıl bulaşıyor, korunmak için ne yapmak lazım?

Hayrettin'den Hepatit B hastalığına özel farkındalık

Kurban Bayramı'nda aşırı tüketim sağlıktan edebilir

Lavanta ile gelen sağlıklı yaşam

İdrar kaçırma tedavisinde kök hücre için daha çok araştırmaya ihtiyacımız var

Sağlık Bakanlığı duyurdu! 28 gün boyunca yapılmayacak

Egzama neden olur, nasıl geçer?
Baş ağrısına ne iyi gelir?
İslam'da içki içmek neden haramdır?
Pazı sarması nasıl yapılır?
Müminun suresi, Müminun suresinin okunuşu ve anlamı
Araf suresinin faziletleri ve faydaları
Araf suresinin nüzul sebebi...
Araf suresinin okunuşu nasıldır?
Kötü ve korkunç rüya görünce okunacak dualar...
Kalın bağırsak kanseri belirtileri...
Un kurabiyesi nasıl yapılır?
Esmaül Hüsna'dan El Aliyy zikrinin faziletleri
Bugün hava nasıl olacak?
Altın fiyatlarında son durum...(29.07.2020)
Dolar ne kadar? 29.07.2020
Bebeklerde ağız yarası nasıl geçer?