Ali Koç'tan Ersun Yanal açıklaması

Güncelleme: 10.10.2018 15:09

Fenerbahçe gündemiyle ilgili açıklamalarda bulunan Ali Koç, Ersun Yanal'ın planları arasında olmadığını açıkladı.

Fenerbahçe gündemine dair açıklamalarda bulunan Ali Koç, "Ersun Yanal hoca bizim planlarımızda yok. Dün olmadı, bugün de yok, yarın da olmayacak. Kendisiyle ne konuştuk ne de konuşmayı planlıyoruz. Sizden ricam, bu sevdaya son verin." şeklinde konuştu. 

"Köklü değişim dedik"

Tahminlerinin çok ötesinde olduğunu dile getiren Koç, "Köklü değişim dedik, büyük hayaller dedik. Bunların içinde riskler var, sancılar var, engeller var. Baktığımız zaman puan tablosunda olunmaması gereken bir durumdayız. 3 maç var ki top bir kez kalemize gelmiş ve gol olmuş. Biz o 3 maçtan 6-7 puan çıkarsak bugün başka şeyler konuşuyor olacaktık. Yeniden yapılanma hedeflerimiz doğrultusunda adımlarımızı atıyoruz. 11 transfer yaptık; hem gençleştirme oldu hem de ücretlerde düşüş oldu."

Hocamız Giuliano ve Josef'i satmak istemedi

"Giuliano ve Josef, hocamızın satılmasını istemediği oyunculardı ama aldığımız teklifleri kabul etmemek sorumsuzluk olurdu. 25 milyonluk satış yapıp 11-12 milyona hem yeni takım kurup hem de yaş ortalamasını düşürmek kolay değil."

Sivasspor maçında forma sponsoru

"Sivasspor maçına yeni sponsorla çıkacağız. Kaynaklar yaratmamıza rağmen hala Mart ayından sonra nasıl döneceğini göremiyoruz. Biz günü kurtarmak için gelmedik. Aşmamız gereken çok engel var."

4 senedir başarı yok!

4 senedir başarı olmayışının kızgınlığı olduğunu ifade eden Koç , "Ama unutmayalım ki başka Fenerbahçe yok. Tepki gösterecekseniz de maç sonunu bekleyin. Takım mücadele ettikten sonra yuhalamak, gireni ya da çıkanı ıslıklamak kabul edemediğim şeyler."

"Kadro dışıların nedenini bilerek açıklamadık"

"Bekledik ki görelim kim nasıl davranacak ve konuyu nereye çekecekler, kimler sızacaklar. Kim dost, kim düşman gördük. Şimdi söz sırası bize geldi."

"Keşke o adamı o gün atsaydık"

Aykut Hoca'nın ayrılırken söylediklerini dile getiren Koç, "Aykut Hoca ayrılırken ekibimle yollarınızı ayırırsanız ne olur onların haklarını koruyun, başka bir yere gittiğimde yanıma alırım dedi. Sezon başı istifa ettiler ama aradım, o da bu geçiş sürecimizde bizimle çalışmaya devam etmelerini istedi. Geride kalan 4 aya baktığımızda 'Keşke o adamı o günden atsaydık da bugün bunları konuşmasaydık' noktasına geldik. Değişime açık olmadıklarını, en küçük yeniliğin yeni bir icat çıkıyormuş gibi karşılanıp yayıldığını, eski düzenin devam etmesi gerektiğini düşündüler. Maalesef bu durum bazı futbolculara ve Fenerbahçe personeline de yansıdı. Bir kısmı yıllardır çalışıyor, bir kısmı yeni gelmiş, bunlar 7-8 kişilik bir ekip."

Oyuncular maça yorgun çıkıyor

Yardımcı antrenörlerde isteksizlik göründüğünü söyleyen Koç ,"Erwin Koeman'ın göreve gelişi sonrası Turgay Altay'ın görevlerinin bir kısmı aktarılıyor. Bunun ardından yardımcı antrenörlerin teknik ekibe yardımı düşüyor. İsteksizlik oluyor ve kötü sonuçlar başlıyor. Sorumluluktan kaçmaya, umursamaz tavırlar göstermeye başlıyorlar. Oyuncular maçlardan sonra yorgun olduklarını bu kişilere bildiriyorlar ve daha sonra bunun teknik direktöre iletilmediği ortaya çıkıyor. Araştırmalar sonra dayanıklılık testlerinin yanlış yapıldığı ortaya çıkıyor. Bunların ciddi sakatlıklar yaratabileceği orta çıkıyor."

Gereken direktifler uygulanmıyor

"Konyaspor maçı sonrası performans antrenörü Alper Aşçı'nın gereken direktifleri uygulamadığı için görev tanımı değiştiriliyor ve antrenman planlarına karışmaması isteniyor. Zaten ne oluyorsa bundan sonra oluyor. Sporcuların motivasyonlarını düşürücü hareketlerini artırıyor ve bize göre mevcut işleyişin başarısız olmasını istiyor." 

Cenazesini halıya saracağız

"Beşiktaş maçından önce takımın motivasyonunu düşürmek için ciddi çaba sarf ediliyor. Hatta bu maç içine kadar taşınıyor. Salona bir halı seriliyor. Bu halının ne olduğu sorulunca bir arkadaş 'Bugün hoca yenilecek ve cenazesini halıya saracağız' cevabı veriyor."

Hocalar verileri sızdırdı

"Bu hocaların 28 Haziran'dan itibaren idman programları, idman performans verileri, idmanlarla ilgili tüm görüntüler, tüm maç istatistikleri ve raporlarını dışarıya sızdırdıkları ortaya çıktı. Bilgisayarlarını incelediğimizde sızmaların olduğunu görüyoruz. Özel bilginiz sızdıktan sonra her yere gidebilir. Geçen senenin tüm performans dataları silinmiş. Niye silindi dediğimiz zaman 'Yeterli hafıza yoktu' diyorlar."

Aatıf ve Dirar neden kadro dışı kaldı?

Disiplinsiz davranışların buna sebep olduğunu dile getiren Ali Koç , "Aatıf ve Dirar disiplinsizlik, ciddiyetsizlik, vurdumduymaz tavırlar, ekip ruhundan uzak görüntü ve sportif açıdan yetersizlik olduğu için kadro dışı bırakılmıştır. Gözlemlediğim kadarıyla en mutsuz olduğumuz günlerimizde bile bu iki oyuncu şen şakrak, gamsız mı dersin, umursamaz mı dersin, ne dersen artık."

"Beklediğim, talep ettiğim ruhu yansıtmayan davranış içindeler. Bilhassa 3 büyük takımda futbol oynayan insanların harcadığı mesaiye oranla aldığı maaş, en üst baremdedir. Kulübünüzde işler böyle giderken nasıl bu kadar rahat olabilirsiniz? Dirar mesela. Milli takımdan geç dönmesi, takım toplantısına katılmaması, verdiği mazeretin geçerli olmaması. Göztepe maçında oynadı, beğenilmedi. Ertesi maçta kadroya alınmayınca hocaya gidip 'Ben artık tatildeyim' demesi..."

Aatıf derdini anlattı

"Soyunma odasında dertleştik. Niye bu haldeyiz, niye böyle rezil top oynuyoruz dedik. Konuşanlardan biri de Aatıf'tı. Ben çok sesliliğe inanırım. O gün 'Takım olamadık. Geçen sene zayıftık, bu sene daha zayıfız' dedi. Olabilir, saygıyla karşılarım. Görüşlerini belirtti diye kadro dışı bırakılmadı. Bu benim tarzım değil, fıtratımda da yok. Takımın ahengini bozması, takım olunmasına katkı sağlamamaları. Dirar kadroya giremeyince Aatıf huzursuz olmaya başladı. Aatıf, Dirar'ın oynaması için açık açık lobi yaptı. Hocasına söyledi, arkadaşlarına söyledi, söylettirdi. Olabilir. Ancak bu olmadığı zaman işini en iyi şekilde yapman lazım."

İnsanlar tarafından terk edilen 6 şehir
Çamlıca Camii açılış için gün sayıyor
Doğu'da kış çetin geçiyor
Dünya liderlerinin bu hallerini hiç gördünüz mü?
Teröristlere kış darbesi

Günün diğer manşetleri

Sürpriz sonlu harika bir gösteri

Azmin zaferi

Binali Yıldırım sosyal medyayı kırdı geçirdi!

Binali Yıldırım, eşi Semiha Yıldırım'la birlikte katıldığı programda esprili halinden taviz vermedi. Yıldırım'ın Ilgaz Dağı'na tırmanma espirisini konu alan video ise sosyal medyada tıklanma rekoru kırdı.

‘Asırlık çınar'ı Erdoğan heyecanı sardı

Şanlıurfalı 107 yaşındaki Şükriye Özbay, 20 Şubat'ta Ankara'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile buluşacak olmanın sevincini yaşıyor.

İsrail polisi Mescid-i Aksa'nın tüm kapılarını kapattı

İsrail polisi işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'nın tüm kapılarını kapattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dünyaya rest!
İYİ Parti'de şok: Mersin adayı Kocamaz'ın evrağını yetiştiremediler
PKK terörist başı Öcalan'ı silmeye başladı!
Afrin şehidi son yolculuğuna uğurlandı
TBMM yeni Başkanını seçiyor! Tarih belli oldu
Cumhur ittifakı genişliyor!
İstanbul'da hafta sonu kar yağışının etkili olması bekleniyor!
Bakan Gül yeni uygulamayı duyurdu!
Binali Yıldırım: Hedefimiz İstanbul 4.0
Otomotiv devi Türkiye'den çekiliyor mu?
Rusya: ABD'nin Suriye'deki amacı ülkeyi bölmek!
THY yüksekten uçuyor!
Pakistan'a çifte yaptırım!
Moğolistan'da 42 kişi KFC'den zehirlendi
HDP Eş Genel Başkanı hakkında soruşturma başlatıldı!

En Çok Okunan Haberler