Bakan Kasapoğlu’ndan 'Evde kal, hareketsiz kalma' çağrısı

Güncelleme: 30.03.2020 20:38

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, koronavirüs salgınına karşı başlatılan 'Evde Kal' çağrısına Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak destek verdiklerini Sosyal Medya Hesaplar’ında paylaştığı film ile duyurdu Bakan Kasapoğlu, yayınladığı film ile birlikte Gençlik ve Spor bakanlığınca hayata geçirilecek “Platformu”da müjdeledi.

Türkiye’de Kovid-19 salgınını önleme mücadelesine katkıda bulunmak amacıyla başlayan “Evde Kal” kampanyasına destek devam ediyor. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Her fırsatta yapılan ‘’Evde Kal’’ çağrısına “#EvdeKalHareketsizKalma” çağrısıyla destek verdi. Bakan Kasapoğlu sosyal medyadan paylaştığı filmde “Virüsten korunmanın yolu evde kalmaktan, evde kaldığımız süreçte iyi hissetmenin yolu da hareket etmekten geçiyor.‬” mesajını verdi.

Dünya şampiyonu sporcularımızın yanı sıra Acun Ilıcalı, Cüneyt Çakır, Rıdvan Dilmen, Hakan Çelik gibi isimlerin ve sanatçıların destek verdiği film, Evde kaldığımız izolasyon sürecinde esenliğimizi korumak adına fiziksel hareketliliğimizi kaybetmememiz gerektiği mesajını veriyor.

“Bu filmin yapım sürecinde hiçbir birey evden çıkmak zorunda kalmamıştır” mesajı ile başlayan ve Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun da yer aldığı filmde, fiziksel aktivitenin fizyolojik ve psikolojik olumlu etkilerine dikkat çekilirken diğer yandan egzersiz esnasında dikkat edilecek noktalar hakkında da önemli bilgiler veriliyor.

Bakan Kasapoğlu’nun filmi yayınladığı ve platformu müjdelediği gönderisi kısa süre içinde sosyal medyada büyük ilgi gördü. 
 

Süper Lig'de maç saatlerinde değişiklik!

Trabzonspor Avrupa kupaları için CAS'a başvuracak!

UEFA'dan Trabzonspor'a men cezası!

Pandeminin etkisine böyle çözüm aradılar

Takımın bütün oyuncuları George Floyd için diz çöktü

Galatasaray'da test sonuçları açıklandı

Ayaktaki nasır nasıl geçer?
Tırnak batması nedir, neden olur?
Hadid suresi, Hadid suresinin okunuşu ve anlamı
Ahkaf suresinin faziletleri ve faydaları
Ahkaf suresinin nüzul sebebi...
Ahkaf suresinin okunuşu nasıldır?
Gırtlak kanserinin belirtileri nelerdir?
Türk kahveli kurabiye nasıl yapılır?
Er Reşid Esmaül Hüsnası manası ve faziletleri
Bugün hava nasıl olacak?
Altın fiyatlarında son durum...(05.06.2020)
Dolar ne kadar? 05.06.2020
Hıçkırık neden olur? Hıçkırık neden tutar?
Mücadele suresi, Mücadele suresinin okunuşu ve anlamı
Muhammed suresinin faziletleri ve faydaları
Muhammed suresinin nüzul sebebi...