Bir haftada 7. ayrılık: Kulüp darmadağın

Güncelleme: 10.12.2019 20:58

Maddi sorunlar yaşayan Süper Lig ekibi İStikbal Mobilya Kayserispor'da Bilal Başacıkoğlu ile yollar ayrıldı. Sarı-kırmızılı kulüpte ayrılanların sayısı 7'ye çıktı.

İstikbal Mobilya Kayserispor’un gurbetçi futbolcusu Bilal Başacıkoğlu, Sarı-kırmızılı takıma veda etti. Geçtiğimiz günlerde teknik heyetin raporu doğrultusunda kadro dışı bırakılan, Bilal Başacıkoğlu sözleşmesini tek taraflı feshetti.

Bilal Başacıkoğlu sosyal paylaşım sitesinden açıklama yaptı.

Bilal açıklamasında, "Kulüp için elimden gelen her şeyi yaptım. Ta ki artık kulübün benden desteğini çektiğini hissedene kadar. Doğruluğu hatta bir kaynağı dahi olmayan haberlerle suçlandım. Dışarı yansımayan birçok olumsuz gelişme durumu bu noktaya getirdi. Kulüp bu durumdayken bu olumsuzluklardan bahsetmek istemem, kendime yakıştıramam. Her iki taraf adına da bir son olması en doğrusu diye düşünüyorum. Kayseri’de hayat boyu görüşeceğim birçok arkadaşlık edindim. Kayseri şehri benim için hep özel kalacak, aynı şekilde taraftar da. Oyuncular gelir, gider her zaman kulüp ve arma baki kalır. Bu köklü ve güzide kulüp bir ivmeyi yakalayacak ve yukarıya tırmanmayı başaracaktır. Bu şehir ve bu taraftar daha güzel günleri hak ediyor. Sizlere çok teşekkür ediyorum. Hoşçakalın” ifadelerini kullandı.

KAYSERİSPOR'DA YEDİNCİ AYRILIK!

Bilal Başacıkoğlu Kayserispor'dan ayrılan 7. futbolcu oldu. Sarı-kırmızılı ekipte geride kalan hafta Emmanuel Adebayor, Atila Turan, Adryan Tavares, Paul Georges Ntep, Umut Bulut ve Şamil Çinaz ile yollar ayrılmıştı.

Beşiktaş'ta 'istifa' ve 'Sergen Yalçın' sesleri!

Lider Sivas Beşiktaş'ı kendi evinde yıktı!

Galatasaray ikinci yarıya galibiyetle başladı

Arda Turan sessizliğini bozdu!
Galatasaray'dan Onyekuru açıklaması

Trabzonspor'dan sezonun en farklı galibiyeti

Cenk Tosun yeni takımında golle başladı

Başakşehir, Yeni Malatya'yı ilk yarıda yıktı!