Hakan'dan Alman basınına asker selamı cevabı!

Güncelleme: 19.11.2019 20:00

Milli futbolcumuz Hakan Çalhanoğlu, Alman basınına çok tartışılan 'asker selamı' ile ilgili çok güzel bir açıklama yaptı.

AMilli Takımımızın vazgeçilmez isimlerinden Hakan Çalhanoğlu, Alman Bild Gazetesi'ne konuştu ve Almanya'nın çok tepki gösterdiği "asker selamı" için en güzel cevabı verdi.

Askerlerimize selam yollamanın normal olduğunu söyleyen Hakan, "Bu selamı sağ salim dönmesini istediğimiz askerlerimize yolladık. Politik bir anlamı yok, provokasyon da değil. Avrupa'da Türk oyuncuların kötü gösterilmesini büyük bir ayıp. Biz barıştan yanayız" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Barış Pınarı Harekatı sırasında milli futbolcularımız, EURO 2020 elemelerinde çıktıkları maçlarda gol sevinçlerini asker selamı vererek yaptı. Bu durum karşısında başta Fransa ve Almanya olmak üzere çeşitli Avrupa ülkelerinden tepkiler geldi. Son olarak UEFA, asker selamı gol sevinci ile ilgili disiplin soruşturması başlattı. Ancak sporcularımız, dik duruşlarını bozmayarak gerek Süper Lig'de gerekse Avrupa maçlarında asker selamı vermeye devam etti.

Galatasaray'a kupada büyük şok!

Ortalığı karıştıracak Falcao ve transfer iddiası!

Trabzonspor kupada Altay'ı 2 golle geçti

Ligde haftanın hakemleri açıklandı
Galatasaray'a iki sakatlık şoku daha

Emniyet'ten Burak Yılmaz için açıklama

Fenerbahçe'de sakatlık şoku! İlk yarıyı kapattı

Ali Koç'tan zehir zemberek açıklama!