YAZARLAR

Tüm Yazıları Süleyman Karakulluk

Kitap gezgini

09.06.2019 00:02

Tebessüm Engel Tanımaz

DİNİMİZE göre Müslüman güler yüzlü olmalıdır. Bir Hadis-i şerifte şöyle buyuruluyor: “Mümin kardeşinin yüzüne asık bir çehre ile bakana melekler lanet eder.”

Hal böyleyken, bir mü’min kardeşinin suratına ekşimek, hele hele karşınızdaki bir engelli ise ne kadar kötü bir durum…

Tebessüm engel tanımamalı…

Görme engelliler için seslendirilmiş, işitme engelli yetişkinler için 'İşaret Dili'ne çevrilmiş ilk ve tek engelsiz kitap çıktı!

“Görmedim Duymadım Gülüyorum;”

Halime Gürbüz’ün çalışması

BKY Yayınevinden çıkan Halime Gürbüz’ün, ilk engelsiz kitabı okuyucularla buluştu. Kara mizahın usta kalemlerinden Halime Gürbüz'ün, hayatı ti'ye alan, deneme yazılarının yer aldığı “Görmedim Duymadım Gülüyorum” isimli kitap, oldukça eğlenceli…

Halime Gürbüz, geçtiğimiz günlerde Türkiye gazetesindeki köşe yazısında, kitabıyla ilgili bir yazı kaleme aldı. Kısmen aktarıyorum.

Sesli bir kitap

“Hayat o kadar gelgeç ki, bir kelebeğinki kadar bile etmez! Oysa her hâli güzel tebessümün...” diyor, müjdeyi veriyorum; uzun zamandır beklediğiniz kitabım çıktı! “Görmedim Duymadım Gülüyorum.”

Sesli bir kitap

Sağdan soldan işitilmiş iki üç fıkrayı ayaküstü anlatmaktan çok öte, eczanede ölçtürülen tansiyon kadar oynak, belgesel kameramanı gibi hareketli, hayatı ti’ye alan, hafif, yarım, eğik gülümseten yazılar içeriyor. Hem deee benim sesimden dinleyebileceğiz şekilde! Eğlenceli müziklerle birliktee... İster okuyun ister dinleyin. Sıkıldığınız yerde işaretleyin, işaretli yerden kesin. Yeter ki, yüzdeki tebessüme fırfırlı bir astar olsun…

Görmedim Duymadım Gülüyorum, ufacık tefecik içi dolu turşucuk minvalinde; hem hafif de olsa eğlenceli, hem ağır doz bir farkındalık projesi!..

İşaret diline çevrildi

Baylaar bayanlaar, bakınız buuu elimde görmüş olduğunuz kitaplaa; görme engelliler için seslendirilmiş, işitme engelli yetişkinler için işaret diline çevrilmiş dünyadaki ilk ve tek engelsiz kitabı sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz! (Alkış… Konfetiler…)

www.halimegurbuz.com adresinden ister bilgisayardan, ister tabletten, isterseniz de akıllı telefondan kitaba sesli, görüntülü olarak ulaşabilirsiniz. Kitaptaki kodu girmek, tek yapmanız gereken...

“Tebessüm Engel Tanımaz!” sloganıyla çıktığımız yolda sizlerin de okur olarak katılımınızla anlamlanacak ilk engelsiz kitap Görmedim Duymadım Gülüyorum’un farkındalık oluşturması… Benzer eserlere ve projelere öncülük etmesi… Tüm hayatın ve de kitapların engelsiz olması dileğiyle keyifli okumalar… Dinlemeler… İzlemeler…”

Bize de buradan bu seslenmeye destek olmak düşüyor.

Son Haberler

 • 1

  Elektronik sigara ilk kez can aldı

 • 2

  Hollanda'da Suriye için dayanışma gösterisi

 • 3

  Emniyet müdür yardımcısı bıçaklandı

 • 4

  Yüksekova'da patlama! Yaralılar var...

 • 5

  Diyarbakır'dan acı haber: 1 şehit, 5 yaralı

Günün Manşetleri

TSK ve MİT'ten ortak operasyon
ABD ile Suriye'de ortak uçuş
Başkan Erdoğan'dan bir müjde de Rize'ye
Bakan Akar duyurdu! Faaliyetlere başladık
Bakan Kurum açıklamıştı! Yıkım başladı
Çocuğumu HDP'liler kaçırdı demişti! Müjdeli haber geldi
Başkan Erdoğan müjdeyi verdi! Kararnameyi imzaladık
İşçi kadın 7. kattan düştü
Türkiye'nin geleceğine yatırımlar Karamollaoğlu'nu rahatsız ediyor
3 ayda bir imha etmişler
Pençe 3 harekâtı başladı
11 kentte şiddetli sağanak bekleniyor
Çetelere büyük darbe! Hepsi çökertildi
Yargı sürecinin takipçisiyiz
PKK'nın sokak çağrısı karşılık bulmadı