YAZARLAR

Tüm Yazıları Tayyar Tercan

Ramazan-ı Şerif mübarek olsun

07.05.2019 00:03

Bizleri yeni bir Ramazan ayına eriştiren Rabbe hamdolsun. On bir ayın sultanı Ramazan Ayı ruhumuzu arındırma kurnası olur inşallah.

Bu kadar keşmekeş içinde yaşanan hayatın hay huyundan biraz uzaklaşıp içe dönmek ve “ben kimim, ne için yaşıyor, hayatımı hangi gaye uğruna heba ediyorum.” sorularıyla muhasebe yapma fırsatı yakalayacağımız bir ay bu ay.

Rahmet ve bereket ayı…  Allah rahmetini hangi fiillerimize yağdıracağını ve hangi fiillerimizi bereketlendireceğini Resulü vasıtasıyla bizlere bildirmiş.

Mesele bildirilenin kalplerimizde yankılanıp irademize yansımasıdır.

Şems i Tebrizi’nin dediği gibi:

“Okumayan için hiçbir kitap yazılmamış,

Dinlemeyen için hiçbir söz söylenmemiştir.”

Kalbimizi ram edip ve ondan gelen sese kulak verme zamanı.

Ramazan ayı nefsin karşısında ruhun güçlendirildiği aydır. Kıyamete kadar devam edecek olan iyi kötü mücadelesinde kötüyü temsil eden her şeyin ve en başta nefsimizin karşısında ruhumuzun rahmet ve bereket ile güçlendirildiği ay.

Gaza ayıdır Ramazan ayı. Nefisle başlayarak nefsini put haline getirmiş yeryüzü lanetlileriyle gaza vaktidir. Ruhumuz rahmet ile desteklenirken nefsini put edinen küfür soyunun da azgınlaştığı dönemdir çünkü.

Dikkat edin, her Ramazan Ayında Siyonist İsrail’den emperyalist Amerika’ya, İslam ve insan düşmanı ne kadar unsur varsa azgın bir şekilde saldırılarını artırır Müslümanlara karşı.

Bu yüzden bir yanıyla da gaza ayıdır Ramazan.

Nefisle gaza, şeytanla gaza, şeytanın askerleriyle gaza, küffarla gaza...

Gazanız mübarek olsun.

Rabbim vatana, millete ve ümmete kurtuluş için hayırlı vesileler halk etsin.

Rabbim niyetimizi hayr,  amelimizi hayr,  akibetimizi hayırlı kılsın.

Rabbim ibadet ve tefekkürle idrak etmeyi nasip etsin bizlere. Ülkemiz ve İslam Coğrafyasının yoğun saldırı altında olduğu bu zamanda, mübarek Ramazan Ayının ruhaniyetini kuşanıp nefsimiz ve düşmanlarımıza karşı güçlü bir şekilde mücadele edebilmeyi vesile kılsın inşallah.

Mübarek olsun...

 

Kudüs'e giriş engeli

BİM 10 Mayıs aktüel ürünler indirim kataloğu!

Türkiye'deki marketler zincirinden biri olan ''BİM'' 10 Mayıs Aktüel İndirim ürünler kataloğu yayınladı. 10 Mayıs 2019 tarihi için indirimde olan ürünleri haberimizde bulabilirsiniz. İndirimli ürünler hangileri? Kampanya ne kadar sürecek? Öğrenmek için haberimizi okuyun.

Anadolu Savunma 'Seyit' ile görücüye çıktı

Assange'a böyle götürüldü

'Altınkale' turizme kazandırılacak

Yunan botu böyle taciz etti!

Denizkurdu-2019 Tatbikatı'na katılan TCG Burgazada korveti, uluslararası sularda Yunan hücumbotu tarafından taciz edildi.

Cam şişeleri kuma çeviren makine

Yeni Zelanda'lıların geliştirdiği bu makine cam şişeleri kuma çeviriyor. Kumlar yol ve inşaat yapımında kullanılıyor..

Fiziğin bilinmeyen güzel yanları

Japonların Da Vinci robotuyla tıpta geldikleri son nokta

Japonların ‘Da Vinci' ile yapılan ameliyatların sayısı 1.5 milyonu geçti. Sadece 2013'te 1800'in üzerinde ameliyat ‘Da Vinci' ile gerçekleştirildi.

Fransız usulü zeytin toplama işlemi