Atos, müşteri odaklı yaklaşımıyla dijital dönüşüme rehberlik ediyor

Güncelleme: 08.05.2019 21:35

73 ülkede yaklaşık 120 bin çalışanıyla bilgi teknolojileri (IT) sektörünün lider firmaları arasında yer alan Atos’un Türkiye’deki yeni CEO’su Olivier Ventura, şirketin Türkiye pazarına yönelik hedeflerini açıkladı. Atos açısından Türkiye’nin çok önemli bir pazar olduğunu vurgulayan Ventura, bulut teknolojileri başta olmak üzere dijital dönüşümün her alanında müşterilerine katma değerli hizmetler sunmaya devam edeceklerini ifade etti.

Yılda 12 milyar Euro’yu aşan cirosuyla dünyanın önde gelen IT hizmetleri firmaları arasında yer alan Atos, 2011 yılından bu yana faaliyet gösterdiği Türkiye’deki projelerini, yeni teknolojiler ve üstün servis anlayışıyla daha da güçlendirmeyi hedefliyor. Savunma, üretim, finans, sağlık, perakende gibi farklı sektörlerdeki şirketlere kurumsal teknoloji çözümleri sunan Atos, veri ve müşteri odaklı yaklaşımıyla özel sektörün ve kamu sektörünün dijital dönüşüm süreçlerinde aktif rol almaya devam ediyor. 

KAPSAMLI HİZMET YELPAZESİ

Atos Türkiye CEO’su Olivier Ventura, şirketin yeni dönemdeki hedeflerini paylaşırken, özellikle bulut teknolojilerindeki yatırımları ve projeleriyle dijital dönüşümü destekleyeceklerini vurguladı. Tüm dünyada bilişim teknolojilerinin artık bulut etrafında şekillendiğini belirten Ventura, geçtiğimiz yıl içinde Google Cloud ile gerçekleştirdikleri iş birliğinin de bu kapsamda büyük öneme sahip olduğunu ifade etti. Google Cloud ile açık bulut konusunda iş ortaklığı yaptıklarını belirten Olivier Ventura, Atos’un bu sayede işletmelere hibrit bulut, veri analitiği, makine öğrenmesi teknolojileri ve dijital işletmeler konularında yepyeni ve güvenli iş çözümleri sunduğunu açıkladı. 

Türkiye'de başlattıkları ‘bulut yolculuğu’nun heyecan verici olduğunu söyleyen Ventura, gelecek dönemde bulutun yanı sıra kamuya özel IT hizmetleri ve dış kaynak kullanımı konularına da ağırlık vereceklerinin ve kapsamlı portföylerini ülkemizdeki işletmelerin hizmetine sunacaklarının altını çizdi.

Verinin artık global bazda en değerli varlık haline dönüştüğünü ifade eden Ventura şöyle devam etti: “Bugün veri, şirketlerin verimliliğini artırmak açısından en önemli araç. Ama aynı zamanda da korunması, düzenlenmesi ve serbest dolaşımının sağlanması gereken bir hazine. Bu anlamda bulut teknolojileri çok önemli fırsatlar sunuyor. Devasa boyuttaki veriler artık bulut ortamına akıyor; diğer bir deyişle şirketler dev bir okyanusta yüzüyorlar. Biz de Atos olarak şirketlerin bu okyanusta güvenle yolculuk etmelerini sağlıyoruz. Her ne kadar bulut teknolojilerinin uygulanmasına özel sektör şirketleri öncülük etse de aslında bu teknoloji kamu kurumlarını da yakından ilgilendiriyor, çünkü kamu, dijital dönüşümün çok önemli bir parçasını oluşturuyor.”

“İŞ BİRLİĞİ, REKABETTEN DAHA ÖNEMLİ”

IT sektörünün farklı noktalarında hizmet veren kuruluşların rekabetin yanı sıra iş birliğini de beslemeleri gerektiğini belirten Olivier Ventura şunları ifade etti: “Teknolojinin geldiği noktaya baktığımızda görüyoruz ki şirketler açısından iş birliği, rekabetten daha önemli. Bulut teknolojileri ve yapay zekâ, rekabete ilişkin ezberleri bozdu. Artık iş modelleri tamamen değişiyor. Sadece veri merkezi kurmak yeterli olmuyor. İş birliği içinde, farklı teknolojilerden yararlanarak müşterilerimizde daha fazla esneklik, hız, verimlilik ve maliyet avantajı sunmamız gerekiyor. Atos, bu çerçevede yaptığı iş birlikleriyle sektörün öncü şirketlerinden biri olarak konumlanıyor.”
 
“Pazardaki varlığımızı pekiştireceğiz”

Türkiye pazarının Atos için çok önemli olduğunu ve geçtiğimiz yıllarda Atos Türkiye’nin sermayesinin iki katına çıkarıldığını belirten Olivier Ventura şunları ifade etti: “Bugüne kadar yapmış olduğumuz yatırımlar, Türkiye'nin geleceğine ve yüksek potansiyeline olan inancımızın en büyük göstergesi. Yeni dönemde de bu inançla faaliyetlerimizi sürdürecek; pazardaki varlığımızı pekiştireceğiz. Öncelikli hedefimiz müşteri odaklı yaklaşımımızı güçlendirmek; dijital dönüşüm süreçlerinde müşterilerimizin ihtiyacı olan dijital servisleri en iyi hizmet kalitesiyle sunmaya devam etmek olacak.” 
 
“Türkiye, bilgi teknolojilerinde dikkat çekici bir insan kaynağına sahip”

Türkiye’deki teknoloji odaklı insan kaynağını ve dijital dönüşüm sürecini de değerlendiren Ventura, "Türkiye bilgi teknolojileri konusunda dikkat çekici bir insan kaynağına sahip. Bu da ülkenin geleceği açısından son derece büyük bir avantaj,” diyerek sözlerine şöyle devam etti: “Öte yandan, dünyada gün geçtikçe hızlanan dijital dönüşüm Türkiye’de de etkisini göstermeye başladı ve gelecek yıllarda da güçlenerek devam edecek. Hem özel sektör hem de kamu tarafında, dijital dönüşüm süreçlerinin ana faaliyet alanlarına entegre edilmesi çok ciddi bir verimlilik artışı sağlıyor ve işletmelere önemli maliyet avantajları kazandırıyor. Atos olarak bu anlamda Türkiye’deki müşterilerimize uçtan uca hizmet verebilecek imkanlara sahibiz,” dedi.
 
 

Foto Galeri

SU-57'mi F-35 mi? Hangisi daha iyi?

15 Temmuz dijital ortama aktarıldı

15 Temmuz'un bilinmeyen kareleri

FETÖ'nün gerçek yüzü New York'ta anlatıldı

24 yıl sonra toprağa verilecekler

Günün diğer manşetleri

İstanbul'da korkutan yangın! Denize atladılar
Rum gazetesi vahşeti yazdı! 'Türkler infaz edildi'
Gözler Merkez Bankası'nda! 'İndirim bekliyoruz'
Türk diplomatı şehit eden Mazlum Dağ yakalandı
Huzurun adresi: Sındırgı Eman Termal Otel
Bağ-Kur'luya 3 müjde birden
Turuncu kategorideki terörist etkisiz hale getirildi
Erdoğan'dan Doğu Akdeniz mesajı
Suudi Arabistan'a İHA saldırısı!
Kimlikleri belli oldu
Kıbrıs Barış Harekatı'nın 45. yıl dönümü
6 ayda PKK'ya ağır darbe
70 bin lira dolandırdılar
Darbeci hain cezaevinde de rahat durmadı
PKK'nın kâbusu oldular

Video

İstanbul'da korkutan yangın! Denize atladılar

Efsane tank şoförü yaşadıklarını unutamıyor

Arıların bu özelliğini biliyor muydunuz?

Dünyanın en büyük uçak mezarlığı

Hızlı servis için restoranın bulduğu çözüme bakın

Benzer Konular

 • 1

  SU-57'mi F-35 mi? Hangisi daha iyi?

 • 2

  Yüzde yüz reli sistemle radarların 'ateşi' de maliyeti de düştü!

 • 3

  Toyota Japonya için Ay keşif aracı üretecek

 • 4

  70 milyon telefon kapatılacak!

 • 5

  Robot hemşireler görevde