Muhallebi Nasıl Yapılır?

Güncelleme: 19.07.2019 15:08

Keyif çıkaracak bir sofra hazırlıyorsunuz. Ya da akşam yemeği sonrası çay keyfinizi taçlandıracak tatlı bir hamur işi aradığınız. Ama bir türlü ne yapacağınıza karar veremiyorsanız biz size fikir verelim. Size önereceğimiz yapımı çok pratik ve tadı çok lezzetli bir tarif, ''Muhallebi''. Hepimizin bildiği ama aklımıza gelmeyen Muhallebi için size bir tarifimiz var. Muhallebi Nasıl Yapılır? Malzemeleri nedir? İşte tat deryasına dalacağınız tarif.

Keyif çıkaracak bir sofra hazırlıyorsunuz. Ya da akşam yemeği sonrası çay keyfinizi taçlandıracak tatlı bir hamur işi aradığınız.  Ama bir türlü ne yapacağınıza karar veremiyorsanız biz size fikir verelim. Size önereceğimiz yapımı çok pratik ve tadı çok lezzetli bir tarif, ''Muhallebi''. Hepimizin bildiği ama aklımıza gelmeyen Muhallebi için size bir tarifimiz var. Muhallebi Nasıl Yapılır? Malzemeleri nedir? İşte tat deryasına dalacağınız tarif.

Pratik tatlı isteyenler için enfes bir önerimiz var! Yapımı oldukça basit olan tadına doyum olmayan labneli muhallebiyi denemeye hazır mısınız?

LABNELİ MUHALLEBİ  

MALZEMELER: 

1 litre süt, 3 yemek kaşığı un, 3 yemek kaşığı şeker, 1 adet yumurta sarısı, 1 paket vanilin, 1 paket labne peyniri(200 gram)

HAZIRLANIŞI: 

Derin bir tencereye sütü, şekeri, yumurta sarısını koyup iyice karıştırın. Unu da tencerenin içine ekleyip sürekli karıştırarak pişirin. Muhallebinin üstünde gözenekler oluşmaya başlayınca ocaktan indirin. Ocaktan aldığınız muhallebinin içine bir paket labne peyniri ve vanilini de ekleyin. Bir çırpıcıyla ya da el blenderıyla çırpın. Hazırladığınız muhallebiyi servis edeceğiniz kaplara bölüştürün. 3-4 saat oda sıcaklığında bekledikten sonra soğuması için buzdolabına koyun. Soğuk olarak servis edin, afiyet olsun.

Oku, yaradan Rabbinin adıyla...

Saç dökülmesine ne iyi gelir?

Şeker hastalığı belirtileri nelerdir?

El Vedud Esmaül Hüsnası manası ve faziletleri
Eşi benzeri olmayan El Mütekebbir Esmaül Hüsnası manası ve faziletleri

Okullar ne zaman açılacak?

Korona virüsü nedir? Belirtileri nelerdir?

Meryem suresi, Meryem suresinin okunuşu ve anlamı