60 KPSS puanıyla sosyal yardımlaşma memuru alımı şartları nedir?

Güncelleme: 22.04.2019 08:30

60 KPSS puanıyla sosyal yardımlaşma memuru alımı şartları nedir? Memur alımı yapılacak iller ve vakıflar nereler? Detaylar haberimizde.

60 KPSS puanıyla sosyal yardımlaşma memuru alımı şartları nedir? Memur alımı yapılacak iller ve vakıflar nereler? Detaylar haberimizde.

Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na bağlı olarak faaliyetlerini devam ettiren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları hafta sonu itibariyle yeni memur alım ilanları yayımladılar. 

Sosyal Yardımlaşma Vakıfları tarafından yayımlanan memur alım ilanlarında KPSS puan sıralaması esasına göre çeşitli meslek gruplarından personel alımı yapılacağı ilan edildi. 

Yayımlanan Memur Alım İlanlarına Göre

Memur alımı için ilan yayımlayan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları hangileri?

Alımlar hangi şehirlerde olacak?

Adaylardan KPSS puanı dışında talep edilen koşullar neler?

Memur alım ilanlarına başvuru yapacak adayların başvurularını nasıl ve ne zaman yapacakları detayları sizlerle;

MEMUR ALIMI YAPILACAK İLLER VE ALIM YAPACAK VAKIFLAR

Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde hizmet veren SYDV'lerde kadrosunda personel açığı bulunduğunu ilan eden ve memur statüsünde alım yapacağını duyuran vakıflar şunlar

Sakarya Hendek SYDV, Erzurum Çat SYDV, Aksaray Ortaköy SYDV ve Eskişehir Seyitgazi SYDV

MEMUR ALIM İLANLARINA DAİR DETAYLAR

Memur alımı yapacağını ilan eden SYDV'lerin yayımladıkları ilanlarda yer alan detaylar şu şekilde,

Sakarya Hendek SYDV

Sakarya Hendek Sosyal Yardımlaşma Vakıf tarafından yayımlanan personel alım ilanında 1 memur alımı yapılacağı ilan edildi. İlan Büro Görevlisi pozisyonuna yapılacak ve alımlara lisans mezunu bölümü mezunu adaylar başvuru yapabilecek.

İlana göre Büro Görevlisi kadrosu için adayların Muhasebe (Lisans), Maliye, İşletme, İktisat bölümlerinden birinden mezun olması isteniyor. Adaylardan talep edilen diğer koşullar ise şunlar; B. sınıfı veya E. sınıfı ehliyete sahip olmak, Aday vakfın bulunduğu il sınırları içinde ikamet ediyor olmalı 2017 veya 2018 yıllarında yapılan KPSS (3) puan türünden en az 60 almış olmak, 

Erzurum Çat SYDV

Erzurum Çat SYDV tarafından yayımlanan personel alım ilanında da 1 memur alımı yapılacağı duyuruldu. Bir önceki ilan gibi Erzurum Çat SYDV'de ilgili birimleirne Büro Memuru alımı yapacak. Alımlarda KPSS şartına dair bir bilgi yer almazken diğer koşullar şunlar.

Bilgisayar sertifikası (Bilgisayar bölümü mezunu olmayanlar için)'na sahip olmak, Bilgisayar Bölümleri ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve dengi bölümlerinin herhangi birinden lisans mezunu olmak, İlan tarihi itibariyle Erzurum Palandöken, Yakutiye, Aziziye merkez ilçeleri ile Çat İlçe sınırları içerisinde en az son 6 aydır ikamet ediyor olmak.

Aksaray Ortaköy SYDV

Aksaray Ortaköy Sosyal Yardımlaşma Vakfı kadrosunda eksik bulunan birimlerine 2 pozisyonda memur alımı yapacağını duyurdu. Büro Memuru ve Sosyal Yardım ve İnceleme Memuru kadrolarına yapılacak alımlarda 1'er personel istihdam edilecek. 

İlana başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken öğrenim şartında iki kadro içinde, ''Lisans mezunu olup İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, İletişim Fakültesi, Psikoloji, Sosyoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Sosyal Hizmetler, Halkla İlişkiler, Bilgisayar bölümlerinden birisinden mezun olmak.'' koşulunun sağlanması isteniyor. 

Bu ilan için belirlenen diğer koşullar arasında  şartları bulunuyor. Bilgisayar sertifikasına sahip olmak ve temel bilgisayar programlarını ve interneti iyi derecede kullanabilmek. Aday vakfın bulunduğu ilçe sınırları içinde ikamet ediyor olmalı, Sosyal iletişim becerisine sahip olmak Kömür dağıtımı ve diğer ayni yardım dağıtımlarını yapabilmek.

Eskişehir Seyitgazi SYDV

Eskişehir Seyitgazi SYDV tarafından yayımlanan memur alım ilanına göre; vakıf tek bir kadrodan tek bir personel alımı yapacak. Alımlar Muhasabe memuru pozisyonuna yapacak. İlana başvuru yapacak adaylardan talep edilen koşullardan en dikkat çekici olanı ise 60 KPSS puanına sahip olmak koşulu. 

Seyitgazi İlçe sınırları içinde en az 1 yıldır ikamet ediyor olmak ve işe alım gerçekleştirildikten sonra ikamet etmeyi taahhüt etmek. Sosyal iletişim becerisine sahip olmak, Muhasebe bilgisine ve sertifikasına sahip olmak muhasebe konusunda daha önce deneyimi olmak. Başvuracak Erkek adaylar için askerliğini yapmış yada muaf olmak.

İLAN DETAYLARINA NEREDEN ULAŞILIR?

İlanlara dair genel bilgilerin ardından tüm koşulları görüntülemek isteyen adaylar ilanı yayımlayan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının bulunduğu ilçenin web sayfasını ziyaret edebilir. Ayrıca ilanlar kaymakamlıkların web sitelerinde de yer alıyor. 

AİLE BAKANLIĞI ÜZERİNDEN İLANA BAŞVURULAR

Söz konusu vakıflar Aİle, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı'na bağlı oldukları için adaylar ilanlara Aile Bakanlığı'nın ilgili portalı üzerinden başvuru yapabilirler. 

AİLE BAKANLIĞI SYDV İLANLARINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Kudüs'e giriş engeli

BİM 10 Mayıs aktüel ürünler indirim kataloğu!

Türkiye'deki marketler zincirinden biri olan ''BİM'' 10 Mayıs Aktüel İndirim ürünler kataloğu yayınladı. 10 Mayıs 2019 tarihi için indirimde olan ürünleri haberimizde bulabilirsiniz. İndirimli ürünler hangileri? Kampanya ne kadar sürecek? Öğrenmek için haberimizi okuyun.

Anadolu Savunma 'Seyit' ile görücüye çıktı

Assange'a böyle götürüldü

'Altınkale' turizme kazandırılacak

Günün diğer manşetleri

Dünyanın en büyük deprem testleri

Sağlam binaların kullanıldığı, dünyanın en büyük deprem testleri. ABD'deki binaların inşaat güvenliğini artırmak için yapılan bu testlerde maket yerine gerçek binalar kullanılıyor. Testi başarılı geçen proje ülke genelinde inşaatlar da bu şekille yapılıyor.

Yüksek sese maruz kaldığında solan bitki!

Mimosa Pudica yani 'küstüm otu'. Yüksek düzeyde sese mâruz kaldığı an, anında soluyor. Ayrıca 1 hafta bakmadığınız ve su vermediğiniz zaman da soluyor.

Boğulmakta olan yavrusunun böyle kurtardı

Bu bir vahşet! İnsanlığın geldiği son nokta

Yılda yaklaşık 80 milyon köpekbalığı, çorba yapılmak ve cinsel gücü arttırdığı inancıyla yüzgeçleri kesildikten sonra o halde okyanusa geri bırakılıyor. Köpekbalığı bu vaziyette ölümü bekliyor! İnsan, dünyanın başına gelmiş en büyük felakettir.

Bugün yaşananları özetlemiş! '5 yılda 7 ülkeyi devireceğiz'

NATO eski başkomutanı Wesley Clark âdeta bugün yaşananları özetlemiş: "5 yılda 7 ülkeyi devireceğiz. Irak, Libya, Suriye, Lübnan, Somali, Sudan, İran... "

Rusya'dan S-400 açıklaması
Pistte korku dolu anlar!
İlan - Mirasımız Derneği
Yeni askerlik sisteminin tüm detayları belli oldu
İlan İHH
S-400 eğitimleri başladı
ABD menşeli ürünlerde vergi indirimi
8 ilde dolandırıcılık operasyonu!
İHH'ya yetim duası
Kudüs'ün tek açık kapısı Türkiye
Kazanan Yıldırım olacak
BM'ye çağrı! Bu zulüm bitsin
Akşener'e ülke emanet edilmez
Duruşumuz değişmez
Sağlık Bakanlığı bunu yapmamalıydı

Göz damlası kullanmak orucu bozar mı?

Vatandaşlar ramazan ayında orucu bozan ve bozmayan durumları araştırıyor. Peki Göz damlası kullanmak orucu bozar mı? İşte Göz damlası kullanmak ve oruç hakkında bilinmesi gerekenler...

Yedek astsubay maaşları ne kadar olacak?

Yedek astsubay maaşları ne kadar olacak? Şartlar neler? Kimler yedek subay olabilir? Yedek subayların hakları ne olacak? Detaylar haberimizde.

Bebekler için doğal diş kaşıyıcı tarifi...

Bebekler için doğal diş kaşıyıcı tarifi...Bebeklerin diş çıkarma dönemleri hem bebek için hem ebeveynler için oldukça zor geçiyor. İşinizi kolaylaştırmayacak ama daha güvende hissettirecek bir diş kaşıyıcı yapmak ister misiniz? Sizi için evde kolayca hazırlayabileceğiniz bir diş kaşıyıcı tarifi hazırladık. İşte bebekler için doğal diş kaşıyıcı...

Arife günü ne zaman?

Rahmet ve mağfiret ayı ramaza-ı Şerif'te sona doğru yaklaşırken Mü'minlerin kalbinde bir hüzün ama bayrama doğru da yaklaştığımız için bir sevinç var. İnsanlar ''arefe günü'' nün hangi güne geldiğini merak ediyor. Bayram tatili ne zaman? Arife günü ne zaman?

Adalet Bakanlığı merkezine kaç personel alınacak?

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından onaylanan bakanlık merkezine personel alımı için sosyal medya üzerinden personel alınacağını duyurdu. Heberi duyan ve bu imkandan faydalanmak isteyen vatandaşlar konu ile ilgili bilgi sahibi olmak istiyor. Bakanlık merkezine kaç personel alınacak? Hangi kademelere personel alınacak? İşte detaylar...

En Çok Okunan Haberler