60 KPSS puanıyla sosyal yardımlaşma memuru alımı şartları nedir?

Güncelleme: 22.04.2019 08:30

60 KPSS puanıyla sosyal yardımlaşma memuru alımı şartları nedir? Memur alımı yapılacak iller ve vakıflar nereler? Detaylar haberimizde.

60 KPSS puanıyla sosyal yardımlaşma memuru alımı şartları nedir? Memur alımı yapılacak iller ve vakıflar nereler? Detaylar haberimizde.

Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na bağlı olarak faaliyetlerini devam ettiren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları hafta sonu itibariyle yeni memur alım ilanları yayımladılar. 

Sosyal Yardımlaşma Vakıfları tarafından yayımlanan memur alım ilanlarında KPSS puan sıralaması esasına göre çeşitli meslek gruplarından personel alımı yapılacağı ilan edildi. 

Yayımlanan Memur Alım İlanlarına Göre

Memur alımı için ilan yayımlayan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları hangileri?

Alımlar hangi şehirlerde olacak?

Adaylardan KPSS puanı dışında talep edilen koşullar neler?

Memur alım ilanlarına başvuru yapacak adayların başvurularını nasıl ve ne zaman yapacakları detayları sizlerle;

MEMUR ALIMI YAPILACAK İLLER VE ALIM YAPACAK VAKIFLAR

Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde hizmet veren SYDV'lerde kadrosunda personel açığı bulunduğunu ilan eden ve memur statüsünde alım yapacağını duyuran vakıflar şunlar

Sakarya Hendek SYDV, Erzurum Çat SYDV, Aksaray Ortaköy SYDV ve Eskişehir Seyitgazi SYDV

MEMUR ALIM İLANLARINA DAİR DETAYLAR

Memur alımı yapacağını ilan eden SYDV'lerin yayımladıkları ilanlarda yer alan detaylar şu şekilde,

Sakarya Hendek SYDV

Sakarya Hendek Sosyal Yardımlaşma Vakıf tarafından yayımlanan personel alım ilanında 1 memur alımı yapılacağı ilan edildi. İlan Büro Görevlisi pozisyonuna yapılacak ve alımlara lisans mezunu bölümü mezunu adaylar başvuru yapabilecek.

İlana göre Büro Görevlisi kadrosu için adayların Muhasebe (Lisans), Maliye, İşletme, İktisat bölümlerinden birinden mezun olması isteniyor. Adaylardan talep edilen diğer koşullar ise şunlar; B. sınıfı veya E. sınıfı ehliyete sahip olmak, Aday vakfın bulunduğu il sınırları içinde ikamet ediyor olmalı 2017 veya 2018 yıllarında yapılan KPSS (3) puan türünden en az 60 almış olmak, 

Erzurum Çat SYDV

Erzurum Çat SYDV tarafından yayımlanan personel alım ilanında da 1 memur alımı yapılacağı duyuruldu. Bir önceki ilan gibi Erzurum Çat SYDV'de ilgili birimleirne Büro Memuru alımı yapacak. Alımlarda KPSS şartına dair bir bilgi yer almazken diğer koşullar şunlar.

Bilgisayar sertifikası (Bilgisayar bölümü mezunu olmayanlar için)'na sahip olmak, Bilgisayar Bölümleri ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve dengi bölümlerinin herhangi birinden lisans mezunu olmak, İlan tarihi itibariyle Erzurum Palandöken, Yakutiye, Aziziye merkez ilçeleri ile Çat İlçe sınırları içerisinde en az son 6 aydır ikamet ediyor olmak.

Aksaray Ortaköy SYDV

Aksaray Ortaköy Sosyal Yardımlaşma Vakfı kadrosunda eksik bulunan birimlerine 2 pozisyonda memur alımı yapacağını duyurdu. Büro Memuru ve Sosyal Yardım ve İnceleme Memuru kadrolarına yapılacak alımlarda 1'er personel istihdam edilecek. 

İlana başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken öğrenim şartında iki kadro içinde, ''Lisans mezunu olup İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, İletişim Fakültesi, Psikoloji, Sosyoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Sosyal Hizmetler, Halkla İlişkiler, Bilgisayar bölümlerinden birisinden mezun olmak.'' koşulunun sağlanması isteniyor. 

Bu ilan için belirlenen diğer koşullar arasında  şartları bulunuyor. Bilgisayar sertifikasına sahip olmak ve temel bilgisayar programlarını ve interneti iyi derecede kullanabilmek. Aday vakfın bulunduğu ilçe sınırları içinde ikamet ediyor olmalı, Sosyal iletişim becerisine sahip olmak Kömür dağıtımı ve diğer ayni yardım dağıtımlarını yapabilmek.

Eskişehir Seyitgazi SYDV

Eskişehir Seyitgazi SYDV tarafından yayımlanan memur alım ilanına göre; vakıf tek bir kadrodan tek bir personel alımı yapacak. Alımlar Muhasabe memuru pozisyonuna yapacak. İlana başvuru yapacak adaylardan talep edilen koşullardan en dikkat çekici olanı ise 60 KPSS puanına sahip olmak koşulu. 

Seyitgazi İlçe sınırları içinde en az 1 yıldır ikamet ediyor olmak ve işe alım gerçekleştirildikten sonra ikamet etmeyi taahhüt etmek. Sosyal iletişim becerisine sahip olmak, Muhasebe bilgisine ve sertifikasına sahip olmak muhasebe konusunda daha önce deneyimi olmak. Başvuracak Erkek adaylar için askerliğini yapmış yada muaf olmak.

İLAN DETAYLARINA NEREDEN ULAŞILIR?

İlanlara dair genel bilgilerin ardından tüm koşulları görüntülemek isteyen adaylar ilanı yayımlayan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının bulunduğu ilçenin web sayfasını ziyaret edebilir. Ayrıca ilanlar kaymakamlıkların web sitelerinde de yer alıyor. 

AİLE BAKANLIĞI ÜZERİNDEN İLANA BAŞVURULAR

Söz konusu vakıflar Aİle, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı'na bağlı oldukları için adaylar ilanlara Aile Bakanlığı'nın ilgili portalı üzerinden başvuru yapabilirler. 

AİLE BAKANLIĞI SYDV İLANLARINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Foto Galeri

Marmara Depremi'nin 20. yılı

Boğalar acemi kasapları affetmedi

Yerli uçan arabanın prototipi yayınlandı

Carettaların denizle buluşma anına yoğun ilgi

Ceylanpınar'da eve roket isabet etti

Günün diğer manşetleri

'Kıran Operasyonu' için düğmeye basıldı!
Bahçeli'den Bakan Soylu'ya kayyum tebriği
TMO'dan fındık üreticilerine müjde!
Pakistan Hindistan sınırında gerilim!
Suriye'de sıcak çatışma!
HDP'li belediyelere kayyum atandı! CHP'den tepki
3 Büyükşehirin belediye başkanları görevden atıldı
Memura yeni zam teklifi!
29 ilde dev operasyon!
Etiyopya'da Camii sevdalıları
Yeni nesil ‘Algı Oyunları'
Adana'da dev operasyon!
Neden Maarif TV'miz Yok?
Yargıtay Başkanı Cirit: Son derece çirkin söylemler
Hükümetten İzmir'deki yangın hakkında açıklama

Video

Uzun zaman sonra sahibini gören eşeğin tepkisi

Japonya uçan elektrikli otomobilini tanıttı

Daha önce böyle bir bisiklet gördünüz mü?

Sel mağduru esnaf İmamoğlu'na isyan etti!

Muğla'da korkutan yangın!

Benzer Konular

 • 1

  Testis kanseri belirtileri

 • 2

  KYK yurt başvuruları başladı mı?

 • 3

  İstifayla işsizlik maaşı alınır mı?

 • 4

  Tüketici Hakem Heyeti kararı çıktı, ne yapmalıyım?

 • 5

  KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?