Aile Bakanlığı KPSS'siz işçi alımı şartları nedir?

Güncelleme: 18.04.2019 11:29

Aile Bakanlığı KPSS şartı gerekmeden bünyesinde istihdam sağlıyor. Kamu personeli olmak için şartları öğrenmek isteyen vatandaşlar,işçi alım koşullarını öğrenmek istiyorlar. Aile Bakanlığı KPSS'siz işçi alımı şartları nedir? Hangi kademelere personel alımı yapılacak? Başvuru şartları nedir? Kaç personel alınacak? İlan sayfasına nasıl ulaşabilirim? İşte detaylar.

Aile Bakanlığı KPSS şartı gerekmeden bünyesinde istihdam sağlıyor. Kamu personeli olmak için şartları öğrenmek isteyen vatandaşlar,işçi alım koşullarını öğrenmek istiyorlar. Aile Bakanlığı KPSS'siz işçi alımı şartları nedir? Hangi kademelere personel alımı yapılacak? Başvuru şartları nedir? Kaç personel alınacak? İlan sayfasına nasıl ulaşabilirim? İşte detaylar.

Aile Bakanlığı bünyesine bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) bünyelerine KPSS puan sıralaması esasına göre memur, KPSS'siz kamu işçisi alımları yapıyorlar. 

KPSS'Lİ/KPSS'SİZ SYDV MEMUR VE İŞÇİ ALIM İLANLARI

Bu alım ilanlarının bir kısmı (kamu işçisi alımları) İŞKUR üzerinden bir kısmı da Aile Bakanlığı'nın ilgili portalı üzerinden adaylara duyuruluyor. 

Kamu İlanları olarak bu haberimizde siz okuyucularımıza kısa süre önce güncellenen ve farklı illerdeki SYDV'ler tarafından yayımlanan personel alım ilanlarını derledik. 

İlanlarda yer alan kadrolar, alım yapacağını açıklayan vakıflar, ilanlara başvuruda bulunacak adayların dikkat etmeleri gereken hususlar ve başvuruların nasıl yapılacağına ilişkin bilgileri sizlere detayları ile derledik. İşte SYDV memur ve işçi alım ilanlarına dair bilinmesi gerekenler. 

PERSONEL ALIM İLANI YAYIMLAYAN SOSYAL YARDIM VAKIFLARI

Sosyal Yardım Vakıfları her ile ve neredeyse her ilçede faaliyet gösteriyorlar. Türkiye'nin dört bir yanında hizmet veren bu vakıflar memur alımlarını KPSS puan şartıyla yaparken kamu işçisi alım ilanlarında adaylardan KPSS şartı talep edilmiyor. 

Bu çerçevede Nisan ayının ikinci yarısı için personel alım ilanı yayımlayan Aile Bakanlığı bünyesine bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının listelerini aşağıda sizlere aktardık. 

İşçi Alım İlanı Yayımlayan SYDV Listesi

Kastamonu SYDV, Eskişehir Günyüzü SYDV, Adıyaman Gerger SYDV, Konya Doğanhisar SYDV, Erzurum Pasinler SYDV, Kırıkkale Sulakyurt SYDV, Ordu Altınordu SYDV, Kırşehir SYDV, Tokat Erbaa SYDV, Edirne Havsa SYDV

Memur Alım İlanı Yayımlayan SYDV Listesi

Eskişehir Seyitgazi SYDV, Kırklareli Demirköy SYDV

KAMU PERSONELİ ALIMI KADRO DETAYLARI

Söz konusu vaklıflar tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında yer alan açık pozisyonları hem memur hemde işçi alımı sınıflandırmasına göre paylaşıyoruz. 

Memur Alım İlanlarında Yer Alan Pozisyonlar

Memur alım ilanı yayımlayan iki farklı SYDV tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan açık kadrolar şu şekilde, 

Eskişehir Seyitgazi SYDV bünyesinde görevlendirmek üzere Muhasebeci alımı yapacağını açıkladı. Üniversitelerin Siyasi Bilgiler ile İktisadi idari Bilimler, Kamu Yönetimi, Maliye, İktisat, İşletme Bölümlerinin herhangi birinden mezun olan adayların başvuru yapabileceği ilanda 60 KPSS şartı bulunuyor. İlanda ikamet ve B sınıfı ehliyet şartı bulunuyor.  

Kırklareli Demirköy SYDV yayımladığı personel alım ilanında Büro Memuru kadrosuna personel alımı yapacağını açıkladı. İlana herhangi lisans bölümünden mezun adaylar başvuru yapabilecek. Adaylardan 60 KPSS puanı, B sınıfı ehliyet ve 6 ay ikamet şartı talep ediliyor.

İşçi Alım İlanlarında Yer Alan Pozisyonlar

İşçi alım ilanı yayımlayan 10 farklı SYDV tarafından yayımlanan ilanda alım yapılacağı ilan edilen kadrolar şunlar.

1. Grup: Kastamonu SYDV Temizlik İşçisi kadrosu için ilan yayımladı. Eskişehir Günyüzü SYDV Hasta Bakım personeli alım ilanı yayımladı. Konya Doğanhisar SYDV personel alım ilanında yer alan kadro Evde Bakım İşçisi olurken Karabük Eflani SYDV Temizlik Personeli ihtiyacı olduğunu duyurdu. Erzurum Pasinler SYDV tarafından yayımlanan personel alım ilanında açık olarak ilan edilen kadro Temizlik İşçisi pozisyonu.

2. Grup: Kırıkkale Sulakyurt SYDV, Beden İşçisi kadrosu için ilan yayımlarken Ordu Altınordu SYDV'de aynı kadroda alım yapacağını açıkladı. Kırşehir SYDV iki kadroda alım yapacağını açıkladı. Alımlar Şoför ve Temizlik işçi pozisyonlarına olur. Tokat Erbaa SYDV tek bir pozisyonda (Temizlik İşçisi) personel alımı yapacak. Edirne Havsa SYDV ile Adıyaman Gerger SYDV'de Temizlik işçisi kadrosuna alım yapacağını ilan etti. 

SYDV İLANLARINA BAŞVURU KOŞULLARI

SYDV'ler tarafından yayımlanan memur ve işçi alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar, başvurularını yapmadan önce ilanı yayımlayan vakıf tarafından belirlenen başvuru koşullarına haiz olmak zorundalar. 

Her SYDV tarafından özel olarak belirlenen bu koşulları ana başlıkları ile aktarıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Alım yapılacak kadroya göre belirlenmiş öğrenim şartını karşılamak, vatandaşların yardım taleplerini değerlendirmek üzere yapılacak hane ziyaretlerine engel herhangi bir kronik hastalığı ve mazereti bulunmamak, kamu haklarından mahrum olmamak, sosyal iletişim becerisine sahip olmak, erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, ilanın yayımlandığı şehirde ve ilçede ikamet ediyor olmak (bu şart değişkenlik göstermektedir), bilgisayar ve Office programlarını ileri düzeyde kullanmak. B sınıfı sürücü ehliyetine sahip olmak (Bu şart tüm vakıf birimleri için geçerli değil)

BAŞVURULAR İLAN YAYIMLAYAN SYDV'YE ŞAHSEN YAPILACAK

Yayımlanan personel alım ilanı için başvuruda bulunmak isteyen adaylar öncelikle ilan metinlerini inceleyecekler. İlan metinlerini inceleyen adaylar burada bulunan başvuru evraklarını toplayıp vakfa giderek şahsen başvuruda bulunacaklar. 

Başvurular öncesi ilanı yayımlayan SYDV telefonla aranarak detaylı bilgi edinilebilir. 

İLANLARA NASIL ULAŞIRIM?

ile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesine bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) tarafından alım yapılacağı açıklanan memur ve işçi ilanları farklı platformlarda adaylara duyuruluyor. 

İşçi alımlarının çoğu Türkiye İş Kurumu üzerinden duyurulan Kurum Dışı Personel alım ilanları sayfasından aktarılırken memur alımlarının çoğu ise Aile Bakanlığı platformundan adaylara ilan ediliyor. 

İlanlara Ulaşmak için;

Memur adayları ilanlara Aile Bakanlığına ait portal üzerinden erişim sağlayacaklar. Bunun için adaylar Aile Bakanlığı'nın internet sayfası olan https://appext.aile.gov.tr/vakifilan/giris.aspx adresine üye olup ilanlara dair başvuruları burada belirtilen yönergeler ışığında yapacaklar.

İLANLAR SAYFASINA ULAŞMAK İÇNİ TIKLAYIN

Kudüs'e giriş engeli

BİM 10 Mayıs aktüel ürünler indirim kataloğu!

Türkiye'deki marketler zincirinden biri olan ''BİM'' 10 Mayıs Aktüel İndirim ürünler kataloğu yayınladı. 10 Mayıs 2019 tarihi için indirimde olan ürünleri haberimizde bulabilirsiniz. İndirimli ürünler hangileri? Kampanya ne kadar sürecek? Öğrenmek için haberimizi okuyun.

Anadolu Savunma 'Seyit' ile görücüye çıktı

Assange'a böyle götürüldü

'Altınkale' turizme kazandırılacak

Günün diğer manşetleri

Dünyanın en büyük deprem testleri

Sağlam binaların kullanıldığı, dünyanın en büyük deprem testleri. ABD'deki binaların inşaat güvenliğini artırmak için yapılan bu testlerde maket yerine gerçek binalar kullanılıyor. Testi başarılı geçen proje ülke genelinde inşaatlar da bu şekille yapılıyor.

Yüksek sese maruz kaldığında solan bitki!

Mimosa Pudica yani 'küstüm otu'. Yüksek düzeyde sese mâruz kaldığı an, anında soluyor. Ayrıca 1 hafta bakmadığınız ve su vermediğiniz zaman da soluyor.

Boğulmakta olan yavrusunun böyle kurtardı

Bu bir vahşet! İnsanlığın geldiği son nokta

Yılda yaklaşık 80 milyon köpekbalığı, çorba yapılmak ve cinsel gücü arttırdığı inancıyla yüzgeçleri kesildikten sonra o halde okyanusa geri bırakılıyor. Köpekbalığı bu vaziyette ölümü bekliyor! İnsan, dünyanın başına gelmiş en büyük felakettir.

Bugün yaşananları özetlemiş! '5 yılda 7 ülkeyi devireceğiz'

NATO eski başkomutanı Wesley Clark âdeta bugün yaşananları özetlemiş: "5 yılda 7 ülkeyi devireceğiz. Irak, Libya, Suriye, Lübnan, Somali, Sudan, İran... "

Rusya'dan S-400 açıklaması
Pistte korku dolu anlar!
İlan - Mirasımız Derneği
Yeni askerlik sisteminin tüm detayları belli oldu
İlan İHH
S-400 eğitimleri başladı
ABD menşeli ürünlerde vergi indirimi
8 ilde dolandırıcılık operasyonu!
İHH'ya yetim duası
Kudüs'ün tek açık kapısı Türkiye
Kazanan Yıldırım olacak
BM'ye çağrı! Bu zulüm bitsin
Akşener'e ülke emanet edilmez
Duruşumuz değişmez
Sağlık Bakanlığı bunu yapmamalıydı

Göz damlası kullanmak orucu bozar mı?

Vatandaşlar ramazan ayında orucu bozan ve bozmayan durumları araştırıyor. Peki Göz damlası kullanmak orucu bozar mı? İşte Göz damlası kullanmak ve oruç hakkında bilinmesi gerekenler...

Yedek astsubay maaşları ne kadar olacak?

Yedek astsubay maaşları ne kadar olacak? Şartlar neler? Kimler yedek subay olabilir? Yedek subayların hakları ne olacak? Detaylar haberimizde.

Bebekler için doğal diş kaşıyıcı tarifi...

Bebekler için doğal diş kaşıyıcı tarifi...Bebeklerin diş çıkarma dönemleri hem bebek için hem ebeveynler için oldukça zor geçiyor. İşinizi kolaylaştırmayacak ama daha güvende hissettirecek bir diş kaşıyıcı yapmak ister misiniz? Sizi için evde kolayca hazırlayabileceğiniz bir diş kaşıyıcı tarifi hazırladık. İşte bebekler için doğal diş kaşıyıcı...

Arife günü ne zaman?

Rahmet ve mağfiret ayı ramaza-ı Şerif'te sona doğru yaklaşırken Mü'minlerin kalbinde bir hüzün ama bayrama doğru da yaklaştığımız için bir sevinç var. İnsanlar ''arefe günü'' nün hangi güne geldiğini merak ediyor. Bayram tatili ne zaman? Arife günü ne zaman?

Adalet Bakanlığı merkezine kaç personel alınacak?

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından onaylanan bakanlık merkezine personel alımı için sosyal medya üzerinden personel alınacağını duyurdu. Heberi duyan ve bu imkandan faydalanmak isteyen vatandaşlar konu ile ilgili bilgi sahibi olmak istiyor. Bakanlık merkezine kaç personel alınacak? Hangi kademelere personel alınacak? İşte detaylar...

En Çok Okunan Haberler