AUZEF sınav sonuçları açıklandı mı?

Güncelleme: 16.05.2019 10:17

İstanbul Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi ve İkinci Üniversite olan AUZEF'in bahar dönemi vize sınav sonuçları erişime açıldı. AUZEF sınav sonuçları açıklandı mı? Sınav itirazı nasıl yapılır? Sınav sonuç ekranına nasıl ulaşırım? Detaylar haberimizde.

 İstanbul Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi ve İkinci Üniversite olan AUZEF'in bahar dönemi vize sınav sonuçları erişime açıldı. AUZEF sınav sonuçları açıklandı mı? Sınav itirazı nasıl yapılır? Sınav sonuç ekranına nasıl ulaşırım? Detaylar haberimizde.

AUZEF vize sınav sonuçları bugün öğrencilerin erişime açıldı. AUZEF sınavı 4 - 5 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilmişti. Öğrenciler sınav sonuçlarını öğrenip, final sınavı için çalışmalarına başlayacak. AUZEF final sınavı için öğrencilerin sınav merkezi tercih işlemlerini de alıyor. Bugün sınav merkezi tercih işlemleri için son gün. AUZEF sınav tarihleri ve sınav sonuçları sorgulama linki haberimizde.

AUZEF SINAV SONUÇ İTİRAZI NASIL YAPILIR?

Sınav sonuçlarına itiraz, sınavın bitiş tarihinden itibaren üç gün içinde yapılır. Bu süre Fakülte Yönetim Kurulu kararı ile yeniden belirlenebilir.

İtirazlar, kimlik bilgileri açık olmak koşulu ile yazılı dilekçe veya dijital ortamda yapılır. Belirlenen süre dışında yapılan itirazlar dikkate alınmaz.

İtirazlar, Dekanlıkça incelenip sonuçlandırılır ve sonuçlar ilgili öğrenciye yazı ile veya elektronik ortamda bildirilir.

Sınav sonuçlarına itiraz maddi hata yönünden incelenir. Cevap kâğıdı öğrenciye verilmez.

AUZEF SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

AUZEF SINAV MERKEZİ TERCİH İŞLEMİ

2018-2019 Bahar Dönemi sınavları 81 ilde bulunan (89 merkez) sınav merkezlerinde gerçekleştirilecektir. Sınav yeri tercih işlemleri 13 Mayıs 2019 saat 15.00’te başlayıp 16 Mayıs 2019 saat 23.59’a kadar devam edecektir.

Sınav yeri tercih işlemlerini sinav.istanbul.edu.tr adresinden yapabilirsiniz.

13-16 Mayıs 2019 tarihlerinde gerçekleşecek olan sınav merkezi tercihleri 2018-2019 Bahar dönemi sınavlarında geçerli olacaktır.

Sınav yeri tercihi yapmayan öğrencilerimizin, 2018-2019 Bahar döneminde giriş yapılan son sınavın tercihi sınav merkezi olarak belirlenecektir.

Sınav merkezi tercihleri sırasında engelli ve hükümlü öğrencilerimiz durumlarıyla ilgili bilgileri eksiksiz ve hatasız bir şekilde sisteme girmelidir.

İletişim bilgileriniz eğitim-öğretim faaliyetleri başta olmak üzere tüm bilgilendirmelerde kullanılacaktır. Eksik veya hatalı iletişim bilgisi verilmesi nedeniyle yaşanabilecek problemlerden fakültemiz sorumlu değildir.

Ankara Sınav Merkezi Bilgileri

1. BÖLGE (ETLİK MERKEZLİ)

Etlik, Keçiören, Ulus, Altındağ, Pursaklar, Mamak, Yenimahalle Etlik Yakınları.

2. BÖLGE (BİLKENT MERKEZLİ)

Bilkent, Çankaya, Çayyolu, Ümitköy, Batıkent-Yenimahalle Bilkent Yakınları, Sincan, Etimesgut, Eryaman, AŞTİ’den ulaşımlı.
İzmir Sınav Merkezi Bilgileri

1. BÖLGE (GÜNEY MERKEZLİ)

Konak, Karabağlar, Balçova, Buca, Gaziemir

2. BÖLGE (KUZEY MERKEZLİ)

Bornova, Karşıyaka, Çiğli

Meryem suresi, Meryem suresinin okunuşu ve anlamı

El Vedud Esmaül Hüsnası manası ve faziletleri

Eşi benzeri olmayan El Mütekebbir Esmaül Hüsnası manası ve faziletleri

Fetih suresi, Fetih suresinin okunuşu ve anlamı
Oku, yaradan Rabbinin adıyla...

Ayetel kürsi, Ayetel kürsinin okunuşu ve anlamı

Felak Nas sureleri, Felak Nas sureleri okunuşu ve manası

Vakıa suresi, Vakıa suresinin okunuşu ve anlamı