Cilt sağlığı için uzak durmanız gerekenler yiyecekler

Güncelleme: 25.03.2019 14:00

İşlenmiş, hazır gıdalar cilt sağlını olumsuz etkiliyor. Tükettiğimiz bu ürünler organlarımıza olduğu kadar cildimizi de olumsuz etkiliyor. Peki en çok hangi yiyecekler cildi olumsuz etkiliyor. Cilt sağlınız için uzak durulması gerekenler yiyecekleri araştırdık. İşte Cilt sağlığı için uzak durulması gereken yiyecekler...

İşlenmiş, hazır gıdalar cilt sağlını olumsuz etkiliyor. Tükettiğimiz bu ürünler organlarımıza olduğu kadar cildimizi de olumsuz etkiliyor. Peki en çok hangi yiyecekler cildi olumsuz etkiliyor? Cilt sağlınız için uzak durulması gerekenler yiyecekleri araştırdık. İşte Cilt sağlığı için uzak durulması gereken yiyecekler...

Beyaz ekmek

Beyaz ekmek sadece kilo almanıza sebep olmaz. Aynı zamanda içerdiği yüksek karbonhidrat ile cilde de zarar verebiliyor. Glisemik indeksi yüksek olan beyaz ekmek, cildinizde akne oluşumunu tetikleyebilir.

Tatlı

Aslında porsiyon kontrolü yaptığınız sürece tatlı tüketmenin çok ciddi bir cilt sorunu yarattığı söylenemez. Diğer yandan da öğününüze ekleyeceğiniz fazladan bir top dondurma veya bir dilim daha tatlı cildinizin erken yaşlanmasına sebep olabilir.

Kızarmış yİyecekler

Kızarmış yiyeceklerin içerdiği yağları, vücudumuz kolay kolay atamaz. Vücutta birikmeye başlayan bu yağlar da zamanla birçok kalp ve damar hastalığı ile ciltte istenmeyen deformasyonlara sebep olabilir.

Yapay tatlandırıcılar

Yapay tatlandırıcılar, vücudumuz için bu listede gördüğünüz en zararlı yiyecek katkı maddeleri olabilir. Yapay tatlandırıcılar, yiyeceklerin kalorisini azaltmaya yardımcı olsa da orta vadede cildinizde sivilce, akne ve farklı deformasyonlara sebep olabilir.
 

Uluslararası sulardaki 'Birlik Operasyonu'

Orta Toroslar'ın saklı güzellik: Uçansu Şelalesi

Liselilerden ithalata son veren üretim

Aynı atölyede 41 yıldır karı koca ter döküyor

SAHA İstanbul savunmanın çekim merkezi oldu

Günün diğer manşetleri

Lider olunmaz Lider doğulur...

Timsaha kafa tutan kedi

5 ton esrar ele geçirilmişti! İşte ilk görüntüler

Türk güvenlik güçlerinin uluslararası sularda gerçekleştirdiği ve 5 ton esrarın ele geçirildiği operasyonun görüntüleri İçişleri Bakanlığı tarafından paylaşıldı. Film sahnelerini aratmayan operasyonda 6 kişi gözaltına alınmıştı.

Tonlarca ağırlığındaki su arabayı dümdüz etti

Tasarımcılık hobiye dönüşüyor

Bu mini lazer yazıcı makinesi dilediğiniz yazı ve görseli dilediğiniz yere kazımanıza imkan sunuyor, tasarımcılığı hobiye dönüştürüyor.

Dışişleri'nden PKK'yı ağırlayan Macron'a tepki
Meteoroloji'den son dakika uyarısı: 4 derece birden azalacak
İstanbul'da yakalanan 2 BAE ajanı tutuklandı
Savunma sanayimizden müjde: İhracatımız yüzde 20 arttı
Yunan bakandan Türkiye açıklaması!
İmamoğlu'na soğuk duş! Skandal karar durduruldu
Macron'dan skandal PKK hamlesi
BAE'li iki ajan İstanbul'da yakalandı!
Binali Yıldırım'dan Cuma namazı sonrası açıklama
Film gibi operasyon böyle görüntülendi
Çavuşoğlu'ndan kritik F-35 ve S-400 açıklaması
Milli gurur ZAHA sahalara iniyor!
İmamoğlu'nun antrikot-musakka şovu deşifre oldu
ABD'den Türkiye'ye bir teklif daha
'İmamoğlu'nun mazbatası iptal edilecek'

Enginarın faydaları nelerdir?

Enginar vatandaşlar tarafından pek tüketilmese de sağlık açısından adeta şifa niteliğindedir. Peki Enginarın faydaları nelerdir?

Biberin faydaları

Biber içerdiği mineral ve vitaminler sayesinde pek çok hastalığa kalkan görevi görmektedir. Peki Biberin faydaları nelerdir? Biberin zararları var mıdır?

KOSGEB kreş desteği veren kurumlar ve bankalar hangileri?

Bankalara Kreş için Destek Başvurusunda Bulunmak için Gerekli Evraklar Nelerdir? Kreş Desteği Alanların Faydalanabilecekleri Teşvikler Nelerdir? Detaylar haberimizde.

2019 Sayıştay yazılı sınav giriş belgeleri yayımlandı mı?

27-28 Nisan 2019 tarihlerinde uygulanacak 2019 Sayıştay Başkanlığı Sayıştay denetçi yardımcısı Adaylığı yazılı sınavının giriş belgeleri için adaylar merakla bekliyordu. Peki 2019 Sayıştay yazılı sınav giriş belgeleri yayımlandı mı? Detaylar habaerimizde

DİB İl müftü yardımcısı ve ilçe müftüsü başvuru şartları nedir?

DİB Diyanet İşleri Başkanlığı, bayan il müftü yardımcısı ve ilçe müftüsü kadroları için atama yapacağını duyurdu. DİB İl müftü yardımcısı ve ilçe müftüsü başvuru şartları nedir? Başvuru nereye yapılacak? Nasıl yapılacak? detaylar haberimizde.

En Çok Okunan Haberler