El Vedud ne demek?

Güncelleme: 27.01.2020 16:53

El Vedud ne demek? El Vedud Esmaül Hüsnası ne anlama geliyor? El Vedud Esmaül Hüsnası hangi vakitlerde zikir edilmelidir? El Vedud Esmaül Hüsnasının ebced değeri nedir? El Vedud Esmaül Hüsnası hakkında her şey haberimizde...

El Vedud ne demek? El Vedud Esmaül Hüsnası ne anlama geliyor? El Vedud Esmaül Hüsnası hangi vakitlerde zikir edilmelidir? El Vedud Esmaül Hüsnasının ebced değeri nedir? El Vedud Esmaül Hüsnası hakkında her şey haberimizde...

Vedud İsminin Anlamı

El-Vedud: Yarattığı mahlukatı sevdiği gibi aynı zamanda da o kullarının hayrını isteyip, iyi kulları sevip onları rahmetine ve rızasına erdiren demektir.

El-Vedud: Allah’u Teâla iyi kullarını sevendir. Sonsuz sevgiye layık olan tek Vedud’dur.

El-Vedud: İyilik yapanı seven, iyilik eden insanlara da ihsan eden yüce yaratıcımız Allah’tır.

El-Vedud: Yaratmış olduğu kullarını pek seven, sevgi ve sevilmeye hakikaten tek layık olan Vedud’dur.

El-Vedud İsminin Ebced Değeri ve Zikir Saati

Zikir Adedi: 20

Zikir Günü: Pazartesi

Zikir Saati: Kamer

Öğlen ezanına iki saat kala bu esma zikredilir.
(Öğlen ezanı 13.00’da okunuyorsa saat 11.00’da bu esmanın zikir vaktidir.)

İkindinin son vaktinde zikredilir. Gece ise teheccüd vaktinde çekilir.

El-Vedud Esmasının Faziletleri, Faydaları Havası ve Esrarı

Bütün kulların sevgisini kazanmak isteyen kimse, bu esma-ı zikri günlük 400 defa ‘Ya Vedud’ Celle Celaluhü‘ diye okunmaya devam etnelidir.

Bu ismi şerifi günlük 20 defa ‘Ya Vedud‘ diye zikreden kimseler herkese karşı sevgi, saygı, hürmet göreceği gibi aynı zamanda da bu kimselerin iyiliğe hayra ulaşır.

Herhangi bir yemeğin üstüne bu esma-ı zikir 1000 defa ‘Ya Vedud‘ diye okunup üflenir o yemekte eşlere yedirilirse aralarındaki sevgi ve muhabbeti duygular artar.

Bu esma-ı zikri günlük 270 defa ‘Ya Vedud‘ deyip zikreden bir kimse borçlardan sıkıntılardan, fakirlikten kurtulup feraha kurtuluşa ermiş olur.

Günlük 5 vakit namaz sonrasında bu esmayı 20 defa ‘Ya Vedud’ diye zikredenleri, Allah Azze ve Celle, onun kalbini nurlandırdığı gibi kalbindeki sıkıntılardan da rahata huzura kavuşur. Ne gibi dilek, istek ve muradı varsa ona kavuşur.

El Vedud Esmaül Hüsnası faziletleri

El Halim Esmaül Hüsnası faziletleri

Meryem suresi meali

Vakıa suresi meali...
Fetih suresi meali...

Ayetel Kürsi meali...

Nas suresi meali...

Felak suresi meali...