En iyi animasyon filmleri listesi

Güncelleme: 17.03.2019 15:04

Sadece çocukların değil, büyüklerin de keyifle izleyebileceği ve mutlaka izlenmesi gereken en iyi animasyon filmlerini sizin için listeledik. İşte en iyi animasyon filmler listesi...

Sadece çocukların değil, büyüklerin de keyifle izleyebileceği ve mutlaka izlenmesi gereken en iyi animasyon filmlerini sizin için listeledik. İşte en iyi animasyon filmler listesi..

 Wall-E / Voll-İ (2008) IMDb: 8,4

En çok izlenen ve ödüllü animasyon filmleri arasında yer alan Wall – E, en güzel animasyon filmleri listesinde yer almaktadır. Robotlu animasyon filmleri sevenler için oldukça güzel bir tercih olan Wall-E’nin konusunda geri dönüşümsüz çöplerden dolayı dünya yaşanmaz bir hale gelmiştir. Bunun üzerine bir şirket insanları uzay aracına alıp, dünyanın Wall E adı verilen robotlar tarafından temizlenmesi çalışması başlatır. Sonrasında, aksiyon, macera, komedi ve aşk… En iyi animasyon filmleri listesinde yer alan Wall-E’yi kesinlikle izlemenizi tavsiye ederiz.

Spirited Away / Ruhların Kaçışı (2001) IMDb: 8,6

İçeriğin başında da söylediğimiz üzere en iyi animasyon filmleri arasında sadece en yeni animasyon filmleri yer almaktadır. 2001 yılında vizyona giren Ruhların Kaçışı animasyon filmi, bugün dahi izlenebilen bir yapımdır. Ödüllü animasyon filmleri arasında yer alan Ruhların Kaçışı filminin konusu; Chihiro isimli küçük kız ailesi ile beraber başka bir yere taşınır. Sonrasında maceramız başlar. Ruhlar aleminde geçen en iyi animasyon filmleri arasında yer alan Ruhların Kaçışı, Oscar kazanan ilk anime filmidir.

Toy Story / Oyuncak Hikayesi Serisi (1995) IMDb: 8.3

1995 yılında ilk filmi çıkan Oyuncak Hikayesi animasyon filmi, sonrasında 4 film daha çıkarmıştır. En iyi animasyon filmleri öneri listesinde her daim yer alacak olan bu güzel animasyon filminin en çok beğenilen filmi ise Oyuncak Hikayesi 3 filmidir. Eğer, Oyuncak Hikayesi animasyon filmini hiç izlemediyseniz, serinin ilk filminden başlayarak izleyebilirsiniz. Bizler de en iyi animasyon filmleri listesine bu serinin 3. filmini ekledik.

 Up / Yukarı Bak (2009) IMDb: 8,3

Sizlere, macera dolu bir animasyon filmi öneriyoruz. Vizyona girdiği dönemden itibaren en iyi animasyon filmleri listelerinde yer alan Yukarı Bak filmi, animasyon ve anime sevenler için oldukça güzel bir tercih olacaktır. En güzel macera animasyon türünü barındıran Yukarı Bak’ın konusu, eşinin ölümünün ardından sürekli olarak planladığı bir macerayı gerçekleştirmek ister. Carl, 78 yaşında binlerce balon bağladığı bir seyahat aracıyla dünyayı gezmeye başlar. Yanında ise 8 yaşında davetsiz bir misafir vardır. Hem komik hem de duygusal animasyon filmleri isteyenler için Yukarı Bak çok güzel bir tercih olacaktır.

How to Train Your Dragon / Ejderhanı Nasıl Eğitirsin? (2010) IMDb: 8,1

Vikinglerin esintisinin verildiği animasyon filmi Ejderhanı Nasıl Eğitirsin (How to Train Your Dragon) macera ve aksiyon sahneleriyle oldukça etkili bir animasyon filmidir. Film hakkında kısa bir özet versek spoilere girebilir. Bu yüzden bize inanın ve en güzel animasyon filmlerinden bir tanesi olarak gösterilen IMDB’de başarılı bir yerde olan Ejderhanı Nasıl Eğitirsin? filmini izleyin.

Ant Z / Karınca Z (1998) IMDb: 6,6

Gelmiş geçmiş en iyi animasyon filmlerinden bir tanesi olarak gösterilen Karınca Z filmi, çok ünlü isimlerin seslendirmesi sonucu ortaya çıkan bir yapımdır. Woody Allen, Sylvester Stallone, Jennifer Lopez, Sharon Stone ve Gene Hackman gibi ünlü oyuncuların yer aldığı filmde sıradan bir işçi olarak çalışır ve Bala adında bir kıza aşık olur. Dönemin en güzel animasyon filmleri arasında yer alan Karınca Z, aksiyon, aşk ve macera alanında oldukça başarılı bir eserdir.

Mary and Max / Mary ve Max (2009) IMDb: 8.1

2009 yılında vizyona giren ve o sene içerisinde en iyi filmler arasında gösterilen Mary and Max, animasyon film türünün eşsiz örneklerinden bir tanesidir. Animasyon türünde film sevenler için gerçekten tercih edilesi bir yapım. Her yaştan sinema severin izleyebileceği bu filmde, Mary, Avustralya'nın kenar mahallerinden birinde yaşayan, sorumsuz ve yoksul bir aileye sahip olan, sekiz yaşındaki yalnız bir kız çocuğudur. Bu kızın mektuplaşıp konuştuğu tek kişi Avustralyalı savaş gazisidir. Oldukça dramatik bir film olan Mary and Max, animasyon sinemasının en etkili filmleri arasındadır.

 LEGO Filmi (LEGO Movie) IMDb Puanı: 7,8

Chris Patt’ten Will Ferrell’a, Elizabeth Banks’ten Morgan Freeman’a kadar birçok ünlünün seslendirmiş olduğu kararkterle efsaneleşmeyi başaran LEGO Filmi (LEGO Movie), hayranlık uyandıran bir seri haline geldi. Aynı zamanda da BAFTA En İyi Animasyon Filmi Ödülü’nü de kazanmayı başardı.

Ters Yüz (Inside Out) IMDb Puanı: 8,2

En İyi Animasyon Film Oscar’ını kazanan bir diğer benzersiz yapım olan Ters Yüz (Inside Out), özgün senaryosu ve hayatla bağdaşan konusu itibariyle izleyicilerden de tam not almayı başarmıştı. Riley adında genç bir kızın zihninde bulunan Neşe, Üzüntü, Korku, Öfke ve Tiksinti’den oluşan temel duyguların, Ridley’nin yaşantısını düzeltmek adına vermiş oldukları mücadeleyi konu alan bu yapım da daha şimdiden adını efsaneler arasına yazdırmayı başarıyor.

Ratatuy (Ratatouille) IMDb Puanı: 8,0

Aşçıların ve restoranların mutfaklarında görmek isteyecekleri en son şey bir faredir. Peki, bu fare aynı zamanda enfes tarifler üretebilen bir ustaysa? Oscar ödüllü bir animasyon filmi olan Ratatuy (Ratatouille); çöpçü çocuk Linguini ‘nin , bir fare ile yapmış olduğu işbirliği sonucunda dünyaca ünlü bir şefe dönüşme hikayesini konu ediniyor.

Ölü Gelin (Tim Burton’s Corpse Bride) IMDb Puanı: 7,4

Tim Burton’un diğer filmlerinde de yaratmış olduğu gotik hava ile meydana getirilen Ölü Gelin (Tim Burton’s Corpse Bride), ünlü senarist ve yönetmenin vazgeçemediği oyuncu kadrosunu da bünyesinde barındırıyor. Johnny Depp, Helena Bonham Carter ve Emily Watson üçlüsünün sesleriyle hayat verdikleri bu yapım; yüzük provası yapan Victor’un, yanlışlıkla yüzüğü Ölü Gelin’e takmasıyla başlayan ve kahramanımızın nişanlısı Victoria’ya dönüş yolundaki yaşamış olduğu olaylarla devam eden bir macera konu ediliyor.
Ruhların Kaçışı (Sen to Chihiro no Kamikakushi)
IMDb Puanı: 8,6

Ruhların Kaçışı (Sen to Chihiro no Kamikakushi)

Hayao Miyazaki’nin bugüne kadar ki en iyi animasyon filmlerinden olan Ruhların Kaçışı (Sen to Chihiro no Kamikakushi), 2003 yılında En İyi Animasyon Filmi Oscar’ını da kazanmayı başarıyor. IMDb puanına göre de gelmiş geçmiş en iyi animasyon filmi olarak karşımıza gelen Ruhların Kaçışı; Chihiro kasabasından ayrılıp yeni bir yere yerleşen 10 yaşındaki küçük bir kızın, yeni kasabada ruhların konaklamış olduğu bir yapıya ziyaretiyle başlayan etkileyici bir yapımdır.

Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde IMDB: 8,6

Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde, dünyayı kurtarmaya çalışan Brooklyn’li genç Miles Morales’in hikayesini konu ediyor. Polis memuru bir baba ve kendisini işine adamış bir annenin çocuğu olan Miles, yeni okuluna uyum sağlamakta zorlanır. Anne ve babası, sadece yetenekli öğrencilerin bulunduğu bir özel okula giden oğullarının başarısını görmeyi arzulamaktadır. Ancak Miles’ın okulla pek ilgisi yoktur. O daha çok arkadaşları ve kendisini grafiti konusunda cesaretlendiren amcası Aaron ile zaman geçirmek ister. Miles, hayatındaki ufak sorunlarla boğuşurken radyoaktif bir örümcek tarafından ısırılmasıyla bambaşka bir dünyaya adım atar. O artık özel yeteneklere sahip olan bir süper kahramandır. Zehir atma, kamuflaj, nesnelere yapışabilme, çok gelişmiş duyma pek çok güç kazana Miles, gerçek bir süper kahraman olabilmek için Peter Parker, Spider-Gwen, Spider-Man Noir, Spider-Ham’dan yardım alır. Süper kahraman olmanın sorumluluklarını öğrenen Miles artık maskesini takıp kötülüğe karşı savaşmak için harekete geçmelidir.

Gerçek hayattan uyarlanmış izlenmesi gereken filmler

Ağlatan filmler listesi

Vişne sapı çayının inanılmaz faydaları

Kantaron yağının faydaları nelerdir? Nasıl kullanılır?

Kanserin en önemli 3 belirtisi

Browni kurabiye nasıl yapılır?

Esmaül Hüsna'dan El Mukit zikrinin faziletleri

Bugün hava nasıl olacak?

Vişne sapı çayının inanılmaz faydaları
Kantaron yağının faydaları nelerdir? Nasıl kullanılır?
Kanserin en önemli 3 belirtisi
Browni kurabiye nasıl yapılır?
Esmaül Hüsna'dan El Mukit zikrinin faziletleri
Bugün hava nasıl olacak?
Altın fiyatlarında son durum...(07.08.2020)
Dolar ne kadar? 07.08.2020
Konuşamayan çocuğa okunacak dua ve sureler
Sarımsak suyu nasıl tüketilir?
Melisa yağının faydaları nelerdir? Nasıl kullanılır?
Moringa çayının faydaları nelerdir?
Enbiya suresi, Enbiya suresinin okunuşu ve anlamı
Maide suresinin faziletleri ve faydaları
Maide suresinin nüzul sebebi
Maide suresinin okunuşu nasıldır?