Esmaül Hüsna'dan El Basir zikrinin faziletleri

Güncelleme: 25.08.2019 11:10

Esmaül Hüsna içerisinde yer alan El Basir ismi şerifinin faziletlerini sizin için araştırdık. "Gizli açık, her şeyi en iyi gören." manasına gelen El Basir ismini zikretmenin faziletleri nelerdir? El Basir Esmaül Hüsnasının fazilet ve faydalarını bu yazımızda bulabilirsiniz. İşte El Basir Esmaül Hüsnasının faziletleri...   

Esmaül Hüsna içerisinde yer alan El Basir ismi şerifinin faziletlerini sizin için araştırdık. "Gizli açık, her şeyi en iyi gören." manasına gelen El Basir ismini zikretmenin faziletleri nelerdir? El Basir Esmaül Hüsnasının fazilet ve faydalarını bu yazımızda bulabilirsiniz. İşte Es Basir Esmaül Hüsnasının faziletleri...                    

El-Basîr: "Gizli açık, her şeyi en iyi gören."

EL-BASİR; her şeyi bütün incelikleriyle gören,Cenab-ı Hak,bütün varlıkları en küçük hareket ve davranışlarını,ima ve işaretlerini bilir ve görür.Onun görmesi için gece veya gündüz fark etmez,ışık veya karanlık gerekmez.Onun görmesi için göze veya başka bir alet ve cihazı ihtiyacı yoktur.Bütün kainatı ve içindekilerin hal ve davranışlarını avucunun içi gibi bilir ve görür,kontrolü altında tutar.

Özellikleri ve Bazı Faydaları:

Bu ismi belirtilen gün ve saatte,belirtilen miktarda okumaya devam eden kimsenin, isteği çabuk yerine gelir. Bu ismin büyük tesir gücü vardır. Büyükler,idareciler,yetkililer ve hüküm sahipleri ile erkekler, bu ismin tesir gücünden Güneş saatinde yararlanabilirler. Şayet kadınlar yararlanmak isterse Ay saatini tercih etmeliler.

Bu ismi her gün,sabah namazından sonra 302 defa,zikretmeye devam eden kimseye gizli işler açılır,gizli olaylar ve sırlar gösterilir.

Bu ismi temiz bir cam kaseye 100 defa yazıp yağmur veya kaynak suyu ile bozarak aç karnına içien kimsenin zihni açılır. Hafızası kuvvetlenir.Anlayışı kuvvetlenir.Kalp gözü açılır.

Cuma namazından önce 302 defa okuyanın kalp gözü açılır ve sözünde ve işinde doğruluga salih amele muvaffak olur.

Pazartesi günü sabah namazının farzı ile sünneti arasında sağlam bir itikat ve teslimiyetle 100 defa zikreden kimse,Allah yardımına ve iltifatına  kavuşur.

El-Basîr Esmasının Ebced Değeri ve Zikir Sayısı

Zikir Adedi : 302

Zikir Günü : Pazar

Zikir Saati : Güneş

Sabah erken ve ikindi sonrası.

Basîr İsminin Özellikleri

Kökeni: Arapça

Arapça Yazılışı: البصير

Basîr İsminin Anlamları
Gören.
Basîr, herşeyi her yönüyle eksiksiz gören, yarattıklarına da görme duyusunu veren demektir. Tabiî ki canlıların çoğunda görme duyusu beştir.  Buradan insan ve hayvanlara çevreleriyle temasta olabilmeleri için dil, kulak, akıl, temas ve görme duyularını vermiş ve sorumlu olan yarattıklarından da kendisini eserlerinden tanıması için bu duyuyarla donatmıştır. Her şeyi bütün incelikleriyle gören. Gizli açık, her şeyi en iyi gören. Herşeyi her yönüyle eksiksiz gören, yaratıklarına da görme duyusunu veren anlamını taşır.

Basîr İsminin Faziletleri, Sırları ve Zikri
Günde Zikir Sayısı : 112

Acziyetin kalkması için okunur.

Ya Basır ismini zikredenin dünya ve ahiret korkuları kalmaz. Basiret gözü açılır. Tüm kötülüklerden korunur. İstek ve arzuları gerçekleşir. Ya Basır ismini her sabah 302 defa zikreden gizli husus ve hadiseleri öğrenir. Ya Allahü Ya Basır isimlerini zikredenin içi temizlenir. Allah’ın rahmetini kazanır. Gözleri nurlanır.

İLGİLİ HABERLER

>>YASİN SURESİ
>>NAZAR DUASI
>>FETİH SURESİ
>>MERYEM SURESİ
>>VAKIA SURESİ
>>İSMİ AZAM DUASI
>>TAHA SURESİ
>>LEV ENZELNA
>>HAŞR SURESİ
>>FELAK NAS SURELERİ

Bronşit belirtileri nelerdir?

Kelle paça çorbasının inanılmaz faydaları

Naziat suresinin faziletleri ve faydaları

Bugün hava nasıl olacak?
Altın fiyatlarında son durum...(19.02.2020)

Naziat suresi nüzul sebebi...

Naziat suresi okunuşu...

Neml suresi kaç ayettir?