Esmaül Hüsna'dan El Basıt zikrinin faziletleri

Güncelleme: 09.07.2020 12:08

Allah'ın isimleri sonsuzdur. Ancak Peygamber Efendimize 99 tanesi bildirilmiştir. Bu isimlere Esmaül Hüsna denmektedir. Esmaül Hüsna Allah'ın güzel isimleri anlamına geliyor. Esmaül Hüsna isimleri hem maddi hem manevi hastalıklar için zikredilir. Her Esmanın manası fazileti zikir günü ve zikir sayısı farklıdır. Esmaül Hüsna'da 22. sırada El Basıt ismi yer alıyor. El Basıt Esmaül Hüsnası dilediğine bolluk veren anlamına geliyor. El Basıt Esmaül Hüsnasının zikir günü, zikir saati, ebced değeri ve faziletleri merak ediliyor. İşte Esmaül Hüsnadan El Basıt zikrinin faziletleri..

Allah'ın isimleri sonsuzdur. Ancak Peygamber Efendimize 99 tanesi bildirilmiştir. Bu isimlere Esmaül Hüsna denmektedir. Esmaül Hüsna Allah'ın güzel isimleri anlamına geliyor. Esmaül Hüsna isimleri hem maddi hem manevi hastalıklar için zikredilir. Her Esmanın manası fazileti zikir günü ve zikir sayısı farklıdır. Esmaül Hüsna'da 22. sırada El Basıt ismi yer alıyor.  El Basıt Esmaül Hüsnası dilediğine bolluk veren anlamına geliyor. El Basıt Esmaül Hüsnasının zikir günü, zikir saati, ebced değeri ve faziletleri merak ediliyor. İşte Esmaül Hüsnadan El Basıt zikrinin faziletleri..                        

El-Bâsıt Anlamı Nedir?

El-BASIT; Lütuf ve hikmetiyle istediğinin rızkını açıp genişleten.Darlık ve sıkıktıdan kurtaran,genişletip açan.yayan.. Kullarının ihtiyaçlarını veren,işlerinin yoluna koyan,kalplerini hidayete açan,nefislerini temizleyip arıtan,ruhlarına genişlik veren Allah’tır.

Ebced değeri ve Zikir saati:

EL-BASIT:İsminin zkri(72) adettir.Zikir saati Zühre,günü Cuma’dır.Cuma günü gündüz saat(1) gece ise saat(2)

EL-KABZ ismi ile sıkp daraltığı rızkı,ruhu veya sınava soktuğu kişiyi veya kişileri,EL-BASIT ismi ile de rahatlatır,genişletir,bolluk ve berekete ulaştrır.Sıkıntı çekenlerin belirtilen miktarda ve saatinde okuması sıkıntıdan kurtarır.

Kökeni Arapça olan El-Bâsıt isminin anlamı birkaç farklı biçimde açıklanmıştır. Bu açıklamalar aşağıda sizlere belirtilmiştir.

 - Ferahlatan, genişleten.

 - Her hayrı olanı veren, lütuf ve rahmetini kullarına yayan, dilediği zaman bolluk veren.

 - İstediğinin maddi ve manevi olarak rızkını vererek genişleten, ruhları veren. Allah'ın her hayrı vermesi, lütuf ve rahmetini kullarına yayan yüce yaratıcı.

 - Kullarına rızk, neşe ve rahatlık veren.

El-Bâsıt Faziletleri Nedir?

 - Her gün bir bardak suya ''Ya Bâsıt celle celâlühû'' 72 kere okunur ise kişinin kalbinde hikmet pınarları kaynar.

 - Her gün ''Ya Bâsıt, Allâmü'l-guyûb celle celâlühû'' zikrine devam edilir ise rızk artar ve unutkanlıklar kişilerde var ise geçer.

 - Haftanın cuma gününde 5184 kere bir bardak su ile psikolojik rahatsızlığı olan birine içirilir ise kısa zamanda iyileşir ve şifa bulur.

 - Ya Bâsıt ismini zikreden vatandaşlar güven içinde olurlar. Korku ve endişelerden uzaklaşırlar.

 - Kalbi geniş olur, keyif ve neşesi artar. Çevresinde rızkı ve itibarı artarak kalp gözü açılır.

 - Her gün sabah namazından sonra 72 kere Ya Bâsit ismi zikredilir ise zikreden kişinin rızkı bollaşır.

 - Bâsıt adını sürekli anan kişiler şiddetli üzüntü ve kederlerinden uzaklaşarak, kederleri sevince ve neşeye dönüşür.

 - Bâsıt ismi cuma gününde mühüre kazıyıp üzerinde taşıyan kişiler kalp huzuru içinde yaşar.

Özellikleri ve Bazı Faydaları;

Belirtilen miktarda(72) defa her gün sabah namazından sonra vird edinip okuyan kimse,rızık bolluğuna,mala-mülke kavuşur,dünyalık sıkıntısından kurtulur.
Her gün(72) defa okuyup vird edinen kimse,herkes tarafından sevilip sayılır,çevresi genişler,kapalı kapılar açılır,malı ve parası artar.
Temiz ve ince bir kağıda vekfi yapılıp kara sevdaya veya ruh hastalığına tutulan kimseye yutturulursa şifa bulur.Kağıt yerine temiz bir porselen veya cam tabağa vekfi yapılıp su ile silinerek 7 gün içirilirse yine hasta şifa bulur.her hafta bu vekfi yenileyip,suyundan içmeyi adet edinen ve 72 defa zikretmeye devam eden kimse ,ruhen ve kalben inkişaf eder,kalbinde hikmet pırıltıları belirmeye başlar.
Bu isim ruhsal hastalıklara iyi gelir.Çinki bütün sıkıntılar ve üzüntülerin kaynağı rutur.Ruh kabz halimde iken sıkılıp daralır,işte El-KABZ ismi ile daralan sıkılan kimse EL-BASIT simi ile açılır rahatlar.
Duha Yani kuşluk namazından sonra 10 kere zikreden kimsenin rızkı,ilmi,şerefi ve itibarı artar.Ellerini duanın kıblesi olan semaya doğru kaldırıp 71 kez zikrederek yüzüne süren ise fakirlik çekmez.Venginliklere kavuşur.

Ekskavatör nedir? Ne amaçla kullanılır?

Vişne sapı çayının inanılmaz faydaları

Kantaron yağının faydaları nelerdir? Nasıl kullanılır?

Kanserin en önemli 3 belirtisi

Browni kurabiye nasıl yapılır?

Esmaül Hüsna'dan El Mukit zikrinin faziletleri

Ekskavatör nedir? Ne amaçla kullanılır?
Vişne sapı çayının inanılmaz faydaları
Kantaron yağının faydaları nelerdir? Nasıl kullanılır?
Kanserin en önemli 3 belirtisi
Browni kurabiye nasıl yapılır?
Esmaül Hüsna'dan El Mukit zikrinin faziletleri
Bugün hava nasıl olacak?
Altın fiyatlarında son durum...(07.08.2020)
Dolar ne kadar? 07.08.2020
Konuşamayan çocuğa okunacak dua ve sureler
Sarımsak suyu nasıl tüketilir?
Melisa yağının faydaları nelerdir? Nasıl kullanılır?
Moringa çayının faydaları nelerdir?
Enbiya suresi, Enbiya suresinin okunuşu ve anlamı
Maide suresinin faziletleri ve faydaları
Maide suresinin nüzul sebebi