Esmaül Hüsna'dan El Muiz zikrinin faziletleri

Güncelleme: 12.07.2020 10:18

Allah'ın isimleri sonsuzdur. Ancak Peygamber Efendimize 99 tanesi bildirilmiştir. Bu isimlere Esmaül Hüsna denmektedir. Esmaül Hüsna Allah'ın güzel isimleri anlamına geliyor. Esmaül Hüsna isimleri hem maddi hem manevi hastalıklar için zikredilir. Her Esmanın manası fazileti zikir günü ve zikir sayısı farklıdır. Esmaül Hüsna'da 25. sırada El Muiz ismi yer alıyor. El Muiz Esmaül Hüsnası dilediğinin aziz eden anlamına geliyor. El Muiz Esmaül Hüsnasının zikir günü, zikir saati, ebced değeri ve faziletleri merak ediliyor. İşte Esmaül Hüsnadan El Muiz zikrinin faziletleri..

Allah'ın isimleri sonsuzdur. Ancak Peygamber Efendimize 99 tanesi bildirilmiştir. Bu isimlere Esmaül Hüsna denmektedir. Esmaül Hüsna Allah'ın güzel isimleri anlamına geliyor. Esmaül Hüsna isimleri hem maddi hem manevi hastalıklar için zikredilir. Her Esmanın manası fazileti zikir günü ve zikir sayısı farklıdır. Esmaül Hüsna'da 25. sırada El Muiz ismi yer alıyor.  El Muiz Esmaül Hüsnası dilediğinin aziz eden anlamına geliyor. El Muiz Esmaül Hüsnasının zikir günü, zikir saati, ebced değeri ve faziletleri merak ediliyor. İşte Esmaül Hüsnadan El Muiz zikrinin faziletleri..                            

El-Muiz Esma-ül Hüsna'da yer alan isimlerden birisidir. "Dilediğini aziz eden, izzet veren" anlamına gelmektedir. 

"Dilediğini aziz eden izzet veren" anlamına gelen El Mu'ız Esmaül Hüsnası'nın faziletleri nedir? El Mu'ız Esmaül Hüsnası hangi durumlarda okunur? Ebced değeri nedir? İşte sizlere El Mu'ız ismi şerifin anlamı, fazileti ve sırları...

"Dilediğini aziz eden izzet veren" anlamına gelen El Mu'ız Esmaül Hüsnası'nın faziletleri nedir? El Mu'ız Esmaül Hüsnası hangi durumlarda okunur? Ebced değeri nedir? İşte sizlere El Mu'ız ismi şerifin anlamı, fazileti ve sırları...   

El-Muizz İzzet veren, ağırlayan, yücelten şeref ve haysiyet veren.

El-Muizz
El-Muizz : المعز
Cenab-ı Hak buyuruyor:

“De ki: “Ey mülkün sahibi Allah’ım, dilediğine mülkü verirsin ve dilediğinden mülkü çekip-alırsın, dilediğini aziz kılar, dilediğini alçaltırsın; hayır Senin elindedir. Gerçekten Sen, herşeye güç yetirensin.” (Âl-i İmran, 26)

Muizz ve Muzil isimleri Kur’an’da isim olarak geçmez, sadece fiiil olarak geçer. Allah kimi yükseltmişse onu aziz, kimi de alçaltmışsa onu da zelil kılmıştır. Aziz veya zelil olmak dünyada geçekleştiği gibi âhirette de gerçekleşir. Muiz, düşmanlarına karşı dünyada dostlarına destek verip onları üstün kılan, âhirette de onları en güzel şekilde ağırlayı aziz kılandır.

El-Muizz Esmasının Fazileti,Havas ve Esrarı

El-Muizz ism-i şerifi, dünya ve ahirette aziz olmak, insanların yanında sevimli olmak ve her türlü fenalıklardan korunmak için, “Ya Muizz Celle Celalühü” diyerek 117 kere okunur.

Kim, akşam namazından sonra veya Cuma gecesi El- Muizz ism-i şerifini 40 defa okursa; Allahü Teala hazretleri onun heybetini halkın kalbine koyar.

Hasetten ve zulümden korunmak için El- Muizz ism-i şerifi 570 defa okunup secdeye varılırsa okuyanın duası kabul olunur.

Cuma ve pazartesi geceleri,akşam namazından sonra okuyan heybet ve hürmet sahibi olur.Korku ve saygıyı sadece Allah’a karşı olur.Başka şeylerden korkmazlar.

Bu ismin gölgesine sığınıp gerektiği miktarda ,gün ve saatinde okuyan kimse ebedi mutluluğa kavuşur.Açık veya gizli,iç veya dış,bilinen veya bilinmeyen,görünen veya görünmeyen bütün işlerinde yüceliklere erişir.Bir daha geriye düşmez.Adı sonsuza kadar hayırla anılır.

Esma-ül Husna’dan el-Mu’ız İsminin Geçtiği Kuran-ı Kerim Ayetleri

“De ki: “Ey mülkün sahibi Allah’ım! Sen mülkü dilediğine verirsin, dilediğinden de onu çeker alırsın, dilediğini aziz edersin, dilediğini zelil edersin. Hayır, Senin elindedir. Muhakkak ki, Sen her şeye kâdirsin.” Âl-i İmrân sûresi (3) 

“Ve o zaman meleklere: “Âdem’e secde edin!” dedik, hemen secde ettiler. Yalnız İblis dayattı, kibrine yediremedi, inkârcılardan oldu.” Bakara sûresi (2), 

“(Allah) buyurdu: “Sana emrettiğim zaman, seni secde etmekten alıkoyan nedir?” (İblis): “Ben, dedi, ondan hayırlıyım; beni ateşten yarattın, onu çamurdan yarattın.” A’râf sûresi (7), 

 

Ekskavatör nedir? Ne amaçla kullanılır?

Vişne sapı çayının inanılmaz faydaları

Kantaron yağının faydaları nelerdir? Nasıl kullanılır?

Kanserin en önemli 3 belirtisi

Browni kurabiye nasıl yapılır?

Esmaül Hüsna'dan El Mukit zikrinin faziletleri

Ekskavatör nedir? Ne amaçla kullanılır?
Vişne sapı çayının inanılmaz faydaları
Kantaron yağının faydaları nelerdir? Nasıl kullanılır?
Kanserin en önemli 3 belirtisi
Browni kurabiye nasıl yapılır?
Esmaül Hüsna'dan El Mukit zikrinin faziletleri
Bugün hava nasıl olacak?
Altın fiyatlarında son durum...(07.08.2020)
Dolar ne kadar? 07.08.2020
Konuşamayan çocuğa okunacak dua ve sureler
Sarımsak suyu nasıl tüketilir?
Melisa yağının faydaları nelerdir? Nasıl kullanılır?
Moringa çayının faydaları nelerdir?
Enbiya suresi, Enbiya suresinin okunuşu ve anlamı
Maide suresinin faziletleri ve faydaları
Maide suresinin nüzul sebebi