Ferec duasının faziletleri..

Güncelleme: 12.07.2019 14:29

Ferec kurtuluş anlamına gelir. Bu yüzden kurtulma duası olarak bilinir. Sizin için ferec duasını okumanın faydaların araştırdık. Bu yazımızda ferec duası okumanın faydalarını bulabilirsiniz. İşte ferec duası okumanın faydaları...

Ferec kurtuluş anlamına gelir. Bu yüzden kurtulma duası olarak bilinir. Sizin için ferec duasını okumanın faydaların araştırdık. Bu yazımızda ferec duası okumanın faydalarını bulabilirsiniz. İşte ferec duası okumanın faydaları...

Ferec Duası Okumanın Faydaları

Ferec duasının faydaları saymakla bitmez. Bu dua şeytanı bizden uzaklaştırır, istenen dileklerin gerçekleşmesini sağlar. Ahir zaman fitnesinden ve şerrinden uzaklaşmaya yardımcı olur. Kıyamet günü Hz. Mehdi’nin şefaatine nail olmamızı sağlar. Bu duayı okuyan Hz Mehdi’nin bayrağı altında şehit sevabına nail olur. İmam’ın zuhurunu beklediğimizi gösterir ve bizi onun zuhuruna yakınlaştırır. Ölüm zamanında bu duayı okuyan kişiye güzel davranılır, müjde verilir. Ferec duası okumak, ömrün uzamasına yardımcı olur. Pişman olunan kötülükleri iyiliğe döndürür. Kıyamet günü geldiğinde, İmam Ali’nin duasını almaya yardımcı olur. Cennetin kapısını açar. Bu duayı okuyan kişi Hz Fatıma’nın şefaatine nail olur. Melekler bu duayı okuyan kişiye Allah’tan bağışlanma diler.

Bu duayı okumak kıyamette susuzluğun giderilmesine yardımcı olur. Dertlerin, sıkıntıların ve kederlerin dağılmasına vesile olur. Kıyamette merhamete ve şefkate ulaşmamıza yardımcı olur. Dinin kemale ermesini sağlar. Kıyamet günü şehitlerin en büyük derecelerinden elde edilir. Bu duayı okuyan kişi imamlarla beraber zikredilir. Allah nazarında bu duayı okumak en güzel ameller arasındadır. Bu duayı okumaya devam eden kişiler, kıyamet günü geldiğinde özel hediyelere sahip olur. Duanın Arapça yazılı şekliyle evde ve iş yerinde ya da üzerimizde bulundurulması isteklerimizin yerine gelmesinde ve sıkıntılarımızın yok olmasında faydalıdır.

Allah’ın Resulü,her hangi bir hususta mahzun olunca aşağıdaki duanın okunmasını emir ve tavsiyede bulunurlardı.Bu duaya Ferec(Kurtulma) duası da denir.

Aşırı uyku isteği nazar belirtisi midir?

Çikolatanın zararları nelerdir?

Doyduktan sonra yemek haram mı?

Bekçilik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?
BTK kaç tane bilişim uzman yardımcısı alacak?

Hz. Nuh'un (a.s) okuduğu yardım duası

VGM burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

Kırmızı biberin inanılmaz faydaları