Game Of Thrones'ın final bölümünde neler yaşandı?

Güncelleme: 20.05.2019 12:00

Tüm dünyada ilgi ile takip edilen ve 8. sezon 6. bölümü ile Türkiye saati ile gece 04:00'da gösterilen ''Game Of Thrones'', finalini yaptı. Son sezonu beklentiyi karşılamasa da en çok izlenenler arasına girdi. Henüz izlemeyen varsa uyarımızı şimdiden yapalım bu haber ''spoiler'' içerir. Game Of Thrones'ın final bölümünde neler yaşandı? İşte detaylar.

Tüm dünyada ilgi ile takip edilen ve 8. sezon 6. bölümü ile Türkiye saati ile gece 04:00'da gösterilen  ''Game Of Thrones'', finalini yaptı. Son sezonu beklentiyi karşılamasa da en çok izlenenler arasına girdi. Henüz izlemeyen varsa uyarımızı şimdiden yapalım bu haber ''spoiler'' içerir. Game Of Thrones'ın final bölümünde neler yaşandı? İşte detaylar.

HBO, Game of Thrones’un final bölümünden yeni fotoğraflar yayınladı.

Fotoğraflar, büyük finalde yaşananları gözler önüne seriyor. Bu nedenle haber spoiler (sürpriz bozan) içerir!

Daenerys dünyaya hükmetme planını açıkladı

Daenerys için Yedi Krallık yeterli değildi; o, ordusunun kalanı önünde savaşın bitmediğini açıkladı. Winterfell halkı da dahil olmak üzere tüm dünyayı “kurtarmayı” amaçladığını söyledi.

Jon, Daenerys’i öldürdü

Jon, Dany’yi kalbine bıçak saplayarak öldürdü. Muhtemelen Jon onu öldürmeseydi, Dany Jon’u öldürecekti. Jon Snow, zor ama belki de en iyi seçimi yaptı.

Drogon Demir Taht’ı yok etti

Sekiz sezon boyunca seyirciler Demir Taht’a kimin oturacağını merak etti. Ancak final bölümünde artık oturulabilecek bir taht kalmadı. Çünkü annesi Dany’nin ölümüne öfkelenen ejderhası Drogon, Demir Taht’ı ateşiyle eritti.

Fotoğraflarda Daenerys Targaryen, Jon Snow, Sansa Stark, Arya Stark, Tyrion Lannister karakterleri ön planda.

Game of Thrones 8. sezon nasıl izlenir?

 

Westeros’a demokrasi mi geldi?

Westeros’a kısmi demokrasi geldi denilebilir. Sam, Dany’nin ölümünden sonra kimin kral ya da kraliçe olacağını seçmeleri için konseyde oylama yapılmasını önerdi. Bu mantıklı bir fikir olsa da Westeros henüz lordlar ve leydiler dışında kimseye oy vermeye hazır değildi.


İşte büyük Game of Thrones finalinde yaşananlar...

Ve Bran kral oldu!

Konseyde yapılan oylama sonucu Altı Krallık’ın kralı Bran Stark oldu. Tek kalan Kuzey’i, tacı alan Sansa yönetecek. Kralın ilk işi Tyrion’u Kralın Eli olarak isimlendirmek oldu.

Sansa Stark Kuzeyin kraliçesi oldu

Game Of Thrones 8. sezonu baştan çekilecek mi?

 

 


 

Tilavet secdesi gerektiren ayetler

İsmi Azam Allah'ın hangi ismidir?

Meryem suresinde verilen müjdeler

KPSS lisans ve ÖABT sonuçları ne zaman açıklanacak?
Zemzem içerken okunacak dua

Yasin suresinin konusu nedir?

Ölümü istemek günah mı?

Fetih Suresi okumanın fazileti ve faydaları nelerdir?