Günlük 77 TL cep harçlığı desteği başvurusu nasıl olur?

Güncelleme: 18.04.2019 14:24

İŞKUR'un başlattığı ''Günlük 77 TL cep harçlığı desteği'' programı için insanlar internetten detaylı bilgi arıyor. Peki Günlük 77 TL cep harçlığı desteği başvurusu nasıl olur? İlana nasıl ulaşırım? Detaylar haberimizde.

İŞKUR'un başlattığı ''Günlük 77 TL cep harçlığı desteği'' programı için insanlar internetten detaylı bilgi arıyor. Peki Günlük 77 TL cep harçlığı desteği başvurusu nasıl olur? İlana nasıl ulaşırım? Detaylar haberimizde.

İŞKUR tarafından sağlanan İş Başı Eğitim Programları ile işsizlik sorununun çözülmesi amaçlanıyor. İşverenlerin talepleri doğrultusunda mesleki eğitim alan katılımcılar daha sonra işe yerleştiriliyorlar. 

Bu kapsamda yeni kurs ilanları yayımlandı. İlanlarda yer alan kurslar, alım yapılacak şehirler ve ilanlara dair tüm ayrıntıları haberimizde derledik. 

İLANLARA DAİR DAİR DETAYLAR

İŞKUR İş Başı Eğitim Programları ile yayımlanan kursların bulunduğu iller ve ilçeler şunlar;

15 İl ve İlçede Alım İlanı Yayımlandı

Adana Seyhan, Çankırı Merkez, Malatya Yeşilyurt, Antalya Alanya, Denizli Merkezefendi, Kırşehir Merkez, Tokat Erbaa, Kırklareli Babaeski, Kocaeli Gebze, Malatya Merkez, Bolu Merkez, Edine Merkez, İzmir Kemalpaşa, Manisa Kula, İstanbul Sultangazi, İzmir Menemen

ALIM İLANI BULUNAN KURSLAR

Yukarıda yer alan il ve ilçelerde açılacak olan kurslarda yer alan meslek gruplarını sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

Büro Memuru (Genel), Ambalajcı (El İle), Bilgisayar Mühendisi, Garson (Servis Elemanı), Emaye İşçisi, Pres Tezgahı Operatörü (Kesim), Satış Danışmanı / Uzmanı, Satış Elemanı (Perakende), Makineci (Dikiş), Konfeksiyon İşçisi, Ambar/Depo Görevlisi, Konfeksiyon İşçisi, Finansman Sorumlusu, Aşçı Yardımcısı, Kat Hizmetleri Elemanı/Kat Görevlisi, Akaryakıt Satış Elemanı (Pompacı), Satış Görevlisi, 

BAŞVURU KOŞULLARI

İş Başı Eğitim Programı ile açılan meslek kurslarına katılacak olan adayların sağlamaları gereken başvuru koşulları bulunuyor. 

Bu başvuru koşulları Türkiye İş Kurumu aracılığıyla adaylara duyurulmakta ve her kurs için geçerli olmakta. Bu çerçevede adayların sağlamaları gereken koşullar şunlar;

İŞKUR İş Başı Eğitim kurslarına katılmak isteyen adayların Türk vatandaşı olması gerekiyor. Vatandaşlık şartının adaylardan yaş şartı talep ediliyor. Yaş şartına göre kurs ilanlarına 15 yaşından büyük adaylar başvuru yapabilir. Bunun dışında adayların Türkiye İş Kurumu'na kayıtlı işsiz olmaları isteniyor. Bunun dışında işverenin aradığı özel şartları sağlamaları da gerekiyor. Ayrıca İŞKUR tarafından bildirilen diğer bir koşulda İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak şartının sağlanması. Ek olarak adayların emekli olmaması gerekiyor. 

GÜNLÜK CEP HARÇLIĞI DESTEĞİ

Kurslara katılan adaylara sağlanan destek ödemeleri için yapılan İŞKUR açıklaması;

''Katılımcı zaruri gideri (Günlük 77,70 TL, öğrenciler için 58,27, işsizlik ödeneği alanlar için 38,85 TL) Geleceğin meslekleri olarak belirlenecek mesleklerde düzenlenen programlarda katılımcılara 85 TL zaruri gider ödenecektir.''

BAŞVURU SÜRECİ

Yayımlanan personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını çok kısa bir içinde yapmaları gerekiyor. Öyle ki çoğu ilan için başvuru süreci sadece 8 saat olarak belirlenebiliyor. 

Adaylar başvurularını, başvuru süreci içinde İŞKUR Müdürlükleri ile İŞKUR Hizmet Birimlerine yapabilirler

Kudüs'e giriş engeli

BİM 10 Mayıs aktüel ürünler indirim kataloğu!

Türkiye'deki marketler zincirinden biri olan ''BİM'' 10 Mayıs Aktüel İndirim ürünler kataloğu yayınladı. 10 Mayıs 2019 tarihi için indirimde olan ürünleri haberimizde bulabilirsiniz. İndirimli ürünler hangileri? Kampanya ne kadar sürecek? Öğrenmek için haberimizi okuyun.

Anadolu Savunma 'Seyit' ile görücüye çıktı

Assange'a böyle götürüldü

'Altınkale' turizme kazandırılacak

Günün diğer manşetleri

İsrail canlı yayınında Filistin'e destek

İsrail'de düzenlenen Eurovision yarışmasında İzlanda'yı temsil eden grup, Filistin'e destek mesajı yolladı.

Tarımda susuzluğa çare olacak icat

Konya'da 3 mühendis, tarımda susuzluğa çare olarak, susuz tarım yapabilen,bitkilerin su ihtiyacını düzenli olarak karşılamayı sağlayan bitki ünitesi Ecobox sistemini geliştirdi. Ve bu icat yakında kurak bölgelerde ki ağaçlandırma sahalarında da kullanılabilecek.

Donmuş üzümün soğuk su ile buluşması

Donmuş üzüm soğuk suyla temas ettiriliyor ve ortaya muazzam bir görüntü çıkıyor.

Yunan botu böyle taciz etti!

Denizkurdu-2019 Tatbikatı'na katılan TCG Burgazada korveti, uluslararası sularda Yunan hücumbotu tarafından taciz edildi.

Cam şişeleri kuma çeviren makine

Yeni Zelanda'lıların geliştirdiği bu makine cam şişeleri kuma çeviriyor. Kumlar yol ve inşaat yapımında kullanılıyor..

FETÖ'ye peş peşe operasyon!
Malezya'da 30 dükkan yok oldu
İlan İHH
ABD'den yeni Huawei kararı
Meteoroloji'den flaş uyarı!
Maduro'dan erken seçim çağrısı
ABD Kongresinde ilk kez iftar verildi
Savcı Sayan Ne Yaptı Öyle?..
Fransa Kıbrıs'ta üs kuruyor
'S-400'ler Türkiye'nin bekası için acilen kurulmalı'
İslam düşmanlığı bitmiyor! İslamafobia dünyada hortlatılıyor
İftar ve sahurda soğuk suya dikkat!
Oruç hafızamızı güçlendirir
YSK toplantısı bitti! Gerekçeli karar...
Dışişleri Bakanlığına personel alımı sınavında inanılmaz FETÖ ayrıntısı!

Bir dolar ne kadar?

İnsanlar dolar kuru ile ilgili gelişmeleri merak ediyor. Peki dolar ne kadarla başladı? 21 Mayıs dolar kuru ne oldu? Dolar kaçtan satılıyor? Dolar kuru ne kadar oldu? Bu soruların cevabı haberimizde.

21 Mayıs 2019 çeyrek ve yarım altın fiyatları nedir?

21 Mayıs 2019 Altın piyasalarında son durum nedir? 21 Mayıs 2019 gram altın kaç TL? Altın'da son durum, Çeyrek altın ne kadar?Tam altın kaç TL? Altın gram fiyatı ne kadar? Gram altın kaç TL? 21 Mayıs 2019 Perşembe Altın fiyatlarında son durum? Altın fiyatları seçim sonrası ne kadar oldu?

İstanbul'da hava nasıl olacak?

Mayıs ayı ile birlikte havaların ısı derecesinde de artmalar yaşandı. Ramazan'ı Şerif'e ise güneşli ama yakmayan bir hava ile giriyoruz, Sıcaktan bunalma korkusu şimdilik insanlarda oluşmmadı. Güneşli havalar Marmara'da hakimiyetini sürdürüyorken meteorolojiden yeni bir haber geldi. Marmara'da havalar nasıl olacak? İstanbul'da hava nasıl olacak? Meteoroloji hava durumu nedir? İşte detaylar.

20 Mayıs 20:30 Hadi ipucu sorusu ve cevabı ne?

20 Mayıs 20:30 Hadi ipucu sorusu ve cevabı belli oldu? 20 Mayıs 20:30 Hadi ipucu sorusu ve cevabı ne? İşte 20 Mayıs 20:30 Hadi ipucu sorusu ve cevabı...

Sebzeli bulgur pilavı nasıl yapılır?

Sebzeli bulgur pilavı nasıl yapılır? Anadolu'nun lezzeti sebzeli bulgur pilavı nasıl yapılır? Sebzeli bulgur pilavı için gerekli malzemeler nelerdir? İşte sebzeli bulgur pilavı tarifi...

En Çok Okunan Haberler