Hadi İpucu 11 Ocak 2019: Kırlarda geçerek yapılan koşu yarışına ne ad verilir?

Güncelleme: 11.01.2019 17:13

Poplüler bilgi yarışması Hadi 11 Ocak 2019 tarihinde saat 20:30'ta başlıyor. Hadi'de 20:30'da sorulacak soru:Kırlarda geçerek yapılan koşu yarışına ne ad verilir? İşte cevabı haberimizde....

Poplüler bilgi yarışması Hadi 11 Ocak 2019 tarihinde saat 20:30'ta başlıyor. Hadi'de 20:30'da sorulacak soru:Kırlarda geçerek yapılan koşu yarışına ne ad verilir? İşte cevabı haberimizde....

Hadi İpucu 11 Ocak 2019
Hadi sorusu: Kırlarda ve ormanlarda, yükseltilerden, çukurlardan ve akarsulardan geçerek yapılan koşu yarışına ne ad verilir? Hadi İpucu cevap 11 Ocak: Kros!

Kros koşusu
Kros koşusu, takımların veya bireylerin, açık hava sahalarında toprak veya çim gibi doğal arazilerde yarış yaptıkları bir spordur. Genellikle 4-12 kilometre (2,5–7,5 mil) uzunluğunda olan parkur, çim ve toprak yüzeylerinde; ormanlık alanlardan ve açık ülkeden geçer ve tepeler, düz zemin ve bazen çakıl yollarda koşulabilir.

Kros koşusu, atletizm şemsiyesi sporunun altındaki disiplinlerden biridir ve uzun mesafeli pist ve yol koşularının doğal bir arazi versiyonudur. Açık havada koşulan yarışmalar tarih öncesi olsa da, İngiltere’de kros yarışlarının kuralları ve gelenekleri ortaya çıktı. İngiliz şampiyonası 1876'da ilk ulusal yarışma oldu ve 1903'te ilk kez Uluslararası Kros Şampiyonası düzenlendi.

Asırlar sonra ibadete açılacak

New York'a yeni kent simgesi

Veliden öğretmene yumruklu saldırı

Ayasofya'nın 'cami' olduğu yıllar

İşte 1935 yılında alınan kararla müzeye çevrilen Ayasofya'nın 1904 yılında henüz cami olarak kullanıldığı döneme ait fotoğraflar... Twitter'ın sevilen hesaplarından Tarih Lügatı sayfası yayınladığı fotoğraflarla ilgi çekiyor. Ayasofya müzeye çevrilmeden önce çekilmiş ender fotoğraflardan.

Londra'da anma töreni

Günün diğer manşetleri

Arnavutköy'de fabrika yangını

SOLOTÜRK'ten gösteri uçuşu

THY'den Çanakkale anısına özel video

Geçen yıl özel bir uçuş ve anonsla Çanakkale Şehitlerini anan Türk Hava Yolları (THY), bu yıl da şanlı zaferin kahramanları için özel bir video yayınladı.

'Tosun' yeniden yollara düşecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB) şirketi İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri Genel Müdürlüğünün (İETT) Şişli garajındaki atölyesinde, 1968'de üretilen Türkiye'nin ilk yerli troleybüsü "Tosun", çevresel farkındalık oluşturması amacıyla yakında yeniden yollarda olacak.

John F. Kennedy'in, suikaste uğramadan önce unutulmaz konuşma

Başkan Erdoğa'dan çok sert mesaj: Türkiye'ye parmak sallayanlar...
Kazakistan Cumhurbaşkanı Nazarbayev istifa etti
Mevlüt Uysal müjdeyi duyurdu: Yeni hat bu sene sene açılıyor!
Ev sahipleri dikkat! Son gün 25 Mart
Başkan Erdoğan: Türkiye'yle hesabı olan herkes 31 Mart'ı bekliyor
Dünyanın en pahalı şehirleri belli oldu
Bakan Albayrak net konuştu: 2019'da tek haneli rakamları göreceğiz
Avrupa'nın en büyüğü olacak! Yarın açılıyor...
Başkan Erdoğan'dan kritik 'Yeni Zelanda' çıkışı! 'Biz hesap sorarız'
Akdeniz'i ısındıracak kirli ittifak! Kudüs'te toplanacaklar...
Kuzey Marmara Otoyolu Kurtköy-Akyazı kesiminin 4. bölümü açılacak!
Bu oyunlar İslamofobiyi tetikliyor!
MHP'den teşkilatlara uyarı!
Asırlar sonra ibadete açılacak
Prens Selman'a soğuk duş!

En Çok Okunan Haberler