Hafta sonu hava nasıl olacak?

Güncelleme: 19.07.2019 15:51

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hafta sonu hava tahminlerini açıkladı. Hafta sonu hava nasıl olacak? İşte 20-21 Temmuz hava durumu tahminleri..

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hafta sonu hava tahminlerini açıkladı. Hafta sonu hava nasıl olacak? İşte 20-21 Temmuz hava durumu tahminleri..

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, Türkiye genelinde havanın bugün parçalı ve az bulutlu olacağı tahmin ediliyor. Vatandaşlar ise 20 ve 21 Temmuz tarihlerinde yani hafta sonu, hava durumunun nasıl seyredeceğini merak ediyor.

Hafta sonu tatili öncesi, hava durumu araştırmaları hız kazandı. Hafta sonu tatilini değerlendirmek isteyen vatandaşlar, 20 Temmuz Cumartesi ve 21 Temmuz Pazar gününe ait hava durumu tahminlerini sorguluyor. 

Yapılan son değerlendirmelere göre hafta sonu, yurdun genelinin parçalı ve az bulutlu, Doğu Karadeniz kıyı kesimleri, Samsun ve Ordu'nun sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

20 TEMMUZ 2019 CUMARTESİ HAVA DURUMU TAMHİNLERİ

Hafta sonunun ilk gününde Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bazı illerde hava sıcaklıkları 40 dereceye kadar çıkacak. Uzmanlar özellikle Güneş ışınlarının dik olarak geldiği öğlen saatlerinde sıcağa fazla maruz kalınmaması konusunda uyarıyor. Aynı gün Karadeniz’in doğusundaki illerde ise hava yağışlı olacak. Ordu, Giresun, Rize, Trabzon ve Artvin’de hava sıcaklıkları 21 ile 28 derece arasında değişecek ancak hava yağışlı olacak.

Cumartesi günü İstanbul 29, İzmir 33, Ankara ise 28 derece ve yağışsız olacak.

21 TEMMUZ 2019 PAZAR HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

Haftanın son gününde ise yağış alan bölgeler azalacak. Pazar günü sadece Gümüşhane, Rize ve Artvin’de yağış bekleniyor. Şanlıurfa ve Batman’da hava sıcaklıkları 41 derecelere kadar yükselecek. İstanbul 30, İzmir 34 ve Ankara 29 derece olacak.

Rızık duası

Kuşburnunun inanılmaz faydaları

Vakıa suresi tefsiri

Sırlarla dolu Yasin suresinin tefsiri
Sebe suresinin sırları

Bakara suresinin 255. ayeti olan Ayetel kürsinin tefsiri

Mekke'nin fethini müjdeleyen Fetih suresinin tefsiri

Sığınma surelerinden Felak ve Nas surelerinin tefsiri