İhsan sahibi olan El Latif Esmaül Hüsnası faziletleri

Güncelleme: 21.02.2020 18:53

Allah'ın 99 esmasını içeren Esmaül Hüsnadaki ismiler hem maddi hem manevi hastalıklar için tesbih ediliyor. Peki El Latif Esmaül Hüsnası ne için okunur? El Latif ne demektir? El Latif Esmaül Hüsnası hangi vakitlerde zikir edilmelidir? El Latif Esmaül Hüsnasının ebced değeri nedir? İşte "Lütuf ve ihsan sahibi olan. Bütün incelikleri bilen."   anlamına gelen El Latif ismi ile ilgili bilmeniz gerekenler...   

Allah'ın 99 esmasını içeren Esmaül Hüsnadaki ismiler hem maddi hem manevi hastalıklar için tesbih ediliyor. Peki El Latif Esmaül Hüsnası ne için okunur? El Latif ne demektir? El Latif  Esmaül Hüsnası hangi vakitlerde zikir edilmelidir? El Latif Esmaül Hüsnasının ebced değeri nedir? İşte "Lütuf ve ihsan sahibi olan. Bütün incelikleri bilen."  anlamına gelen El Latif ismi ile ilgili bilmeniz gerekenler...                      

El-Latîf: "Lütuf ve ihsan sahibi olan. Bütün incelikleri bilen."  

"Lütuf ve ihsan sahibi olan. Bütün incelikleri bilen" anlamına gelen El Latif Esmaül Hüsnası'nın faziletleri nedir? El Latif Esmaül Hüsnası hangi durumlarda okunur? Ebced değeri nedir? İşte sizlere El Latif ismi şerifin anlamı, fazileti ve sırları neler?

Ya Latif (C.c) Lütuf sahibi, her işin inceliklerini bilen, bütün arzuları yerine getiren, her şeye vakıf, inayet ve ihsan sahibi olan anlamına gelmekte. 

El-Latîf : Her işin inceliğini bilip, hiç umulmadık yoldan kullarına iyilik ulaştıran Latif’tir.

El-Latîf : Lütfü ve keremi bol olan O’dur.

El-Latîf : Rabbim sonsuz lütuf ve hikmet sahibi olandır.

El-Latîf : Allah Azze ve Celle gizli açık en ince işlerin detayını ayrıntısına kadar bilen, kalplerde olanı da bilen Latif’tir.

El-Latîf : En ince ayrıntılı gizli işlerden, tüm inceliklerine kadar bilen ve onlara çok kolaylıkla ulaşan Latif’tir. Kullarına hiç sevilmeyen yön ve yollardan onlara yararlar ulaştıran yüce yaratandır.

Ya Latif Esmaül Hüsna’nın faziletleri
Havvası en kuvvetli isimlerden olan Ya Latif esması zikredeni başarıya, huzura ve mutluluğa kavuşturur. Sıkıntı ve bunalım halini kendinden sürekli barındıran kimseler için vazgeçilmez esmalardan biridir. Azru ve isteklere çok hızlı bir şekilde cevap veren Ya Latif esma ile tüm hastalıkları ve olumsuzlukları iyileşmesi Allah’ın izni ve keremiyle mümkün olur.

Bela ve musibetlerden her anlamda ve her anında korunmak için Ya Latif Esmaül Hüsna ismi mutlaka bir zırh niteliğinde olur. Bütün kapıları ardına kadar açan bir yüce ihsana sahip olunur. 

Esmaül Hüsna'dan El Vedud zikrinin manası ve faziletleri

Meryem suresİ, Meryem suresinin okunuşu ve anlamı

Esmaül Hüsna'dan El Bais zikri manası ve faziletleri

Vakıa suresi, Vakıa suresinin okunuşu ve anlamı nasıldır?
Fetih suresi, Fetih suresinin okunuşu ve anlamı

Nas suresi oku...

Felak suresi oku...

Ayetel Kürsi, Ayetel Kürsi'nin okunuşu ve anlamı