KPSS ne zaman yapılacak?

Güncelleme: 12.06.2019 14:04

Memur olma hayali ile girilen KPSS'nin başvuru süreci tamamlandı. Adaylar KPSS'nin hangi gün yaplacağını merak ediyor. Lisans KPSS'ye kaç gün kaldı? KPSS ne zaman yapılacak?

Memur olma hayali ile girilen KPSS'nin başvuru süreci tamamlandı. Adaylar KPSS'nin hangi gün yaplacağını merak ediyor. Lisans KPSS'ye kaç gün kaldı? KPSS ne zaman yapılacak?

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) A Grubu ve Öğretmenlik başvuru işlemlerini 15 Mayıs'ta tamamlayan vatandaşlar şimdi, sınavların yapılacağı tarihleri bekliyor. Konuya dair bilgi almak isteyen vatandaşlar ÖSYM'nin 2019 sınav takvimini sorguluyor. İşte, 2019 KPSS sınav tarihleri...

2019-KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür ile Eğitim Bilimleri, 14 Temmuz'da KPSS Alan Bilgisi Sınavları 1. oturumu (Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri) ile KPSS Alan Bilgisi Sınavları 2. oturumu (Hukuk, İktisat, Maliye) 20 Temmuz'da, KPSS Alan Bilgisi Sınavları 3. oturumu (İşletme, Muhasebe, İstatistik) 21 Temmuz'da, Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) ise 28 Temmuz'da uygulanacak.

Adayların tümü, sınavın 14 Temmuz'daki sabah oturumuna girmek zorunda olacak. Duyuruda ayrıca İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenliği ve Beden Eğitimi Öğretmenliği alanlarında bu yıl ilk defa ÖABT yapılacağından bu alanlara atanmak isteyen öğretmen adaylarının ilgili alanlarda 2019 ÖABT'ye girmelerinin de zorunlu olacağı kaydedildi.

Yasin suresinin Kuran'ın kalbi olarak gösterilmesinin sebebi nedir?

Haram satan yerlerden alışveriş yapmak haram mı?

Muskat nasıl tüketilir?

Abdest almanın sağlığa faydaları nelerdir?
İbni Sina kimdir?

Halsizlik neden olur?

Tüberküloz nasıl geçer? Verem nasıl geçer?

Günahların insana verdiği zararlar