KYK yurt başvuruları e-devletten nasıl yapılır?

Güncelleme: 19.08.2019 14:28

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü, yeni dönem yurt başvuruları ile ilgili 2019-2020 KYK yurt başvurularının başladığını belirten açıklamasının ardından KYK yurt başvuruları e-devletten nasıl yapılır? sorusu internette en çok aratılan konu oldu. Peki KYK yurt başvuruları e-devletten nasıl yapılır?

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü, yeni dönem yurt başvuruları ile ilgili   2019-2020 KYK yurt başvurularının başladığını belirten açıklamasının ardından KYK yurt başvuruları e-devletten nasıl yapılır? sorusu internette en çok aratılan konu oldu. Peki KYK yurt başvuruları e-devletten nasıl yapılır?

KYK yurt başvuruları e-devletten nasıl yapılır? sorusunun yanıtı ve KYK yurt başvurusu kılavuzu 2019 arama motorlarında yoğun olarak aratılıyor. KYK yurt başvuru dönemi bugün itibari ile başladı. 2019/2020 Eğitim Öğretim Yılı ÖSYM ilk yerleştirme ve arasınıf yurt başvuruları e-devlet üzerinden yapılabiliyor. Profil bilgileri yurt başvurusunda azami önem arz ediyor. Dolayısı ile bilgilerin güncel olması gerekiyor. Başvuru Alanı iki seçenekten oluşuyor. KYK yurt başvuruları ile ilgili detaylara ve KYK yurt başvuru kılavuzu haberimizde yer alıyor.

KYK YURT BAŞVURUSU E-DEVLETTEN NASIL YAPILIR?

Başvuru Alanı iki seçenekten oluşmaktadır: ÖSYM ve ARASINIF. 2019-YKS ile Örgün Yüksek Öğrenim Programına Kayıt Yaptırdıysanız ÖSYM; 30 Haziran 2019 ve öncesinde bir Örgün Yüksek Öğrenim Programına Kayıtlı iseniz (Yurtiçi/Yurtdışı Değişim Programı Öğrencileri dahil, Yüksek Lisans ve Doktora Öğrencileri hariç) ARASINIF öğrencisi olarak başvuru yapmanız gerekmektedir. 

Başvuru Alanını ÖSYM olarak işaretlediyseniz başvuru türü sadece ön lisans ve lisans olarak; Başvuru Alanını ARASINIF olarak işaretlediyseniz başvuru türü “ön lisans ve lisans ” şeklinde sıralı olarak görülecektir. Size ait olan öğrenim türünü seçiniz ve işleme devam ediniz. 

“Seçtiğim öğrenim bilgilerinin doğruluğunu onaylıyorum” kutucuğunu işaretleyerek işleme devam ediniz. Eğer okul/fakülte/bölüm/sınıf bilgilerinizde hata olduğunu düşünüyorsanız okulunuzun öğrenci işleri ile iletişime geçiniz.

Başvuru yaptığınız bölümünüzün bulunduğu il/ilçe bilgilendirme metnini dikkatli inceleyiniz ve doğruluğundan emin olduktan sonra “Okul/Fakülte/Bölüm/Sınıf bilgilerimde hata olduğu takdirde yurtta kayıtlı kaldığım günlerin ücretini ödeyerek yurttan kaydımın silinmesini kabul ediyorum” kutucuğunu işaretleyerek işleme devam ediniz.

Güncel iletişim bilgilerinizi kontrol ederek iletişim bilgilerinizde değişiklik var ise “Profilim ” kısmından bilgilerinizi güncelleyerek işleme devam ediniz.

Açılan ön izleme sayfasını dikkatlice inceleyiniz. Bilgilerinizi doğru olarak girdiğinizden eminseniz “Başvur” kutucuğuna tıklayarak başvurunuzu onaylayınız.

“Başvurunuz başarıyla alınmıştır.” Bilgilerinizde değişiklik olması halinde başvuru süresinin sonuna kadar başvurunuzu güncelleyebilirsiniz. Yurt Başvuru Sonuçlarını www.kyk.gov.tr adresinden takip edebilirsiniz. Onaylamış olduğunuz başvurunuzu isteğiniz doğrultusunda “Yazdır” butonu ile yazdırabilirsiniz.

Naziat suresi nüzul sebebi...

Naziat suresi okunuşu...

Neml suresi kaç ayettir?

Nas suresi Arapça okunuşu ve yazılışı
Felak suresi Arapça okunuşu ve yazılışı

Bugün hava nasıl olacak?

Altın fiyatlarında son durum...(19.02.2020)

Dolar ne kadar? 19.02.2020