Ölüm haberi duyunca okunacak dua

Güncelleme: 19.01.2020 15:26

Ölüm haberi alınca ne yapılmalı? Ölüm haberi alınca hangi dua okunur? Ölüm haberi duyunca hangi dua okunur? İşte ölüm haberi duyunca okunacak dua...

Ölüm haberi alınca okunacak dua nedir? Ölüm haberi duyunca  hangi dua okunmalı? Bu yazımızda ölüm haberi alınca okunacak duayı bulabilirsiniz. İşte ölüm haberi alınca okunacak dua...Ölüm haberi alınca ne yapılmalı? Ölüm haberi alınca hangi dua okunur? Ölüm haberi duyunca hangi dua okunur? İşte ölüm haberi duyunca okunacak dua...

Mahmud Sami Ramazanoğlu’nun “Dualar ve Zikirler” kitabında Nevevi’nin İbn-i es-Seniy’den rivayetle aktarılan bir ölüm haberi alınca okunacak dua.

Bir ölüm haberi duyunca şu okuyun:

Ölüm haberi duyunca: “Ölümün kendine hâs bir büyük korkusu vardır. Sizden birinize bir kardeşinin ölüm haberi geldiğinde şöyle desin:

“Biz Allah’a aidiz ve tekrar O’na dönücüleriz. Ey Rabbimiz! Onu sâlihlere ilhak et ve zürriyetine geride kalanlarla beraber halef ol, yani muîn ol, onu ve bizi dîn gününde mağfiret et! Ey Rabbimiz onun ecrinden bizi mahrum etme, onun arkasından bizi fitneye duçar etme!”
(Nevevî, el-Ezkâr, 132; İbn-i es-Seniy’den)

Esmaül Hüsna'dan El Vedud zikrinin manası ve faziletleri

Meryem suresİ, Meryem suresinin okunuşu ve anlamı

Esmaül Hüsna'dan El Bais zikri manası ve faziletleri

Vakıa suresi, Vakıa suresinin okunuşu ve anlamı nasıldır?
Fetih suresi, Fetih suresinin okunuşu ve anlamı

Nas suresi oku...

Felak suresi oku...

Ayetel Kürsi, Ayetel Kürsi'nin okunuşu ve anlamı