Peygamberimizin Nübüvvet delilleri (2) Doğumundan Evvel Vücuda Gelen Olağanüstü Hadiseler

Güncelleme: 16.05.2019 11:43

Efendimiz (S.A.V)'in dünyaya teşrifi bir çok mucizevi hadisenin gelişmesine ve ardından Efendimiz peygamberlik (nübüvvet) görevini aldığında İslamın hakim kılınması için yaptığı mücadeleler destansı bir örnek olmuştur. Fakat hem kendi döneminde hemde kendisinden sonraki dönemde peygamberliğine inanan olduğu gibi inanmayan da olmuştur. Biz de yaptığımız araştırmalar sonucu efendimizin nübüvvet işaretlerini sizler için derledik, Peygamberimizin Nübüvvet delilleri Doğumundan Evvel Vücuda Gelen Olağanüstü Hadiseler İşte detaylar.

Efendimiz (S.A.V)'in dünyaya teşrifi bir çok mucizevi hadisenin gelişmesine ve ardından Efendimiz peygamberlik (nübüvvet) görevini aldığında İslamın hakim kılınması için yaptığı mücadeleler destansı bir örnek olmuştur. Fakat hem kendi döneminde hemde kendisinden sonraki dönemde peygamberliğine inanan olduğu gibi inanmayan da olmuştur. Biz de yaptığımız araştırmalar sonucu efendimizin nübüvvet işaretlerini sizler için derledik, Peygamberimizin Nübüvvet delilleri  Doğumundan Evvel Vücuda Gelen Olağanüstü Hadiseler İşte detaylar.

Peygamberimizin (asm), doğumundan önce meydana gelen bazı önemli hadiseler vardır. Bu hadiseler Efendimiz (asm) ve O’nun dünyaya geleceği mübarek beldeyle irtibatlı olmasından dolayı Efendimizin (asm) hem mucizesidir, hem de nübuvvetinin delillerindendir. 

Bir kaç örnek verecek olursak;

●     Peygamberimizin (asm) doğumundan elli iki gün önce Kâbe’yi yıkmak niyetiyle Mekke’ye hücum eden Ebrehe ve askerlerinin başlarına ebâbil kuşlarının taşlar yağdırması,

●     Doğduğu gece, Kâbe’deki putların baş aşağı düşerek kırılmaları,

●     Kisrâ’nın sarayının sütunlarının yıkılması,

●     Ateşe tapan Mecusîlerin, bin seneden beri yanan ve hiç sönmeyen ateşinin, o gece sönmesi,

●     Sava gölünün o gece kuruması...

Peygamberimizin Nübüvvet delilleri (1) Tevrat, İncil ve Zebur

 

Çikolatalı sufle nasıl yapılır?

Elmalı turta kurabiye nasıl yapılır?

At eti haram mı?

Psikoz belirtileri nelerdir?
Zül Celali Vel İkram Esmaül Hüsnası ebced değeri ve faziletleri

Kaza namazına nasıl niyet edilir?

Depresyon nasıl geçer?

Saç dökülmesi neden olur?