Termal sular hangi hastalıklara iyi gelir?

Güncelleme: 19.09.2019 17:25

Termal sular hangi hastalıklara iyi gelir? Termal suyun iyi geldiği hastalıkları araştırdık. Peki Termal sular hangi hastalıklara iyi gelir? İşte Termal suların iyi geldiği hastalıklar...

Termal sular hangi hastalıklara iyi gelir? Termal suyun iyi geldiği hastalıkları araştırdık. Peki Termal sular hangi hastalıklara iyi gelir? İşte Termal suların iyi geldiği hastalıklar...

Uzmanlar, termal suların stres, cilt, solunum sistemi, kas ve iskelet sistemi ve kadın hastalıklarına iyi geldiğini belirtiyor. Hastalıkların çeşidine göre uygun kaplıca suyunun seçimi, yararlanma teknikleri ve süreleri bir uzman tavsiyesiyle yapılmalıdır.

Kaplıca kür uygulaması bir uyarı ve uyum tedavisi olduğundan belirli bir zaman aralığında gerçekleştirilir ki bu süre genelde en az 10 gün, en uygunu 15 gündür.Yine kaplıcalardaki ideal su sıcaklığı 36-38 derecedir ancak bazı durumlarda (çocuklar ve yaşlılar hariç) 40 derecelik banyolar da önerilmektedir.Kaplıcalarda termal mineralli sulardan sonra en sık kullanılan diğer bir tedavi unsuru; sudan biraz daha farklı termo fiziksel özellikleri bulunan şifalı çamurlardır.

Ülkemizde birçok kaplıcada şifalı su ve banyo terapisi uygulanabilmektedir.

Karadeniz’in doğası da hastalıkların tedavisine yardımcı oluyor. Rize’deki Ayder, Anzer, Çağrankaya, Ovit, Varda, Gölyayla ve Cimil yaylaları içerisinde; Ayder ve Anzer Yaylaları turizm merkezi olarak ilan edildi.

Cennet Vadi diye adlandırılan doğa harikası bir vadide ve doğa harikası bir bölgede olarak otelimiz çok rağbet görüyor. İnsanlar gür ormanların içinde kuş sesleriyle şehrin karmaşasından, gürültüsünden, stresten uzak, kalitesi sağlık bakanlığınca onaylanmış suyun da desteğiyle şifa arıyorlar.

Yıldız meyvesi (karambola) nedir? nasıl tüketilir?

Diş ağrısı nasıl geçer?

Kafadaki kepek neden olur?

Ebû Akîl (r.a.) kimdir? Sahabelerin hayatı
Peygamberimiz nasıl dua ederdi? (Yemekten Sonra Ellerini Yıkarken)

Sıtmanın belirtileri nelerdir?

Kan içmek haram midir?

İnsan neden dua eder?