Yulaf ezmesi nasıl tüketilir?

Güncelleme: 21.07.2019 12:39

Besin değerinin yüksekliği ile uzmanların beslenme listelerinden eksik olmayan yulaf ezmesi nasıl tüketilir? Artık herkesin mutfağında bulunan yulaf ezmesinin en faydalı tüketim şeklinin sizin için hazırladık. İşte yulaf ezmesini tüketmenin en faydalı hali...

Besin değerinin yüksekliği ile uzmanların beslenme listelerinden eksik olmayan yulaf ezmesi nasıl tüketilir? Artık herkesin mutfağında bulunan yulaf ezmesinin en faydalı tüketim şeklinin sizin için hazırladık. İşte yulaf ezmesini tüketmenin en faydalı hali...

Yulafın faydaları nelerdir?

Yulafın sinir sistemi üzerine etkileri vardır, metabolizmaya ve bireye rahatlık verir, stres ve uykusuzluğa karşı direnç gösterir, metabolizmayı kemikleri ve kasları güçlendirir. Yulaf, dişleri koruduğu gibi bedensel ve mental yorgunluğu da azaltır aynı zamanda iktidarsızlığa da iyi gelir. Guatrı engellemeye yardımcı olur ve tiroit bezinin düzenli çalışmasını sağlar. Kandaki şeker miktarını ve kolesterolü düşürür. Yulaf sindirim sisteminde mide ve bağırsak bozukluklarını da giderir. Kuvvetli bir idrar sökücüdür. Kadınlarda zorlu geçen adet dönemlerinde ağrı ve şikayetleri azaltır.

Yulaf nerelerde kullanılır?

Tatlı ve diyet tatlılarında yulaf ve yulaf ezmesi tatlandırılarak kullanılmaktadır. Yulafın yoğurt, süt ya da ılık su ile karıştırılarak çeşitli kullanımları vardır. Yulaf ezmesi içerisinde bolca aminoasit vardır. Yulaf, bu açıdan da önemli bir protein kaynağıdır.

Yulaf ezmesi nasıl pişirilir?

Yulaf ezmesini süt yardımı ile pişirip daha uzun süre tok tutan bir lapa elde edebilirsiniz. Diyet listesinde yulaf ezmesini de ekleyenlerin daha hızlı ve sağlıklı kilo kaybettikleri görülmektedir.

Yulaf ezmesi malzemeleri

2 yemek kaşığı yulaf ezmesi 
1 çay bardağı ılık süt
1 tane mevsim meyvesi (isteğe göre)
Tatlandırma isteğine göre 1 yemek kaşığı fındık yada ceviz 1 tatlı kaşığı tarçın da kullanabilirsiniz.

Hurma Truffe Tarifi İçin Malzemeler 

8 adet hurma 
Yarım çay bardağı süt 
1 su bardağı yulaf ezmesi 
2 tatlı kaşığı kakao
2 tatlı kaşığı organik pekmez veya bal 

Hurma Truffe Tarifi Yapılışı

Hurmaların çekirdeklerini çıkartın robota atın üzerine yarım çay bardağı süt 1 su bardağı yulaf ezmesi 2 tatlı kaşığı kakao ve 2 tatlı kaşığı organik pekmez veya balı ilave edip karıştırın robot yoksa blenderden da yardım alabilirsiniz. Robotta birbirine iyice geçen malzemeyi minik toplar haline getirin.

Rızık duası

Kuşburnunun inanılmaz faydaları

Vakıa suresi tefsiri

Sırlarla dolu Yasin suresinin tefsiri
Sebe suresinin sırları

Bakara suresinin 255. ayeti olan Ayetel kürsinin tefsiri

Mekke'nin fethini müjdeleyen Fetih suresinin tefsiri

Sığınma surelerinden Felak ve Nas surelerinin tefsiri