Yüzdeki sivilceler nasıl geçer?

Güncelleme: 21.10.2019 10:40

Yüzünüzü nazikçe temiz bir temizleyiciyle yıkar ve cildinizde kullandığınız ürün sayısını minimum düzeyde tutuyorsunuz,mükemmel sivilce karşıtı cilt bakımı için ürünler kullanıyorsunuz, Ve yine de, lekeleri uzak duruyor gibi görünmüyor değil mi? Neyi yanlış yapıyorsun? İşte en çok merak edilen sorulardan biri, Yüzdeki sivilceler nasıl geçer? Cevabını öğrenmek için haberimize göz atın


Yüzünüzü nazikçe temiz bir temizleyiciyle yıkar ve cildinizde kullandığınız ürün sayısını minimum düzeyde tutuyorsunuz,mükemmel sivilce karşıtı cilt bakımı için ürünler kullanıyorsunuz, Ve yine de, lekeleri uzak duruyor gibi görünmüyor değil mi? Neyi yanlış yapıyorsun? İşte en çok merak edilen sorulardan biri, Yüzdeki sivilceler nasıl geçer? Cevabını öğrenmek için haberimize göz atın

Sivilcenin genetik etkisi var mı?

Tek kelimeyle, hayır.  Ebeveynlerinizden biri (veya her ikisi) akne eğilimli ise, bu sizin de bir nedeniniz olabilir. Bazı çalışmalar, annesinin yaşamının herhangi bir noktasında sivilce geçirmesinin özellikle yüksek olması durumunda, bir kişinin sivilce gelişme olasılığını göstermiştir. Bu, akne geliştirme eğiliminin, X kromozomundan aşağıya aktarılabileceğini göstermektedir.

Buna rağmen, hormonlardaki dalgalanmalar (ergenlik döneminde ve hatta daha sonra yaşamda, menopoz sırasında), kozmetikler ve hatta stres gibi aile öyküsünün yanı sıra akneye de katkıda bulunan birçok faktör vardır. Ve bu iyi bir haber çünkü anne babanızdan miras aldığınız DNA'yı seçemeseniz de, mümkün olduğunca leke bırakmamak için aldığınız cildi nasıl önemseyeceğinizi seçebilirsiniz.

Sivilce neden olur?

Sivilce kir, ölü cilt ve çeşitli sebeplerle tıkanan gözeneklerde oluşabilir. Tıkanmış gözenekler siyah noktalara veya inflamasyona da sebep olur.

Sivilce, aşırı aktif yağ bezleri, hormonal dengesizlik veya dalgalanma, stres, kötü bir diyet, ilaçtan kaynaklanan yan etkiler ve hijyen eksikliğinden kaynaklı olabilir.

Sivilce nasıl geçer?

Evde akneden kurtulmanın birçok yolu var olsa da, sivilceleri yönlendiren tek madde limondur. Limonda bulunan bileşenler ve özellikler bu sinir bozucu ve utanç verici sivilcelerden etkili bir şekilde kurtarır.

Limonlar akneye neden olan bakterileri öldürmeye yardımcı olan doğal bir antibakteriyeldir. Limonlarda bulunan sitrik asit, cilt üzerinde biriken aşırı yağdan kurtulmanıza yardımcı olur. Ölü deriyi döker ve temizler. Limonlar C vitamini açısından zengin olup, ciltte kolajen üretimini arttırır ve yeni cilt hücrelerinin oluşumuna yardımcı olur. Askorbik asit gözenekleri küçültmeye yardımcı olan sıkılaştırıcı bir özelliktir. Limon zengin antioksidanlar ile cilt hasarını önlemeye yardımcı olur. Aynı zamanda, sivilce izlerinin yanı sıra koyu renk lekelerin azaltılmasına yardımcı olmak için doğal bir görev yapar.

Limon ile doğru malzemelerle kullanarak güzel saçlar ve lekesiz bir cilt elde edebilirsiniz. Limon suyu güçlü bir bileşen olduğundan cildinizin hassasiyetini kontrol etmeniz gerekir. Bunu yapmak için, bileklerinize 2 veya 3 damla limon suyu damlatın ve 15 dakika bekletin. Kızarıklığa veya kaşıntıya neden olmazsa, çözümlerle başlayabilirsiniz. Cildinize uymuyorsa, sivilceden kurtulmak için başka çözüm yollarına bakın.

Sinüzit kaynaklı baş ağrısı nasıl geçer?

Sivrisinek ısırığı nasıl geçer?

Diş ağrısı nasıl geçer?

Morluklar nasıl geçer?

Dengemizi bozan Vertigo nasıl geçer?

Panik atak nasıl geçer?

Uçuklardan kurtulabilir miyiz? Dudak uçuğu nasıl geçer?

Yüzdeki yara izleri nasıl geçer?

Boğmaca hastalığı nasıl geçer?

Reflü nedir? Nasıl geçer?

Zona hastalığı nasıl geçer?

Boğaz ağrısı nasıl geçer?

Kabızlık nasıl geçer?

Mevsimsel Grip nasıl geçer?

Hepatit C nasıl geçer?

Sedef hastalığı nasıl geçer?

Sepsis nasıl geçer?

Serebral Palsi nasıl geçer?

Öksürük nasıl geçer?

Ele bulaşan Acı biber acısı nasıl geçer?

Kabakulak nasıl geçer?

Mide bulantısı nasıl geçer?

 

Delaletten kurtulmak için okunacak dua

Bronşit belirtileri nelerdir?

Kelle paça çorbasının inanılmaz faydaları

Neml suresi kaç ayettir?
Bugün hava nasıl olacak?

Naziat suresinin faziletleri ve faydaları

Naziat suresi nüzul sebebi...

Naziat suresi okunuşu...