Rehin alınan kızdan şoke eden ifade!

Güncelleme: 11.09.2018 19:04

Pendik'te çalıştığı lisede nişanlısı tarafından 1,5 saat boyunca rehin alınan genç kız, nişanlısını sevdiğini söyleyerek şikayetçi olmadı.

Pendik'te çalıştığı lisede asker nişanlısı Umut D. tarafından 1,5 saat rehin alınan 19 yaşındaki Hümeyra K.'nın emniyette verdiği ifadesinde, nişanlısından şikayetçi olmadı. Nişanlısı Umut D. tarafından çalıştığı Pendik'teki Melek Aknil Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde 1,5 saat rehin alınan Hümeyra K.'nın emniyette verdiği ifadenin detayları belli oldu. Hümeyra K. emniyetteki ifadesinde, kendisini rehin alan Umut D. ile yaklaşık bir yıldır nişanlı olduklarını, kıskançlık ve ailevi sıkıntılar yüzünden anlaşamadıkları için 7 ay önce ayrıldıklarını, ancak sonrasında tekrar barıştıklarını söyledi.

“Sen beni aldatıyorsun”

Nişanlısı Umut D'nin Bayburt'ta askerlik yaptığını, olaydan önceki akşam telefonda mesajlaşırken ailevi sıkıntılar yüzünden tartıştıklarını kaydeden Hümeyra K., "Kendisinden bu nedenle ayrılacağımı söyledim. Daha sonrasında telefonunu engelledim. Ertesi gün Umut D. benim çalıştığım liseye geldi. Kendisini okulun tuvaletine konuşmak için götürdüm. Kapıyı kapatarak bana 'sen beni aldatıyorsun' dedi. Ben de sen ne saçmalıyorsun' dedim. Bunun üzerine tartışma büyüdü." şeklinde beyanda bulundu. Daha sonrasında Umut D'nin cebinden çıkardığı bıçağı kendisine gösterdiğini, darp etmeye başladığını ve eliyle yüzüne vurduğunu kaydeden Hümeyra K., bunun üzerine kendisinin yardım istediğini anlattı.

“Elindeki bıçak yere düştü”

Hümeyra K., bağırma sesini duyan okul müdür yardımcısının geldiğini kaydederek, "Umut D. müdür yardımcısını tuvaletten dışarıya çıkarmaya çalıştığı sırada elindeki çakı benzeri bıçak yere düştü. Müdür yardımcısı da bıçağı aldı. Umut D. hocayı dışarıya çıkardı ve tuvaletin kapısını kilitledi. Umut D'nin isteği üzerine, 'silahı var kapının önünden çekilin' diye bağırdım. Ancak silah yoktu." şeklinde konuştu.

“Umut’u seviyorum, şikayetçi değilim”

Bir süre sonra polisin geldiğini anlatan Hümeyra K., "Nişanlım Umut .D'nin psikolojik sıkıntıları olduğunu düşünüyorum. Umut D. benim nişanlımdır. Kendisini seviyorum. Bu nedenle beni yaralamasından, tehdit ve hakaretlerde bulunmasından ve beni tuvalete kilitleyerek hürriyetimi yoksun kılmasından dolayı kendisinden davacı ve şikayetçi değilim." ifadelerini kullandı.

Neler yaşanmıştı?

Pendik'teki Melek Aknil Çok Programlı Anadolu Lisesi'nin Okul Aile Birliği'nde görev yapan Hümeyra K., okula gelen nişanlısı Umut D. ile tartışmış, Umut D. nişanlısını okulun tuvaletlerinin bulunduğu bölümde rehin almıştı. İhbar üzerine okula, Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekipleri ve Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği'ne bağlı müzakere timi gönderilmiş, polisin yaklaşık 1,5 saat süren çabasının ardından Umut D. ikna edilerek gözaltına alınmıştı. Şüpheli Umut D, çıkarıldığı hakimlikçe "cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçundan tutuklanmıştı.

Foto Galeri

SU-57'mi F-35 mi? Hangisi daha iyi?

15 Temmuz dijital ortama aktarıldı

15 Temmuz'un bilinmeyen kareleri

FETÖ'nün gerçek yüzü New York'ta anlatıldı

24 yıl sonra toprağa verilecekler

Günün diğer manşetleri

İstanbul'da korkutan yangın! Denize atladılar
Rum gazetesi vahşeti yazdı! 'Türkler infaz edildi'
Gözler Merkez Bankası'nda! 'İndirim bekliyoruz'
Türk diplomatı şehit eden Mazlum Dağ yakalandı
Huzurun adresi: Sındırgı Eman Termal Otel
Bağ-Kur'luya 3 müjde birden
Turuncu kategorideki terörist etkisiz hale getirildi
Erdoğan'dan Doğu Akdeniz mesajı
Suudi Arabistan'a İHA saldırısı!
Kimlikleri belli oldu
Kıbrıs Barış Harekatı'nın 45. yıl dönümü
6 ayda PKK'ya ağır darbe
70 bin lira dolandırdılar
Darbeci hain cezaevinde de rahat durmadı
PKK'nın kâbusu oldular

Video

İstanbul'da korkutan yangın! Denize atladılar

Efsane tank şoförü yaşadıklarını unutamıyor

Arıların bu özelliğini biliyor muydunuz?

Dünyanın en büyük uçak mezarlığı

Hızlı servis için restoranın bulduğu çözüme bakın

Benzer Konular

 • 1

  Askeriyeye ait alanda yangın

 • 2

  Beylikdüzü'nde silah sesleri!

 • 3

  İstanbul'da 29 katlı binada yangın

 • 4

  Hacer Yengenin hikâyesi!

 • 5

  Meteoroloji'den hava durumu tahmini