Rehin alınan kızdan şoke eden ifade!

Güncelleme: 11.09.2018 19:04

Pendik'te çalıştığı lisede nişanlısı tarafından 1,5 saat boyunca rehin alınan genç kız, nişanlısını sevdiğini söyleyerek şikayetçi olmadı.

Pendik'te çalıştığı lisede asker nişanlısı Umut D. tarafından 1,5 saat rehin alınan 19 yaşındaki Hümeyra K.'nın emniyette verdiği ifadesinde, nişanlısından şikayetçi olmadı. Nişanlısı Umut D. tarafından çalıştığı Pendik'teki Melek Aknil Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde 1,5 saat rehin alınan Hümeyra K.'nın emniyette verdiği ifadenin detayları belli oldu. Hümeyra K. emniyetteki ifadesinde, kendisini rehin alan Umut D. ile yaklaşık bir yıldır nişanlı olduklarını, kıskançlık ve ailevi sıkıntılar yüzünden anlaşamadıkları için 7 ay önce ayrıldıklarını, ancak sonrasında tekrar barıştıklarını söyledi.

“Sen beni aldatıyorsun”

Nişanlısı Umut D'nin Bayburt'ta askerlik yaptığını, olaydan önceki akşam telefonda mesajlaşırken ailevi sıkıntılar yüzünden tartıştıklarını kaydeden Hümeyra K., "Kendisinden bu nedenle ayrılacağımı söyledim. Daha sonrasında telefonunu engelledim. Ertesi gün Umut D. benim çalıştığım liseye geldi. Kendisini okulun tuvaletine konuşmak için götürdüm. Kapıyı kapatarak bana 'sen beni aldatıyorsun' dedi. Ben de sen ne saçmalıyorsun' dedim. Bunun üzerine tartışma büyüdü." şeklinde beyanda bulundu. Daha sonrasında Umut D'nin cebinden çıkardığı bıçağı kendisine gösterdiğini, darp etmeye başladığını ve eliyle yüzüne vurduğunu kaydeden Hümeyra K., bunun üzerine kendisinin yardım istediğini anlattı.

“Elindeki bıçak yere düştü”

Hümeyra K., bağırma sesini duyan okul müdür yardımcısının geldiğini kaydederek, "Umut D. müdür yardımcısını tuvaletten dışarıya çıkarmaya çalıştığı sırada elindeki çakı benzeri bıçak yere düştü. Müdür yardımcısı da bıçağı aldı. Umut D. hocayı dışarıya çıkardı ve tuvaletin kapısını kilitledi. Umut D'nin isteği üzerine, 'silahı var kapının önünden çekilin' diye bağırdım. Ancak silah yoktu." şeklinde konuştu.

“Umut’u seviyorum, şikayetçi değilim”

Bir süre sonra polisin geldiğini anlatan Hümeyra K., "Nişanlım Umut .D'nin psikolojik sıkıntıları olduğunu düşünüyorum. Umut D. benim nişanlımdır. Kendisini seviyorum. Bu nedenle beni yaralamasından, tehdit ve hakaretlerde bulunmasından ve beni tuvalete kilitleyerek hürriyetimi yoksun kılmasından dolayı kendisinden davacı ve şikayetçi değilim." ifadelerini kullandı.

Neler yaşanmıştı?

Pendik'teki Melek Aknil Çok Programlı Anadolu Lisesi'nin Okul Aile Birliği'nde görev yapan Hümeyra K., okula gelen nişanlısı Umut D. ile tartışmış, Umut D. nişanlısını okulun tuvaletlerinin bulunduğu bölümde rehin almıştı. İhbar üzerine okula, Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekipleri ve Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği'ne bağlı müzakere timi gönderilmiş, polisin yaklaşık 1,5 saat süren çabasının ardından Umut D. ikna edilerek gözaltına alınmıştı. Şüpheli Umut D, çıkarıldığı hakimlikçe "cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçundan tutuklanmıştı.

Doğu'da kış çetin geçiyor
Dünya liderlerinin bu hallerini hiç gördünüz mü?
Teröristlere kış darbesi
Komiser Orhan diziye renk kattı
İstanbul'da yolcu otobüsü devrildi

Günün diğer manşetleri

Kurtuluş savaşı zamanına ait görüntüler!

Profesyonel bir yıkım çalışması

40 katlı binanın taşıyıcı sistemini patlayıcılar ile tahrip ederek yapının ağırlık merkezinde çökme etkisi oluşturulması ve kendi ağırlığı ile çökmesini izleyin.

Türkiye'nin tank avcısı milli füzeyle vurdu

Türkiye'nin "yeni nesil tank avcıları" emin adımlarla göreve hazırlanıyor.

Can Dündar neye uğradığını şaşırdı!

Almanya'da firari Can Dündar'a tepki.

Meksika'nın dev projesi! Saatte 965 km hız yapacak

Meksika da saatte 965 km hızla gidebilen yüksek hızlı Hyperloop ulaşım aracı için gerekli projeyi tamamlanıyor.Türkiye de bu proje gerçekleşirse İstanbul-Ankara arası bu araçla 30 dakikada gidilebilir...

Ankara'da CHP'yi sarsan aday
Başkan Erdoğan'dan milyonları ilgilendiren açıklama!
TBMM'nin gündemi başkanlık seçimi!
Kandil partisinin destekçilerine dev operasyon!
Başkan Erdoğan'dan CHP'ye tokat gibi sözler!
Çavuşoğlu'ndan 'Zillet İttifakı'na sert sözler!
Trump 'Çok önemli açıklama yapacağım' demişti...
ABD'nin en büyük terörist olduğunun kanıtı!
Bu israfın utancı bize yeter! Korkunç rakamlar...
ABD uçakları Venezuela sınırında!
İlk atışta hedefi 12'den vurdu!
Dev yatırımcılar yarın Türkiye'ye geliyor!
Marketlerde tanzim satış oyunu!
'Menderes'in uçağı bizim yüzümüzden düştü'
E- devletten dev hizmet!
Meteoroloji'den İstanbul için uyarı
Cesedi 1 ay sonra bulunabildi
Bu bölgelerde yaşayanlar dikkat!

En Çok Okunan Haberler