Rehin alınan kızdan şoke eden ifade!

Güncelleme: 11.09.2018 19:04

Pendik'te çalıştığı lisede nişanlısı tarafından 1,5 saat boyunca rehin alınan genç kız, nişanlısını sevdiğini söyleyerek şikayetçi olmadı.

Pendik'te çalıştığı lisede asker nişanlısı Umut D. tarafından 1,5 saat rehin alınan 19 yaşındaki Hümeyra K.'nın emniyette verdiği ifadesinde, nişanlısından şikayetçi olmadı. Nişanlısı Umut D. tarafından çalıştığı Pendik'teki Melek Aknil Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde 1,5 saat rehin alınan Hümeyra K.'nın emniyette verdiği ifadenin detayları belli oldu. Hümeyra K. emniyetteki ifadesinde, kendisini rehin alan Umut D. ile yaklaşık bir yıldır nişanlı olduklarını, kıskançlık ve ailevi sıkıntılar yüzünden anlaşamadıkları için 7 ay önce ayrıldıklarını, ancak sonrasında tekrar barıştıklarını söyledi.

“Sen beni aldatıyorsun”

Nişanlısı Umut D'nin Bayburt'ta askerlik yaptığını, olaydan önceki akşam telefonda mesajlaşırken ailevi sıkıntılar yüzünden tartıştıklarını kaydeden Hümeyra K., "Kendisinden bu nedenle ayrılacağımı söyledim. Daha sonrasında telefonunu engelledim. Ertesi gün Umut D. benim çalıştığım liseye geldi. Kendisini okulun tuvaletine konuşmak için götürdüm. Kapıyı kapatarak bana 'sen beni aldatıyorsun' dedi. Ben de sen ne saçmalıyorsun' dedim. Bunun üzerine tartışma büyüdü." şeklinde beyanda bulundu. Daha sonrasında Umut D'nin cebinden çıkardığı bıçağı kendisine gösterdiğini, darp etmeye başladığını ve eliyle yüzüne vurduğunu kaydeden Hümeyra K., bunun üzerine kendisinin yardım istediğini anlattı.

“Elindeki bıçak yere düştü”

Hümeyra K., bağırma sesini duyan okul müdür yardımcısının geldiğini kaydederek, "Umut D. müdür yardımcısını tuvaletten dışarıya çıkarmaya çalıştığı sırada elindeki çakı benzeri bıçak yere düştü. Müdür yardımcısı da bıçağı aldı. Umut D. hocayı dışarıya çıkardı ve tuvaletin kapısını kilitledi. Umut D'nin isteği üzerine, 'silahı var kapının önünden çekilin' diye bağırdım. Ancak silah yoktu." şeklinde konuştu.

“Umut’u seviyorum, şikayetçi değilim”

Bir süre sonra polisin geldiğini anlatan Hümeyra K., "Nişanlım Umut .D'nin psikolojik sıkıntıları olduğunu düşünüyorum. Umut D. benim nişanlımdır. Kendisini seviyorum. Bu nedenle beni yaralamasından, tehdit ve hakaretlerde bulunmasından ve beni tuvalete kilitleyerek hürriyetimi yoksun kılmasından dolayı kendisinden davacı ve şikayetçi değilim." ifadelerini kullandı.

Neler yaşanmıştı?

Pendik'teki Melek Aknil Çok Programlı Anadolu Lisesi'nin Okul Aile Birliği'nde görev yapan Hümeyra K., okula gelen nişanlısı Umut D. ile tartışmış, Umut D. nişanlısını okulun tuvaletlerinin bulunduğu bölümde rehin almıştı. İhbar üzerine okula, Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekipleri ve Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği'ne bağlı müzakere timi gönderilmiş, polisin yaklaşık 1,5 saat süren çabasının ardından Umut D. ikna edilerek gözaltına alınmıştı. Şüpheli Umut D, çıkarıldığı hakimlikçe "cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçundan tutuklanmıştı.

İran'ın Sistan-Beluçistan eyaletindeki balıkçılar
Yerli 'drone savar'a talep yağıyor
Pancarın şeker yolculuğu
30 ülkenin vatandaşlarından renkli narenciye hasadı
Bozkurt'ta sonbaharın görsel şöleni

Günün diğer manşetleri

Uyuşturucuyla yakalandılar 'otizm ilacı' dediler

Bursa'da uyuşturucu imal ve ticareti yaptıkları öne sürülen 2 zanlı tutuklandı.

Akar'dan BBC muhabirine tokat gibi cevap!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye'de bir çok gazetecinin cezaevinde olduğunu, bu yüzden Cemal Kaşıkçı cinayetinde Türkiye'nin yaklaşımının samimiyetsiz olduğunu söyleyen BBC muhabiri Yalda Hakim'e, "Türkiye'deki dava dosyalarını diğerleriyle karıştırmayın. Eğer çok ilgiliyseniz, savcılığa ve mahkemeye gidip onların ne yaptıklarına dair bilgi alabilirsiniz." dedi.

Ne yaptığına inanamayacaksınız

Bir evde organize olmuş 3 kişi, hepsi de pür dikkat! Bütün bu çabanın ne için olduğuna çok şaşıracaksınız...

Sevgiye boğdular...

Bir grup köpeğin kediyi sevgiye boğdukları görüntü sosyal medyada büyük beğeni topladı.

22 yıldır bir of bile demeden...

73 yaşındaki Mesut öğretmen 22 yıldır felçi hanımına bir "of" bile demeden bakıyor. Allah sizi her iki dünyada mesud etsin.

Yunan bakandan itiraf gibi açıklama!
Öztürk Yılmaz hakkında karar verildi!
AB ile yeniden masaya oturacaklar!
Filistin'de korkunç tablo!
CIA'in Cemal Kaşıkçı raporu!
Korkulan oldu! Faaliyete geçti...
ABD'de büyük çatlak!
Araç sahipleri dikkat!
Uzmanlar uyardı! Sakın...
Putin'den ABD'nin kararına karşı sert cevap!
Meteoroloji uyardı!
Her şeyden önce 'insan' olmak lazım!
Trump'a bir tokat daha! Kararı engellendi
Erdoğan o konuda ilk kez konuştu
Yurt dışından talep yağıyor!
Çok Okunanlar

Al-i İmran Suresi hakkında her şey...

Al-i İmran Suresinin faziletleri nelerdir? Ali İmran suresi ne zaman inmiştir? Al-i İmran Suresi kaç ayettir? Al-i İmran Suresi ile ilgili merak ettiğinniz soruların cevabını bu yazımızda bulacaksınız. 200 ayet olan Al-i İmran Suresi, Medine'de nazil olmuştur. Bu sure ismini 33. ayette geçen "Al-i imran" tamlamasından almıştır.Al-i imran, imran ailesi demektir.

Türkiye karanlık planları bozdu!

Rusya'nın, ‘Ukrayna ve Kırım benim' dediğinde kimsenin itiraz edemediğine dikkat çeken Ahmet Anapalı, “Ülke olarak çok güçlenip ‘Kerkük, Musul, on iki adalar bizim. İtirazı olan var mı?' dediğimizde ancak Lozan sona erer. Bu yüzden Lozan'ın ömrü Türkiye'nin gücüne bağlı” dedi.

Mevlid Kandili hangi gün? Mevlid Kandili'nde hangi ibadetler yapılmalı? (Kutlu Doğum)

Rebiülevvel ayının 12. gecesinde idrak edilecek olan Mevlid Kandili hangi güne denk geliyor? Peygamber Efendimizin doğum günü ile ilgili rivayetler... Mevlid Kandili'nde hangi ibadetleri yapmalıyız? Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav)'in doğum mucizeleri.... Mevlid Kandili ne anlama geliyor? Mevlid Kandili'ne dair merak edilenleri sizler için araştırdık. İşte, o gün hakkında bazı bilgiler...

CHP'den bayrağı devraldı

CHP'li Öztürk Yılmaz'ın 'Türkçe Ezan' çıkışının ardından sosyal medyada açıklamalarda bulunan 'Gezi İmamı' İhsan Eliaçık, yeni bir skandala imza attı.

Rumları çıldırtacak gelişme: Parayı Türkiye alacak

Enerji Bakanı Dönmez, yaptığı açıklamada, TürkAkım'dan ilk doğal gazın 2019 sonunda geleceğini belirterek Avrupa'ya dağıtımından gelecek parayı Türkiye'nin alacağını açıkladı.

Bu kategorideki diğer haberler