Dolar (USD)
17.9332
Euro (EUR)
18.2795
Gram Altın
1023.52
BIST 100
2913.3
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

30 Ocak 2022

Böyle polis nerede var?

TÜRK polisi her zaman için güvenilir bir sığınaktır. Ne zaman başımız sıkışsa, ne zaman bir derde düçar olsak, “İmdat polis” diye bağırırız. Neden? Biliriz ki, polisimiz “güven ocağı”dır. Her durumda bize en iyi şekilde yardım edecek olan onlardır. Onlara güvenimiz tamdır.

Kış mevsiminde hizmet

İşte o polisimiz kış mevsiminin zorlu şartlarında bile biz vatandaşlara hizmet etmekten geri durmuyor. Trafik polisleri çetin kış şartlarında güvenli seyahat için sürücülerimizin yanında.

AA’nın basın merkezlerine geçtiği haberde Erzincan'da kar ve tipi nedeniyle her kış ulaşımda aksamalar yaşandığından sürücülerin adeta korkulu rüyası olan Sakaltutan ve Kızıldağ geçitlerinde görevli trafik polislerinin, vatandaşların sevdiklerine kavuşması için yoğun mesai yaptığı bildiriliyordu.

polissuleymankarakullukfoto_c613a4c76798e8cea30c9092e25b617a.jpg

Gece gündüz çalışıyorlar

Kar kalınlığının 100 santimetreyi bulduğu ve buzlanma, sis ile tipinin ulaşımı etkilediği kara yolunda görev yapan polisler, tüm olumsuz hava koşullarına rağmen gece, gündüz demeden çalışıyor. Çetin kışta güvenliği sağlayan ekipler, kar ve tipi nedeniyle mahsur kalan vatandaşları araçlarıyla güvenli bölgelere taşıyor, yolda kalan tır sürücülerinin araçlarını da ekiplerle kurtararak trafik akışını sağlıyor.

Sürücüler sık sık hava durumuna karşı bilgilendiriliyor

Ekipler ayrıca anlık hava durumunu takip ederek geçitleri kullanacak sürücüleri öncesinde durdurup tedbir konusunda uyarıyor.

Komiser Ali Turan

Erzincan Bölge Trafik Düzenleme ve Denetleme Büro Amiri Komiser Yardımcısı Ali Turan, insanların sıkıntı yaşamaması için ekiplerin 7 gün 24 saat görev başında olduğunu söyledi.

Çetin kış şartlarında zorlu koşullara rağmen ekiplerin canla başla çalıştığını ifade eden Turan, şöyle konuştu: "Özellikle bölgede sıfırın altında 20 dereceyi bulan soğuklarda ekiplerimiz zor şartlarda da olsa görevlerini yapmaya devam ediyorlar. Sürücülerden ricamız, sevdiklerine bir an önce kavuşmak için acele etmesin ve kurallara uysunlar. Ulaşımın aksamaması için Karayolları ekipleri ile koordineli bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Söz konusu geçitlerde yoğun kar yağışı, tipi ve buzlanma olduğu zamanlarda ise zaman zaman ağır tonajlı araçların geçişine kapatıyoruz ve bu araçları daha önce belirlediğimiz alanlara araçlarını bir süre park etmelerini istiyoruz."

TIR şoföründen dualar

TIR sürücüsü Selamettin Taner, son derece zor şartlarda şoförlük yaptıklarını anlattı. Bölgede kış koşullarının çetin geçtiğine işaret eden Taner, "Görevli polis memuru arkadaşlarımdan Allah razı olsun. Onlar da sürekli bizim yanımızdalar. Güvende hissetmemizi sağlıyorlar" diye konuştu.

“Bizi yolda bırakmadılar”

Sürücü Fatih Şahin de kara yolunda görev yapan polis ekiplerine teşekkür ederek, "Polis arkadaşlar, bizleri yolda, izde bırakmadıkları için onlara ve Karayolları ekiplerine çok teşekkür ediyoruz. Kara yolunda yaşadığımız en ufak bir problemde, telefonla aradığımızda bizlere anında ulaşarak yardımcı oluyorlar" ifadelerini kullandı.