Dolar (USD)
33.02
Euro (EUR)
35.79
Gram Altın
2508.05
BIST 100
10871.48
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

30 Kasım 2020

Bu paralar nereye gitti?

Görüntüleri izledik;

Taksiciler başkanları belledikleri İmamoğlu’na dertlerini anlatıyorlardı,

İBB Başkanı olan sırıtan pıtırcık taksicileri dinlemiyor, üstelik onları azarladıktan sonra arkasını dönüp gidiyordu. Taksiciler de buna sinirlenerek “yuh” çektiler.

O sevimlilik şovmeni, “Küçük Hüsamettin” görünümlü İmamoğlu gitti, 4. Sınıf mafya lideri İmamoğlu hışımla döndü:

“Kimdi o yuh diyen?

Taksicilerden ses yok, ama İmamoğlu durdurulamıyor:

Kimdi diyorum, kimdi yuh diyen?” diye taksicilere bağırıp çağırdı.

***

Ekrem İmamoğlu dökülüyor. Hizmet alanında “hiçlik”le, insani olarak sinirlilikle dökülürken, yüzüne taktığı sevimlilik makyajı da dökülüyor.

Bakınız,

İmamoğlu 5 yıl (2014-2019) Beylikdüzü Belediye Başkanlığı yapmıştı. Burada yaptıkları yolsuzluklarla ilgili bugüne kadar bir tek yazı yazmadım. İhale şartları, maliyet, kırım vs. gibi konulardan anlamadığım için bu yolsuzluk iddiaları hakkında yazmayı doğru bulmadım. Ancak;

Geçtiğimiz Cuma günü İmamoğlu dönemi ile ilgili öyle bir yolsuzluk belgesi çıktı ki buna sessiz kalmam mümkün değildi.

Uzatmıyorum,

Olay şöyle gelişmiş:

İmamoğlu’nun Başkanı olduğu Beylikdüzü Belediyesi; 23 Kasım 2016'da "Kültür ve Sanat Etkinlik" ihalesi yapmış. 20 Aralık-31 Aralık 2016’da 12 günlük olarak planlanan bu organizasyon için Türkiye'nin tanınmış yazarlarından oluşan 26 kişilik yazar listesi belirlenmiş ve şartnameye, söyleşi etkinliğine sadece 17 ismin katılacağı, şartını koşmuş.

Yaklaşık maliyeti 2 milyon 304 bin 906 TL,

Açık teklif usulü olarak düzenlenen ihale 987 bin 830 TL karşılığında Dilde Eğitim Spor Organizasyon ve Tanıtım Hizmetleri Ticaret Limited Şirketi’nde kalmış. Buraya kadar işlemde hile ve yolsuzluğun olup olmadığını bilmiyoruz. Lakin bildiğimiz o ki ihale yapıldıktan sonra söyleşi programı gerçekleşmemiş, etkinliğe katıldığı öne sürülen gazeteci ve yazarların etkinlikten haberleri dahi olmamış.

Yani?

Yani’si, ihale yapılmış,

İhaleyi kazanan firma belli olmuş,

Hiçbir etkinlik yapılmamış,

İmamoğlu’nun Başkanı olduğu Beylikdüzü Belediyesi HAYALİ ETKİNLİĞİN ihalesini kazanan firmaya parayı ödemiş...

Olabilir, planlarsınız, ama bir sorun çıkar programı iptal edersiniz.

De, yapılmayan etkinlik için firmaya neden para ödüyorsunuz?..

Üstelik aradan 4 yıl geçtiği halde İmamoğlu ödemeyi geri almadığı gibi, basına yansıdığı Cuma gününden beri de konuya dair hiçbir açıklamada bulunmadı. Sadece İBB Medya İlişkileri Koordinatörü Şükrü Küçükşahin, "Beylikdüzü Belediyesi gereken açıklamayı yapacaktır" diyerek topu ilçeye attı. Beylikdüzü Belediyesi İletişim Koordinatörü Hakan Durmuş da "Söyleşiler planlandı, fakat etkinlik yapılmadı" dedi. Durmuş, yazarlara ödendiği iddia edilen bütçenin akıbetine ilişkin sorulara da hiçbir cevap vermedi, veremez de…

Şimdi soruyoruz:

Sayın İmamoğlu, mezkur tarihlerde Beylikdüzü Belediye Başkanı sizdiniz. 20-31 Aralık 2016 tarihleri arasında Kültür ve Sanat Etkinlikleri yaptınız mı?

İddia o ki ve Beylikdüzü Belediyesi İletişim Koordinatörü Hakan Durmuş’un da ifade ettiği gibi mezkur tarihlerde herhangi bir etkinlik yapılmamıştır.

Şayet doğru ise yapılan ihalenin akıbeti ne oldu?

Adı geçen şirkete yaklaşık 1 Milyon TL ödediniz mi?

Ödediyseniz neden ödediniz?

Sayın İmamoğlu, söz konusu etkinlik yapılmadan bu para adı geçen şirkete ödenmiş ise devletin ve milletin parasını yolsuzluk, hırsızlık yaparak çarçur etmiş olmuyor musunuz?

Sayın İmamoğlu siz yolsuzluk mu yaptınız, yoksa yolsuzluğa göz mü yumdunuz?

Sahi, Sayın İmamoğlu siz ne yaptınız?

Anlatır mısınız?

Lütfen!..

 
VF kat sağ