Dolar (USD)
32.99
Euro (EUR)
35.96
Gram Altın
2551.12
BIST 100
11238.01
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

05 Ocak 2022

CHP'nin İslam'a tahammülü yok

Yazımın başlığını “CHP’nin Din Düşmanlığı” olarak koymayı düşünmüştüm lakin baktım ki CHP’nin ne pagan dinlerle ne de Yahudi ve Hristiyanlık gibi semavi dinlerle bir alıp vermediği var. CHP’de varsa yoksa İslam düşmanlığı…

CHP’nin İslam dinine düşmanlığı kuruluşu ile alakalıdır. İlk kuruluşu İslam karşıtlığı üzerine olan CHP, aradan tam 100 yıl geçmesine rağmen değiştirmediği tek özelliği İslam ve Müslüman düşmanlığıdır. Üstelik aradan geçen her yıl CHP’nin bu düşmanlığında artma var eksilme yok. Çünkü;

CHP, Batıperest bir aklın ürünü partidir. Her ne kadar siyaset yapan legal bir parti ise de CHP’nin asıl işi Türkiye’de Batıperestlere karşı olan milli unsurlarla kontra usullerle mücadele etmektir. Yeri gelir 1970’lere kadar sürdürdüğü solcu “Derin devlet” olur darbelerin gizli ortağı olur, yeri gelir terör örgütleri ile iş tutanlarla iş tutar, yeri gelir darbecilerin hamisi olur, yeri gelir Türkiye aleyhinde tezviratlarda bulunan uluslararası güçlerin içerdeki sesi olur. Anlayacağınız CHP, Türkiye’nin hamuru, suyu, mayası olan Anadolu’nun Müslüman insanlarına hakaret ederek ülkenin huzurunu, birliğini, dirliğini kundaklamaktan geri durmayacak çünkü CHP ancak bu yolla ağababaları olan batılıların vazgeçilmez emeli olan parçalanmış Türkiye rüyalarını gerçekleştirebilir.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yalandan da olsa “Helalleşme” isteğinden hemen sonra CHP’liler sıraya girmişçesine dine hakaret yarışına girdiler. Bunlardan sonuncusu da CHP’nin kurmaylarından Özgür Özel’in çocukların Kur’an-ı Kerim’i öğrenmelerine edepsizce dil uzatmasıydı.

Özgür Özel, çocukların dinin ana kaynağı olan Kur’an-ı Kerim’i öğrenmesine “Orta Çağ zihniyeti” diyerek CHP’nin sahtekârlığını gözler önüne serdi. Saadet Partisi gibi kimi dindarların da “CHP çok değişti, artık eski İslam düşmanı bir parti değil” dedikleri 100 yıllık İslam düşmanı CHP, her konuda değişebileceğini ama İslam’a olan düşmanlığından asla vazgeçmeyeceğini teyid etmiş oldu. Bu hezeyanlar, Özgür Özel gibi 3. Sınıf bir siyasetçinin sözleri değil, bu lanet sözler CHP’nin amentüsünün açılımıdır.

CHP, İslam düşmanlığını 80 yıl boyunca laiklik üzerinden yürütüyordu lakin AK Parti laiklik gibi devletlerin yönetimi ile alakalı olan bir meseleyi gündemden çıkarınca artık direkt İslam ve Müslümanlara saldıran bir CHP ile burun buruna gelmiş bulunuyoruz. Bazen “Müftünün karısı”nı ya da geçici süreliğine giydirdikleri çarşafla tanıtılan CHP ilçe kadın kolları üyelerini podyuma çıkarsa da CHP bildiğimiz CHP’dir: İslam düşmanı Batıperest!

Kur’an-ı Kerim öğrenmeyi “Orta Çağ zihniyeti” olarak gören Özel’in amacını bilmemek saflıktır. Özgür Özel’in hayranı olduğu batıda “vaftiz edilmeyen çocuk da olsa ölünce cennete gitmez” deniyor.

Sadece bu mu?

AB ülkelerinde mesela Belçika’da 2,5 yaşındaki çocuklar Kilise koordinasyonu ve kontrolünde eğitim görüyor. Almanya’da 2,5 yaşındaki çocukların %70’ten fazlası kilisede din eğitimi alıyor. AB ülkelerinde okul müfredatları kilise ile birlikte hazırlanıyor ama kimse Orta Çağ şarkısı çalmıyor. Ama Türkiye’de CHP zihniyeti çocukların Kur’an öğrenmesini “Orta Çağ zihniyeti” olarak kabul ediyor.

Gerçi büyüklerin de Kur’an okumasını yasaklayan bir partiden bundan başka bir şey beklenmez ama gel de anlat.

Hakikaten anlatamıyoruz.

Üstelik çocukların Kur’an öğrenmesine imkân sağlayan R. Tayyip Erdoğan’ı değil, Kur’an’a kin kusan CHP ile hareket eden dindar SP’ye nasıl anlatacağımızı da bilmiyoruz.

 
VF kat sağ