Dolar (USD)
32.93
Euro (EUR)
35.81
Gram Altın
2536.16
BIST 100
11172.75
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE


Kızılelma, Ayasofya’da namaz ve Başakşehi̇r

TÜRK-İSLAM tarihinin en önemli kilometre taşı İstanbul’un fethidir. Fethin sembolü de Kızılelma diye kabul edebileceğimiz Ayasofya’dır.

Ayasofya hüzünlü bir süreçten sonra gerçek kimliğine geri dönmüştür. Bu olay gerçek mihenk taşı görevi diye benimsenebilir. İç ve dış fesat odakları ötmeye başlamışlardır, yüzlerindeki makyaj dökülmüştür.

Ayasofya’da bugün cuma namazı kılınacaktır. Böylece mabet olduğu tescil olacaktır. Bu namaza seccademizi ve maskemizi alarak katılmalıyız. Salgın olduğunu unutmadan ve rehavete kapılmadan Rabbimize karşı görevimizi yapalım.

Ayasofya’nın mabede dönmesinin ne kadar isabetli olduğu çıkan gürültülerden anlaşılıyor. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde kenetlenen Türk Milleti bu karardan ziyadesi ile memnundur. Ayrıca yönetici zevata şükran borcumuz vardır.

Haçlı dünyasının bağırmalarına bakılırsa kararın isabetli olduğu anlaşılıyor. İçteki gafiller de bu koroya katılmışlardır. Demek ki bilinçli ve disiplinli topluluklar hedefe ulaşabiliyor.

Ayasofya’nın mabede dönmesi hürriyetimizin tescillenmesidir. Bağımsız olmamıza vesile olan Atatürk’e minnettarız. Şimdi de onu taçlandıran Reis-i Cumhurumuz ve ekibine teşekkür ediyoruz. Bu arada ülkücü camia ve Devlet Bey büyük bir teşekkürü hak ediyor. Darısı diğer Kızılelmalar’ın başına.

Not-1: Başakşehir’in şampiyon olması bir müjdenin habercisidir. Trabzonspor ve Bursaspor’dan sonra Başakşehir’in ipi göğüslemesi ezberin bozulduğunun ifadesidir.

Not-2: Yabancı öğretmen futbolcuya evet ama vasıfsızlarına hayır. Yerli oyunculara ağırlık verilmelidir.

Not-3: Yöneticilermiz ve seyircilerimiz salgını unutmamalıdırlar. Maske, mesafe ve temizliği aklımızdan çıkarmamalıyız.

Not-4: Bakanlarımız Süleyman Soylu, Hulusi Akar, Fahrettin Koca Beyefendilerin devlet adamlığına yakışan tutumlarını takdirle izliyoruz.

Not-5: Prof. Dr. Ayhan Songar hocamızın adının bir sağlık kuruluşuna verilmesini istirham ediyoruz. Bu hususu muhterem Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensiplerine arz ederiz.

Sonuç: ”Ayasofya, dirilişin başlangıcıdır.”

 
VF kat sağ